Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Secret » Ultimate Secret #4

Ultimate Secret #4

Postacie
Cytat

Natasha na widok Johnny'ego w walce: "That boy's quite impressive. Can we have him oiled and brought to my room before Tony gets back?

Streszczenie

Fury z żołnierzami, Thor, Widow, Ben i Johnny, atakują przybyłe jednostki Kree. Nick każe synowi Odyna postępować według planu jaki opracował Marvel [tak wymawia imię Mahr Vehl]. Thor uderzając Mjolnirem w ziemię wytwarza impuls elektromagnetyczny, który zakłóca możliwość teleportacji robotów.


Orbita Ziemi. Wahadłowiec z drugą drużyną na pokładzie dociera w pobliże statku obcych. Wygląda on jak olbrzymie, rybio-podobne zwierzę z otwartą paszczą. Mahr odpowiadając na pytanie Hawkeye'a mówi, że prawdopodobnie nie są widoczni dla Kree, ale to nie oznacza wcale końca kłopotów. W środku, w przystani, może być ochrona. Kosmita każe Starkowi skierować wahadłowiec do wnętrza statku.


Wewnątrz pojazdu Kree Stark dzięki pomocy tamtejszej aparatury bezpiecznie ląduje. Drużyna wychodzi na zewnątrz. Barton przejmuję dowodzenie. Każe Reedowi i Susan trzymać się z tyłu. Na ich protesty odpowiada, że w przeciwieństwie do nich nie są wyszkoleni i nie zabijają. Mahr mówi, że właśnie na Ziemię wysłano drugi oddział robotów, więc na statku pozostała tylko zwykła ochrona. Po chwili widzą przed sobą czwórkę obcych. Zajmuje się nimi Hawkeye. Zabija czwórkę żołnierzy Kree czterema strzałami z łuku. Robi to tak szybko, że ostatni z nich ginie nim pierwszy upada na podłogę. Cieszy się przy tym, że umierają oni tak łatwo jak ludzie. Idą dalej. Gdy mijają zakręt korytarza zostają zaskoczeni widokiem na jaki natrafiają.


Na Ziemi sprawy także idą dobrze. Ben ma dobrą zabawę walcząc z obcymi. Nagle na ich flance pojawia się rozbłysk teleportacji. To drugi oddział robotów przysłany ze statku Kree. Jedna z nowo przybyłych maszyn strzela strumieniem energii w Thora. Zasłania go Ben, mówiąc, że jeszcze nic nie zdołało przebić jego skóry. To taka forma podziękowania za piwo. Zastrzega jednak, żeby ten nie mówił nic Reedowi ani Sue. W ruch idzie Mjolnir. Także ten oddział robotów zostaje pozbawiony dalszej zdolności do teleportacji.


Statek Kree. To co zaskoczyło grupę Hawkeye'a okazało się oddziałem ochrony statku. Neutralizuje ich Susan za pomocą swojego pola siłowego. Nagle odzywa się kapitan Yahn Rgg. Vehl mówi, że jest on w centrum dowodzenia i każe reszcie iść za sobą. Yahn ich zaprasza i mówi, że nie potrzebuje ochrony. Ale wcześniej, mówi do swojego byłego podwładnego, że nie jest on odpowiednio ubrany. Neutralizuje efekt operacji chirurgicznej Vehla powodując jego przemianę w swoją oryginalną postać. Jest to proces szybki, skuteczny a jednocześnie wielce bolesny dla zainteresowanego. Na tyle bolesny, że nie jest on w stanie utrzymać się na nogach. Hawkeye nakazuje iść dalej i zostawić Vehla tutaj. Chce, aby każdy miał wolne ręce na wypadek gdyby natrafili na jeszcze jakiś opór. Susan i Reed są przeciwnego zdania. Pomagają obcemu iść. Susan kłóci się z Clintonem. Ten zarzuca jej, że nie jest profesjonalistką. Dziewczyna odpowiada, że jeśli bycie profesjonalistą oznacza przemienienie się w niego to ona dziękuję. Reed dodaje od siebie, że potrzebują "Marvela" jako łącznika między aparaturą statku a zbroją Iron Mana. Hawkeye kwituję to słowami, że przez nich zginie.


Docierają do sterowni. Zastają tam Rgga w dziwnej kapsule. Vehl mówi, że jest to prywatna kapsuła ratunkowa kapitana, a to oznacza, że uruchomił on mechanizm autodestrukcji statku. Clinton jest wściekły. Wiedział, że tak będzie. Taszczenie ze sobą obcego spowolniło ich.

 

Kapitan zwraca się do Vehla pytając, czy naprawdę sądził, że pozwoli ssakom opanować statek Kree. Dodaje także, że to jemu miano powierzyć dowództwo tej misji. Chciano, aby poprowadził ją ktoś z rodziny Halason, jakiś "wybraniec boga". Teraz będzie mógł wrócić na ojczystą planetę i zadenuncjować go jako zdrajcę. Vehl odpowiada mu, że po zapoznaniu się z wiadomościami na temat Gah-Lak-Tusa oszalał. W odpowiedzi słyszy, że nie ma nic szalonego w obserwacji śmierci ssaków na rzecz rozwoju wiedzy Kree.


Mahr podaje Starkowi przewód, który będzie mógł podłączyć do swojej zbroi. Dzięki temu ściągną całą bazę danych na temat "tego, który nadchodzi". Mówi swojemu byłemu kapitanowi, iż daje ludziom szansę na przetrwanie. Dzięki swojej znajomości statku, który zbudowała jego rodzina, wie, iż mają na to wystarczającą ilość czasu zanim wszystko ulegnie zniszczeniu. Dodaje także, że Hala nie był bogiem, a Kree, który nauczał, że życie niewinnych warte jest ocalenia. Słysząc to Rgg mówi, że ma wystarczająco dużo czasu, żeby wyjść z kapsuły, zabić ich i zdążyć uciec. Nie chce pozwolić, aby wiedza Kree została w ich rękach. Zanim jednak robi cokolwiek Sue za pomocą swojego pola siłowego niszczy zamek kapsuły uniemożliwiając mu opuszczenie jej. Clinton strzela w podstawę kapsuły uniemożliwiając jej start. Yahn Rgg został uwięziony wewnątrz pojazdu ratunkowego bez możliwości ucieczki. Kapitan krzyczy jednak, że nic go to nie obchodzi. Mówi, że on w przeciwieństwie do ludzi zginie szybką śmiercią. Krzyczy, że wie co robi Gah-Lak-Tus, widział wszystko na nagraniach. Clinton rozmawia z "Marvelem". Ten potwierdza, że mechanizm autodestrukcji wciąż działa i, że prawie skończyli pobierać dane.

 

Rgg mówi, że ludzie dla "tego, który nadchodzi" są jedynie bakteriami w żołądku. On sam jest czystością, antybogiem, antystworzycielem, niszczycielem inteligentnego życia we wszechświecie. Przywraca on rozwinięte światy do stanu wyjścia. Dodaje, że ocaleją tylko Kree ponieważ wyciągają wnioski z każdego ataku. Ludzie muszą umrzeć, aby oni mogli żyć.

 

Susan z przekąsem dziękuje kapitanowi za informację jakie przekazał ssakom, która pomogą przygotować obronę. Podziękowania wyślą na jego ojczystą planetę. Chwilę później Stark informuje o zakończeniu pobierania danych. Susan otacza wszystkich polem siłowym i zabiera do wahadłowca. Odlatują. Po chwili statek Kree wybucha.


Ziemia. Bitwa została wygrana. Na placu boju pozostały wraki robotów. Nick odpowiada Widow na jej pytanie. Mówi, że "Marvelem" zajmie się Danvers. Będzie jego osobistym strażnikiem. Oboje trafią do Triskelionu, gdzie obcy będzie pracował z Falconem.

 

Dodaje, że ma Visiona i całą bazę danych Kree. Dzięki temu ma połowę szansy, aby ocalić Ziemię. Teraz potrzebuje tylko wiedzy, przed czym ma ją ocalić.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Secret #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.