Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #178

Uncanny X-Men #178

Uncanny X-Men #178

"Hell Hath No Fury..."

Postacie
Cytat

Storm: "Very nice. You slashed the cape from my body without touching me."
Wolverine: "Piece o' cake."
Storm: "Oh, really? Next time I'll fly faster."

Streszczenie

Kitty Pryde rozpaczliwie patrzy na dymiący posąg ze zmrożonego metalu, który jeszcze przed chwilą był jej przyjacielem Colossusem. Z trudem tłumi łzy i w myślach wzywa profesora Xaviera, ostrzegając go przed atakiem Bractwa i prosząc o ratunek dla Petera.


W Szkole Dla Młodych Talentów Charles właśnie czyta list od Cyclopsa, który postanowił podobnie jak żona zostać pilotem w liniach lotniczych dziadków. Nagle dochodzi do niego mentalne wołanie Kitty. Każe dziewczynie spokojnie czekać na Storm i Wolverine'a. Postanawia też nic nie mówić słuchającej obok niego muzyki Rogue. Dla jej własnego dobra nie powinna mieć do czynienia z niedawnymi towarzyszami z Bractwa.


W sali ćwiczeń Ororo i Logan trenują. Storm przelatuje obok Rosomaka a ten błyskawicznie odcina jej pelerynę, nawet nie zadrapując ciała. Ororo obiecuje mu następnym razem lecieć szybciej. Wolverine dostrzega u niej wpływ kochającej ryzyko Yukio. Profesor alarmuje ich i oboje natychmiast ruszają do Nowego Jorku. Charles próbuje wyczuć myśli Petera, ale nie odbiera niczego. Wciąż jednak ma nadzieję, że student jest tylko w szoku. Nagle dosięga go psioniczny pocisk nieznanego pochodzenia i Xavier aż krzyczy z bólu. Zaniepokojonej Rogue tłumaczy, że to atak migreny. W myślach stwierdza, że tajemniczy telepata nie atakował go tylko badał. Pytanie brzmi, po co?


Kitty zastanawia się, co powinna teraz zrobić. Atakowanie Bractwa nie wydaje jej się dobrym pomysłem. Nagle przypomina sobie artykuł o wynalazku Reeda Richardsa, pozwalającym bezpiecznie rozmrażać organiczną materię i stwierdza, że tego właśnie potrzebuje Rasputin. Podbiega do budki telefonicznej, ale w Freedom Plaza odzywa się tylko sekretarka-robot. Dziewczyna postanawia włamać się do budynku i własnoręcznie użyć wynalazku.


Kilka przecznic dalej, w brudnym zaułku, Callisto, Masque i Sunder przyglądają się ciału martwej dziewczyny. Wygląda na to, że znaleźli to czego szukali. Masque przykłada dłoń do twarzy trupa, zaczynając go kształtować do pożądanej postaci.


Przed Lincoln Center Kurt i Amanda nadal czekają na Petera i Kitty. Przedstawienie już trwa i para zaczyna się niepokoić o przyjaciół. Ich podejrzenia potwierdza nadlatujący właśnie płomienny smok. Kurt w ostatniej chwili teleportuje siebie i czarodziejkę poza zasięg jego płomieni. Materializują się na pobliskim wiadukcie, gdzie już czeka Avalanche. Asfaltowa fala zrzuca ich w dół, jednak i tym razem Nightcrawler jest w stanie przenieść się gdzie indziej. W tym momencie dociera do niego spóźnione ostrzeżenie Xaviera. Ognisty smok ponawia atak, ale tym razem powstrzymuje go magiczna tarcza Amandy. Para nie jest jednak w stanie powstrzymać Bloba, który ląduje tuż obok nich. Fala uderzeniowa zwala ich z nóg. Grubas chwyta Amandę, Kurt jednak wymyka mu się. Blob każe mu się poddać, albo skręci dziewczynie kark. Kiedy Elf wraca, chwyta za szyję i jego. W zabiciu jeńców przeszkadza mu grom właśnie przybyłej Storm. Grubas wypuszcza Kurta i Amandę. Na dachu Pyro pyta Destiny, dlaczego nie ostrzegła ich przed przybyciem posiłków? Irene wymawia się wielością linii czasu, w myślach jednak stwierdza, że Mystique nie będzie jej miała za złe, że Nightcrawler przeżył. Tymczasem Blob rzuca w Storm kawałkiem asfaltu, jednak jej huragan kieruje go z powrotem na grubasa, złoszcząc go.


Kitty wysiada z taksówki przy kwaterze Fantastic Four i przez drzwi przenika do środka. Próbuje się skontaktować z Xavierem, ale profesor nie odpowiada. Dziewczyna wjeżdża windą na górne piętra i wchodzi do holu. Android-recepcjonistka identyfikuje ją jako intruza i każe zaczekać na przybycie ochrony, jednak Kitty fazuje przez nią, przepalając obwody robota. Na jej nieszczęście konstrukcje Reeda Richardsa są trwałe. Podczas gdy dziewczyna kieruje się do laboratorium, android dochodzi do siebie i włącza alarm.


Przy Lincoln Center trwa bitwa. Nightcrawler zadaje Avalanche'owi niemożliwe do uniknięcia ciosy z teleportu. Blob wypinając brzuch odbija atakującego go Wolverine'a. Tymczasem Storm usiłuje zgasić płomiennego smoka Pyro, przywołując monsun. Towarzyszące mu pioruny dekoncentrują władcę płomieni i jego stwór przygasa.


Kitty dociera w końcu do laboratorium i odnajduje znane ze zdjęć w gazecie urządzenie. Razem ze zdobyczą fazuje na dach, chcąc czym prędzej powrócić do Petera. Przygotowuje się do spłynięcia na dół, pamiętając że wymaga to niezwykłej koncentracji. Niestety, gdy robi pierwszy krok rozlegają się dźwięki alarmu. Dziewczyna rozprasza się i zaczyna spadać.


Avalanche przygotowuje się do zasypania przeciwników falą ziemi. Nagły atak Nightcrawlera psuje jego plan i ulica przykrywa jedynie Bloba. Wolverine podbiega do gramolącego się tłuściocha i przystawia mu pazury do gardła. Mówiąc za wszystkich, Dukes poddaje się. Oznajmia jednak X-Men, że ich radość jest przedwczesna. Ich atak był tylko odwróceniem uwagi, podczas gdy prawdziwym celem jest ich nauczyciel.


Szkoła. Profesor zwija się z bólu. Coś blokuje jego moce od czasu wyruszenia Storm i Wolverine'a. Początkowo sądził, że to efekt fali skanującej, ale chyba jednak nie. Nadchodzi niosąca herbatę Rogue i Xavier przypomina sobie, gdzie wcześniej czuł się podobnie - w Waszyngtonie, kiedy Mystique elektronicznie zagłuszała jego moce [Uncanny #142]. Robi unik, jednak zbyt późno i laser "Rogue" trafia go w bok. Mystique przygląda mu się z podziwem - jego reakcja spowodowała, że strzał tylko go ogłuszył. Kobieta przygotowuje się do dobicia ofiary, jednak przeszkadza jej wejście prawdziwej Rogue. Raven wita ją wesoło i każe się iść spakować, podczas gdy ona dokończy sprawę z Xavierem. Dziewczyna pyta ją, po co to robi i powtarza, że profesor jej nie porwał - jest tu z własnej woli. Mystique przypomina, że nie może być tego pewna przy mocach Xaviera. Rogue każe się jej odsunąć od Charlesa i ze złością pyta, czy naprawdę ma o niej tak niskie zdanie, że nie może uwierzyć w jej samodzielność. Raven pyta, dlaczego w takim razie odeszła. Dziewczyna tłumaczy, że tylko tutaj ma nadzieję na zapanowanie nad mocą, która przyprawia ją o szaleństwo. Prosi matkę, aby zaakceptowała jej decyzję, jeśli naprawdę ją kocha. Chce w końcu mieć szansę na normalne życie.


Lincoln Centre. Za pomocą hologramu Mystique proponuje X-Men wymianę - wolność jej ludzi za życie Xaviera. Nie mając wyboru, Storm zgadza się. Bractwo odchodzi, ignorując bezsilnych policjantów. Na odchodnym Blob rzuca, że i tak zabili Colossusa. Wolverine ostrzega go, że jeszcze się policzą. Destiny przekazuje mutantom, że wyczuwa anomalię czasową związaną z Kitty i budynkiem Fantastic Four. Widzi tam strach a potem nicość. W tym momencie radio w jednym z samochodów policyjnych przekazuje meldunek o śmiertelnym wypadku w pobliżu bazy Czwórki. Na ulicy, wśród szczątków rozbitego urządzenia, w kałuży krwi leży Kitty Pryde.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Uncanny X-Men #178

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.