Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #377

Uncanny X-Men #377

Uncanny X-Men #377

"The End of the World as We Know It" - part 1

Postacie
Cytat

Apocalypse: "A new Age dawns this day! The Age of Apocalypse!"

Streszczenie

En Sabah Nur staje między swymi sprzymierzeńcami mówiąc, aby przestali się lękać. Przygarnął Skrullów po upadku ich świata, zaś Kult Faraona służył od pokoleń jemu, przygotowująć grunt dla ożywionego Boga. Nadeszło millennium, a po tysiącach lat planowania i manipulowania losami ludzkimi wszytko doprowadziło do tego momentu. Na świat przybyło Dwunastu, 12 najpotężniejszych mutantów na Ziemi, kluczowych dla jej ocalenia i przetrwania całego gatunku. Teraz przybywają do Egiptu aby wypełnić swe prawdziwe przeznaczenie, w imię En Sabah Nura.


X-Men w towarzystwie Fiza lądują u stóp piramidy, gdzie oczekują już Xavier i Magneto. Wówczas ziemia zaczyna się zapadać, a oni wraz z pojazdami którymi przybyli wpadają w piasek, mimo iż chwilę wcześniej Phoenix stwierdziła iż niczego nie wyczuwa. Gdy się uspokaja, Beast stwierdza iż tak krótkie trzęsienie ziemi nie mogło powstać naturalnie, a jakby na potwierdzenie jego słów pojawiają się kultyści i Skrulle atakując przybyłych. Apocalypse poleca schwytać pozostałych członków Dwunstki nienaruszonych. Storm odrzuca napastników wiatrem, a wówczas za jej plecami otwiera się portal i pojawiają Jeźdźcy - Caliban i Zaraza. Chwytają Storm, lecz Xavier powala ich psycho-pociskami ujawniając iż tak byli Skrullami. Wóczas okazuje się, iż prawdziwy Caliban był obok Xaviera i właśnie go schwytał. Widząc to Magneto rzuca mu się na pomoc, lecz na jego drodze staje Astra i Joseph. Magnus daje się wciągnąć w zasadzkę Skrulli i także on zostaje teleportowany. Apocalypse poleca sprowadzić resztę z Dwunastu, bowiem wyeliminowali już najgroźniejszych. Mają być nietknięci. Dzięki bioznacznikowm i charakterystyce energii kinetycznej Skrulle wyciagają ze strumienia czasu Bishopa, który ląduje w środku bitwy wprost z przyszłości [Bishop: The Last X-Man]. Gambit nie wierzy, iż ma przed sobą prawdziwego Bishopa, którego nie widział od czasu wyprawy do Shi'ar [Uncanny X-Men #344] i bierze go za Skrulla. Storm wstrzymuje narastający konflikt, mówiąc iż właśnie o to chodzi ich przeciwnikom. Wówczas na pole walki z odsieczą wkraczają X-Force i Generacja X. Ororo każe im się trzymać z dala. Bishop nie pojmuje co się dzieje, a Ororo wyjaśnia iż Xavier zaznaczył psychicznie prawdziwych X-Men, lecz ponieważ nie ma przy nich ani jego ani Phoenix, muszą zweryfikować inaczej tożsamość nowo przybyłych. Beast rzuca w nich hormonem opracowanym na podstawie autopsji kopii Logana, który obnaża prawdziwą formę Skrulli. Tymczasem Polaris, Rogue i Fiz zaciekle bronią się przed hordami Skrulli. Lorna dostrzega nagle Alexa, który wyczołguje się z dziury, mówiąc iż ucieka z więzienia. Rzuca się do niego, a Phoenix za nią chcąc jej przeszkodzić. Obie kobiety znikają teleportowane z pola walki, a wściekły Cyclops otwiera swój wizjer jeszcze szerzej.


Apocalypse poleca sprowadzić ostatnich z Dwunastu, nim wyczerpią swą energię na polu bitwy. Spogląda na Xaviera, pytając czy już rozumie jaki był jego cel. Najtrudniejszym wyzwaniem okazał się Cable, lecz gdy wreszcie zneutralizował jego moc, podobnie postąpił z nim i Magneto. Teraz ich energia przekierowywana jest do Living Monolitha, który jest kondensatorem, stworzonym dawno temu z pomocą Mr Sinistera. Xavier służył jego planom, podobnie jak MAgneto. En Sabah Nur stwierdza od niechcenia iż zajął się już prawdziwą Astrą, choć usiłowała powstrzymać Magneto, gdy jego ostatnia próba przekierowania pola magnetycznego Ziemi, omal nie zniszczyła planów En Sabah Nura. Wkrótce wszystko stanie się jasne.


Na polu walki Cyclops widzi upadającego Colossusa i rzuca mu się na ratunek. Orientuje się iż wpadł w pułapkę, bowiem prawdziwy Piotr nadbiega w jego stronę, lecz jest już za późno, gdyż został już teleportowany. Nieopodal nadlatuje Deathbird, na którą skacze Bishop, chcąc jej odpłacić za zdradę i on także znika. X-Force i Generacja X okazują się być Skrullami, a Sam chwyta Ororo i teleportuje ją ze sobą. Dwunastu zostało zebranych, zaś X-Men otoczeni przez hordy Skrulli. Apocalypse stwierdza, iż są oni nieistotni, albowiem jego plany praktycznie się już wypełniły. Skrulle i kultyści rzucają się do ataku. Apocalypse zostaje sam i spogląda na Dwunastu, umieszczonych w gigantycznej maszynie. Maszynie która zebrała wszystkie rodzaje mocy, energii, myśli, magnetyzmu, telekinezy, kierując je w Living Monolitha. Stamtąd popłyną w ciało tego, który gra najistotniejszą część w planach En Sabah Nura. X-Mana. Trzynastego mutanta.


W Instytucie Moira informuje X-Men, którzy ocalili Logana o hakerze, który kopiuje pliki z Instytutu, a Kitty nie może go zatrzymać. Jak stwierdza Wolverine chętnie znalazłby się już w Egipcie i odpłacił Apocalypse'owi, lecz chyba będą musieli polecieć naokoło.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #377

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.