Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #219

Uncanny X-Men #219

Uncanny X-Men #219

"Where Duty Lies"

Postacie
Cytat

Magneto: "Welcome, home Havok. Trust a bad penny to turn up where last expected and least wanted."

Streszczenie

Alex Summers przybywa do szkoły Xaviera i zastaje ją kompletnie opuszczoną, a Cerebro rozbite. Pojawiają się również X-Men, z dziwnie powykręcanymi twarzami. Wszystko zaczyna się rozpływać, a Alex budzi się w Nowym Meksyku u boku Lorny Dane. Wybiega na zewnątrz, gdzie daje upust swoim nerwom używając mocy. Później, wyraźnie roztrzęsiony rozmawia z Lorną. Po raz kolejny miał ten sam sen, który kłóci się z jego wspomnieniami. Kilka dni temu odwiedził X-Men, aby zawiadomić ich o rozbiciu statku Brood [poprzedni numer] i wszystko w szkole było w porządku. Coś jest jednak nie tak i przekonany o tym Alex postanawia raz jeszcze udać się do Salem Center. Lorna odprowadza go na lotnisko, nie wiedząc iż dom obserwowany jest przez Marauders, których kolejnym celem będzie właśnie Polaris.


Podczas gdy Alex na północy odnajduje opuszczony budynek szkoły, a jedyny ślad zdaje się prowadzić do Hellfire Club, wrogów zespołu, Lorna zostaje zaatakowaa przez Scalphuntera i Arclight. Do ataku rzuca się także Sabretooth.


W Nowym Jorku Alex podąża za Magneto do siedziby Hellfire, gdzie dowiaduje się od Emmy Frost, iż Eric jest teraz Białym Królem stowarzyszenia, a X-Men i Hellfire zawarli przymierze. Alex jednak nie wierzy ani jednemu słowu Magneto, uważając, iż ten zdradził ideały Xaviera zawierając porozumienie z jego wrogami. Uważa również, że z X-Men stało się coś niedobrego, a Magnus jest w to wplątany.


Poszukiwania X-Men nie dają rezultatu. Telefon na wyspie Muir odbiera Callisto, informująca Alexa iż z grupą można skontaktować się jedynie przez Magneto. Alex nie ma również pojęcia gdzie mógłby znaleźć swojego brata; ironia losu sprawia, iż za nim przejeżdża autobus z reklamą X-Factor.


W Nowym Meksyku Polaris ukrywa się na pustyni przed ścigającym ją Sabretoothem. Powoli zaczyna stawiać mu czoła, jednak na cel bierze ją Scalphunter.


W Nowym Jorku Alex śledzi Magneto, który po wyjściu z Hellfire zniknął w kanałach Morlocków. Ze zdumieniem odkrywa, iż Magneto przybył tam aby spotkać się z X-Men. Słyszy Storm, która wreszcie wpadła na pomysł, jaką strategię powinien obrać obecnie zespół. Ponieważ w chwili obecnej X-Men i ich najbliżsi stali się celem dla wrogów takich jak Marauders, aby dalej móc swobodnie działać i usunąć to zagrożenie grupa musi umrzeć. Pytanie brzmi jak przekonać wszystkich przeciwników, że mutanci nie żyją. W trakcie kiedy coraz bardziej zdziwiony Havok słucha tej dyskusji, zaskakuje go Longshot. Po chwilowej potyczce wszystko się uspokaja. Wyjaśnie się tajemnica snów Havoka: na rozkaz Storm Psylocke wymazała mu umysł po wizycie w szkole, z powodu przygotowań do zniknięcia X-Men. Teraz jednak Alex odkrył tę tajemnicę, co sprawia że cały plan został zagrożony. Havok decyduje jednak, iż skoro związany jest z X-Men tak długo, pomoże im i tym razem. Magneto ostrzega go jednakże, iż nie wie na co się zgodził, bowiem nadszedł czas wojny między mutantami.


Tymczasem w Nowym Meksyku Polaris pokonała Marauders, lecz okazuje się że tak naprawdę od samego początku była to Malice, która opanowała ciało Lorny i chciała sprawdzić jak jej grupa poradzi sobie w walce z własnym przywódcą.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #219

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.