Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Nightmare » Ultimate Nightmare #3

Ultimate Nightmare #3

Postacie
Cytat

Wolverine na widok zablokowanego tunelu: "So who wants to move this mess? The big metal guy? The moves-stuff-with-her-mind chick? Oh let me guess..."

Streszczenie

Fury, Captain, Widow i Falcon przeszukują bunkier. Z pozostawionych śladów i dokumentów wnioskują, że bazę zbudowano już w 1927 roku, a ostatni żołnierze opuścili ją dziesięć lat temu.


Z drugiej strony trójka X-Men także przemierza mroczne korytarze bazy. Jean nie może uwierzyć, że żadne z nich nie pomyślało o wzięciu latarki. Sytuacje naprawia Logan tworząc pochodnię.


W tunelu Ultimates napotykają na dziwną postać. Przypomina ona człowieka, ale na środku czoła ma róg, z którego po chwili wystrzeliwuje elektryczny promień. Cap zasłania wszystkich tarczą, a reszta odpowiada ogniem ze swoich karabinów. Napastnik okazuje się zbyt szybki, aby dosięgły go pociski. Falcon domyśla się, że mają chwilę czasu zanim zagrozi im kolejny strzał energii. Uaktywnia swój strój i rani napastnika końcówkami swoich skrzydeł. Nick i Natasha dobijają go strzałami.

 

Sam wyjmuje swoje narzędzia i przeprowadza sekcję. Okazuje się, że napastnik to faktycznie człowiek, a przynajmniej kiedyś nim był. Połączony z mózgiem metalowy róg został przymocowany do czoła na stałe. Fury chce mu się lepiej przyjrzeć na powierzchni i dzwoni po wsparcie. Okazuje się to niemożliwe, gdyż źródło sygnału jest za blisko i zagłusza łączność. Ultimates zdani są tylko na siebie.


X-Men napotykają na zablokowany odcinek tunelu, prawdopodobnie zapadnięty ze starości stropu. Wolverine zamierza się przebić pazurami. Po pierwszym ciosie okazuje się, że to, co uważali za zawalony sufit w rzeczywistości jest strażnikiem. Olbrzymim metalowo-organicznym strażnikiem. Odrzuca on Wolverina wprost na Jean. Rzuca się na niego Colossus. Ten jednak przyjmuje ciosy Petera i odpowiada swoimi. Colossus pada na ziemię. Leżąc ostrzega napastnika, że kolejny cios zniszczy podłogę, a on jest zbyt stary i zardzewiały, aby to przetrwać. Mimo to strażnik nie waha się. Trójka X-Men ląduje w pomieszczeniu pełnym dziwnych postaci.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Nightmare #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.