Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Secret » Ultimate Secret #2

Ultimate Secret #2

Postacie
Cytat

Nick Fury: "You're not a shapeschanger?"
Mahr Vehl: "Nope. I am the space alien that got an extreme makeover. If I married my cousin and videotaped my mating rituals. I could get my own reality TV show."

Streszczenie

Z płomieni, po wybuchu promu Asis, wylatuje Mahr. Trzyma w rękach uratowane urządzenie EPZ. Spada wprost do samochodu ze spieszącymi na miejsce katastrofy żołnierzami. Przekazuje im urządzenie nakazując zawieźć je do budynku i strzec własnym życiem. Następnie odlatuję i kieruje się w stronę robota. Potężnym kopniakiem powala go na ziemię. Wbija swoją dłoń do jego wnętrza i strzela strumieniem energii. Napastnik eksploduje, a Mahr pada nieprzytomny u stóp przybyłych żołnierzy.


Budynek S.H.I.E.L.D. Gdy Vehl odzyskuje przytomność widzi Carol Danvers i żołnierzy celujących do niego z broni. Kobieta tłumaczy mu, iż nie mogli zdjąć jego zbroi. Zamiast tego przyczepili mu do szyi materiał wybuchowy. Mężczyzna prosi o spokój i mówi, że zdejmie swój pancerz. Gdy tak czyni oczom zaskoczonej kapitan ukazuję się Dr. Philip Lawson. Kobieta nie wierzy, że jest on tym, za kogo się podaje.


Mężczyzna przekonuje ją, że jest doktorem Lawsonem. Swój strój stworzył z technologii Tony'ego Starka, a niewidzialność to efekt wykorzystania technologii S.H.I.E.L.D. Danvers nie może w to uwierzyć. Mówi, że albo powie mu kim jest, albo zostanie to sprawdzone chirurgicznie. Mężczyzna poddaje się. Mówi, że nazywa się Geheneris HalaSon Mahr Vehl, jest oficerem floty kosmicznej Kree w randze pluskommandera. Dodaje, że to odpowiednik amerykańskiego kapitana.


Pojawia się Nick Fury. Po krótkiej rozmowie z Danvers przystępuje on do przesłuchania Mahra. Ten mówi mu, że przecież wiedzą, iż Ziemię zamieszkuje jedenaście obcych gatunków. Dwunastym są oni - Kree, ale do tej pory trzymali się na uboczu. Nick pyta się dlaczego. Vehl odpowiada mu, że boją się prymitywnych ludzi i ich atomowych bomb. Dodaje, iż są tu, na Ziemi na misji obserwacyjnej. Mają za zadanie nie pokazywać się i pracować pod przykrywką. Fury pyta się go, czy potrafi zmienić kształt. Ten odpowiada, iż jest jedynie kosmitą z dobrą charakteryzacją. Dodaje przy tym żart, który rozśmiesza Nicka [patrz cytat - redevil]. Ten śmiejąc się podchodzi do krzesła, na którym siedzi kosmita i znienacka uderza go pięścią w twarz. Vehl upada. Fury wyjmuję broń, przyciska więźnia nogą do podłogi i każe mu opowiedzieć co robią na Ziemi dokładnie. Mahr nazywa Nicka idiotą. Mówi, że przecież się poddał. Przeszedł na ich stronę. Wyjaśnia, iż został przysłany, by obserwować Fury'ego, a następnie miał zniszczyć zdolność S.H.I.E.L.D. do lotów w kosmos. Wszyscy wywiadowcy Kree zostali przysłani, aby obserwować śmierć ludzkości. Wypowiada słowa Gah-Lak-Tus.


Nick pyta się skąd zna tę nazwę. Vehl odpowiada, że przecież znaleźli zwiastuna. A słowo Gah-Lak-Tus jest słowem Kree. To sposób, w jaki opisują to, co nadchodzi. Wiedzą, kto zbliża się do Ziemi. Śledzili go i specjalnie zamieszkali na tej planecie, aby móc obserwować jego przyjście. On sam został przydzielony tu, do tej bazy, aby monitorować najlepszy program lotów kosmicznych. Miał sprawdzić, czy ktoś z Ziemi zdąży uciec z niej na czas.


Fury zwraca się do Danvers. Mianuje ją swoim adiutantem i nakazuje jej sprowadzić tu Reeda Richardsa i Susan Storm najszybciej jak to możliwe. Każe także skontaktować się ze Starkiem.


Budynek Baxtera. Manhatan. Reed tłumaczy Susan nad czym ostatnio pracował. Mówi, że równanie Drake'a wskazuje, iż wszechświat zamieszkuję dziesięć tysięcy różnych ras. Ale nie widać ich, ani nie słychać. Można za to zastanawiać się, gdzie one są. Susan mówi, że wie dokąd Reed zmierza. Coś niszczy je, zanim osiągną rozwój technologiczny umożliwiający nawiązanie kontaktu. Reed zastanawia się, czy sprawcą tego mogą być Chitauri [Ultimates 6-13 - redevil]. Susan mówi, że jeśli zostali pokonani przez Ultimates, to na pewno nie są królami wszechświata.


W tym momencie dzwoni telefon. Dwójka zakochanych ściga się, kto odbierze go pierwszy. Po raz ósmy z rzędu, dzięki swojemu polu siłowemu, wygrywa dziewczyna. Dzwoni jej ojciec. Każe zebrać całą Fantastic Four i przybyć do bazy. Reed i Susan znajdują Bena i Johnny'ego w piwnicy. Panowie wykorzystując stary akcelerator Richardsa produkują bimber. Szybko zostają wprowadzeni w sytuację. Po chwili cała czwórka wsiada do samolotu. Wylatują przez dach budynku, gdzie czeka już na nich eskorta w postaci Iron Mana i Thora.


Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Secret #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.