Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #287

Uncanny X-Men #287

Uncanny X-Men #287

"Bishop to King's Five"

Postacie
Cytat

Bishop: "Witness! Who betrayed X-Men?"

Streszczenie

W Nowym Jorku trwa właśnie piekło, zgotowane przez trzech członków XSE mutantom którzy uciekli z przyszłości. Bishop, Malcolm i Randall metodycznie wyrzynają wszystkich w pień, wspominając stare dobre czasy gdy Cerebro dawał im wsparcie, gdy tylko tracili przewagę tak jak w tej chwili. Na zewnątrz reporterzy obserwują uciekający w panice tłum, podczas gdy nad budynkiem pojawia się blackbird pilotowany przez Forge'a. X-Men przybyli po tym jak Cerebro przechwycił sygnał niezidentyfikowanych mutantów. X-Men spogladają teraz na przekaz telewizyjny słysząc po raz kolejny o grupie mutantów noszących znak X, którzy mordują innych. Tym razem postanawiają powstrzymać Bishopa raz na zawsze. Xavier przypomina im przez radio, aby postarali się uniknąć konfrontacji i ograniczyli straty do minimum.


Wewnątrz budynku Bishop dzięki pochłanianej energii pokonuje napastników. Nad wyrzutkami z przyszłości przejmuje jednak dowództwo niejaki Styglut, i członkowie XSE znajdują się pod cięzkim ostrzałem. Następuje wybuch, a bishop widzi jak jego towarzysze broni padają. Randal i Malcolm są martwi, a wściekły Bishop zamierza wywrzeć krwawą pomstę. Przeszkadza mu w tym jednak Colossus, który wpada przez dach. Jest z nim reszta X-Men, która rusza w stronę Bishopa. Gdy ten strzela Archangel wbija weń pióra, zaś Colossus zadaje silny cios. W jego wyniku Bishop nabija się na wystający pręt, widząc iż Styglut mu się wymyka. X-Men dopiero teraz orientują się iż Bishop nie strzelał do nich, lecz do czającego się nieopodal strzelca, i najprawdopodobniej zabijając go ocalił im życie. Widzą iż Bishop zniknął. Brocząc krwią czołga się on w pościgu za Styglutem, zamierzając go schwytać i wszystko znika mu w ciemności...


... w której on, Randall i Malcolm biegną w pościgu za Fitzroyem. XSE zamierza go dopaść, pomimo iż zakazał im tego jego wpływowy ojciec. Podążają jego tropem starymi tunelami, które rozciągają się pod Manhattanem. Uciekający przed nimi Fitzroy potyka się o wystającą klapę, która po otwarciu okazuje się ukrywac właz do jakiegoś kompleksu. Chwilę później są już tam Bishop, Randall i Malcolm i ruszają włazem do tunelu wiodącego do New Salem. Malcolm wystrzeliwuje obrożę neuro-synaptyczną która paraliżuje Fitroya. Wówczas przed XSE włącza się wielki ekran, na którym widzą rudowłosą kobietę, wzywającą pomocy od Alexa, Cable'a, kogolowiek. Krzyczy iż X-Men zostali zdradzeni przez jednego ze swoich, kto doprowadził do ich śmierci, a pierwszym kóry padł był profesor Xavier. Przekaz jest niekompletny i nakładają się na niego kolejne słowa. Za plecami kobiety pojawia się mroczny cień, a po chwili pochłania ją energia, ma jeszcze tylko czas wykrzyknąć iż marzenie nigdy nie zginie. Bishop orientuje się, iż był świadkiem smierci legendarnych X-Men.


Po powrocie z tuneli nękany odkryciem Bishop udaje się na spotkanie ze świadkiem, jedynym kóry przeżył w przeszłości zagładę X-Men. Zostaje wprowadzony przez straże, które odbierają mu broń i blokują jego moce, gdzie znajduje się starzec, znany jako Lebau. Bishop staje na wprost niego, lecz nie ma nawet czasu zadać pytań, bowiem starzec skądś wie iż Bishop dowiedział się iż X-Men zostali zdradzeni przez jednego ze swoich. Zapytany, czy sprawca czynu został ukarany oświadcza iż Bishop nigdy nie będzie miał takiej pewności. Bishop oddala się przysięgając sobie iż pozna prawdę w innym dniu XXI wieku. To jednak nigdy nie nastapi.


W więzieniu XSE rozlega się alarm. Fitzroy w jakiś sposób wydostał się z celi i wysysa energię ze strazników. Rozpoczyna ucieczkę więźniów. Jako pierwszy w błysku portalu znika Bantam, stając się temporalną kotwicą w miejscu do kórego udaje się Fitroy. Widząc to na ekranie Bishop oznajmia, iż wyrusza w pościg, a pomoc prosi jedynie ochotników. Malcolm i Randall stają u jego boku. Członkowie XSE zjeżdżają windą na poziom więzienny, gdzie ich oczom ukazuje się wielki portal przez który uciekają setki więźniów. Zaciskając dłonie na broni Bishop, Randall i Malcolm zaciskają dłonie na broni i wkraczają w portal czasoprzestrzenny i...


... Bishop odzyskuje przytomność w ambulatorium X-Men, którzy otaczają go ze wszystkich stron. Pojawia się Xavier, nakazując im odejść, pomimo protestów Ororo iż Bishop jest niebezpieczny. Gdy zostają sami Charles spogląda na uwięzionego w przeszłości odległej dlań o siedem dekad mutanta i nawiązuje z nim kontakt telepatyczny.


Nieopodal X-Men zastanawiają się kim jest Bishop, czemu nosi ich barwy i twierdzi iż całe życie walczył o marzenie. Wówczas pojawia się profesor i szokuje zebranych oświadczając, iż od tej pory Bishop jest członkiem X-Men.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #287

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.