Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Secret » Ultimate Secret #1

Ultimate Secret #1

Postacie
Cytat

Wartownik: "ID. You have ten seconds to comply."
Dr Lawrence: "They really make you say that?"
Wartownik: "It's getting so I'm accidentally saying it at home."

Streszczenie

Baza rozwoju badań kosmicznych S.H.I.E.L.D. Nowy Meksyk. Do bramy ośrodka podjeżdża samochód. Wartownik prosi kierowcę o poddanie się kontroli tożsamości poprzez sprawdzenie wzoru siatkówki oka. Ten narzeka, że odkąd trzy lata temu miał wypadek samochodowy, musi ciągle przez to przechodzić. Tożsamość zostaje potwierdzona i Dr Philip Lawson wjeżdża na teren bazy.


Z jednego z hangarów wyprowadzany jest właśnie, podczepiony do rakiety, prom kosmiczny.


W sali konferencyjnej Carol Danvers, szef ochrony bazy, wyjaśnia zgromadzonym gościom, wśród których są zarówno wojskowi, jak i cywile, zasady bezpieczeństwa. W związku ze startem promu Asis 01, który mogą obserwować za oknem, podniesiony został alarm. Nie mają oni prawa poruszać się poza wyznaczonym obszarem. W innym wypadku zostaną aresztowani bez względu na swój stopień wojskowy. Wszyscy siadają przy stole. Pułkownik North przedstawia osoby odpowiedzialne za projekt. Jedną z nich jest Dr Lawson, którego prosi o przybliżenie zgromadzonym założeń projektu Asis.


Asis jest pierwszą generacją nowych pojazdów S.H.I.E.L.D. Napędzany jest nową energią - energią punktu zero (EPZ). Wytwarzana jest ona w promie w warunkach próżni i temperatury zera absolutnego. Te warunki można osiągnąć w wahadłowcu za pomocą energii elektrycznej pobieranej z reaktora atomowego. Dzięki zasilaniu elektrycznemu powstaje niewielka strefa EPZ, która jest bramą, przez którą energia wylatuję. Daje to darmową i niemal niekończącą się energię. Dzięki temu można uzyskać siłę ciągu praktycznie z niczego. Silnik EPZ dodatkowo wytwarza także sztuczną grawitację.


Dr Lawson informuję, że według ich obliczeń Asis może osiągnąć prędkość równą dwudziestu procentom prędkości światła. Dzięki temu na Księżyc będzie można dotrzeć w ciągu kilku godzin, a na Marsa w ciągu kilku dni. Odpowiadając na zadane pytanie mówi, że nazwa pochodzi z kenijskiej mitologii, gdzie Asis był bogiem przestworzy.


Carol Danvers dostaje raport o wtargnięciu do bazy. Żołnierze walczą z wrogiem, lecz w szybkim czasie zostają pokonani. Wróg jest niewidzialny. Jedynie na piasku widać odbicie jego kroków, które kierują się ku promowi.


W pomieszczeniu zebrani goście obserwują z przerażeniem sytuację. Lawson, ukradkiem, naciska na swój zegarek. Jego gałki oczne pokrywa przesłona. Dzięki niej widzi on napastnika. Jest wielki i najwyraźniej nie pochodzi z Ziemi. Lawson jest przerażony.


Danvers wyprowadza wszystkich do bezpiecznego pokoju. Lawson oddziela się od grupy. Wchodzi do pustego biura i rozbiera się. Ponownie dotyka swój zegarek. Po chwili jego ciało pokrywa się pancerzem, a głowa hełmem. Następnie uruchamia urządzenie, które powoduje, iż staje się niewidzialny. Wyskakuje z wysoko położonego okna i po chwili staje naprzeciwko napastnika.


Okazuję się, że napastnik został przysłany przez Kree, aby uniemożliwić ludziom ucieczkę z planety. Wielki robot identyfikuje Lawrence'a jako pluskommandera Mahr Vehla i nakazuje mu pomóc sobie w wypełnieniu misji. Lawrence postanawia jednak zaatakować przybysza. Jego działanie zostaje uprzedzone. Napastnik trafia go promieniem energii, która powoduje deaktywację urządzenia maskującego. W odpowiedzi Mahr Vehl także sprawia, iż przeciwnik staje się widzialny. Kolejny promień wystrzelony przez robota, o wiele potężniejszy, trafia w ziemię u stóp Lawrence'a i wyrzuca go w powietrzę. Ten spada tuż obok promu.


W tym momencie Vehl zdaje sobię sprawę, iż nie powstrzyma napastnika przed zrealizowaniem misji. Odwraca się w kierunku wahadłowca i wypala w kadłubie dziurę, przez którą dostaje się do środka. Robot jest tuż obok promu. Vehl kieruję się do silnika EPZ i wyrywa wystające z niego kable, próbując zdążyć uratować go przed zniszczeniem. Nagle cały prom zostaje spowity w ogniu wybuchu.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Secret #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.