Avalon » Serie komiksowe » Soldier X » Soldier X #5

Soldier X #5

Soldier X #5

"The Siege of Saint Lenin"

Postacie
  • * Cable
  • * Geo
    * Magdalena, Oleg, Vera, pop Dimitri
    * Arpoun, Kapriel
Cytat

Cable: "What is it I really want? To be a soldier? A hero? A priest? What... Who am I?"

Streszczenie

Jedyne bezpieczne miejsce w okolicy Krasney Polyany, sanktuarium Świętego Lenina, okazało się być starą, opustoszałą fabryką przerobioną na składowisko reliktów radzieckiej przeszłości stworzonych przez szalonych artystów idealizujących ikony komunizmu. Cały teren otoczony jest wysokim murem, a ogromnej bramy zaryglowanej od wewnątrz nie da się sforsować. W środku, na szczycie najbardziej monumentalnego z posągów siedzi Magdalena ślepo wpatrzona w horyzont. Cable zaniepokojony wysokością, na której znajduje się dziewczynka, prosi ją aby zeszła ale gdy to nie skutkuje sam jest zmuszony wejść po nią. Kiedy jest już na górze Magdalena, która najwyraźniej myślami jest gdzie indziej, zamiast słuchać Nathana, zaczyna opowiadać o swoim zmartwychwstałym psie, który wkrótce po powrocie do świata żywych został ukamienowany przez jej sąsiadów twierdzących, że zwierze nie jest godne takiego daru. Matka zabroniła niej ożywiać psa po raz drugi mówiąc, że nie zasłużył on na pomoc. Teraz Vera jest torturowana przed fabryką, ale czy zasługuje ona na jej pomoc, zastanawia się dziewczynka. Summersa zszokował nie tyle ten fakt, ale spokój z jakim Magdalena powiedziała o nim. To już nie było to samo delikatne i kruche dziewczę, które tak troskliwie nosił na rękach jeszcze parę godzin temu. Nathan rozejrzał się po okolicy próbując wypatrzyć Verę, potem chwycił dziewczynkę za rękę by ściągnąć ją z widoku i sprowadzić na dół, ale nagle poczuł przenikliwy ból. Jego dłoń zaczęła czerstwieć, to Magdalena wysysała z niego energię życiową. Dziewczynka nauczyła się tego w kościele, w taki właśnie sposób zmartwychwstała i jest wdzięczna Cable'owi, bo to dzięki jego mocy mogła tego doświadczyć po raz pierwszy. Według niej znacznie lepiej jest brać niż dawać, po tych słowach zepchnęła nogą z rzeźby cierpiącego Summersa.


W tym samym czasie przed sanktuarium Świętego Lenina, zebrała się już spora grupa ludzi wabionych możliwością spotkania ze świętą, wśród nich są także Ormianie. Jeden z nich celował właśnie do Cable'a i Magdaleny z karabinu snajperskiego obserwując nich przez lunetę, ale widząc spadającego Nathana czym prędzej opuścił broń, żeby nie być posądzonym o zestrzelenie go. Ponieważ Kapriel, młodszy brat szefa mafii zażyczył sobie aby pojmać żywcem człowieka z metalową ręką.


Cable spadając z ogromnej, skrzydlatej podobizny Stalina przekręcił się w powietrzu i wylądował ciężko na ziemi na obu nogach. Jest zakłopotany, nie wie co robić, cała ta misja od początku dziwnie przebiega, do tego Oleg denerwuje go wypytując ciągle o stan dziewczynki, więc wyciąga komórkę i próbuje dodzwonić się do Blaqusmitha. Niestety nie ma zasięgu. Wtedy zaczepia go Geo, Nathan odchodzi nie zwracając na niego uwagi ale ten podąża za nim prawiąc kolejne docinki. Zaczyna porównywać go ze sobą, ale każde porównanie wypada na jego niekorzyść. W końcu Geo denerwuje się i uderza Cable'a w tył głowy swoją żelazną prawicą, poczym rzuca się na niego gotowy do wymierzenia kolejnego ciosu. Summers wściekły za pomocą telekinezy ciska przeciwnikiem o ścianę pytając, czego ten od niego chce. Geo ściąga pilotkę i gogle ukazując swoje szkaradne, zniekształcone oblicze, jest rozgoryczony i zazdrosny. Chce by Rosja była taka jak kiedyś, bez zachodniego kiczu i przepychu, bez kulturalnych naleciałości, chce by ludzie go szanowali i podziwiali za jego czyny, chce być bohaterem ale z jego wyglądem to niemożliwe. Cable ma wszystko, wygląd, siłę a jedyne co robi to narzeka na życie i to właśnie go denerwuje. Bójka wybucha na nowo.


Niedaleko, wewnątrz jednego z fabrycznych budynków, siedzi Arpoun skuty łańcuchem i przypięty do słupa. Podchodzi do niego Dimitri niosąc coś do jedzenia dla więźnia, ale jedyne co szef mafii ma mu do powiedzenia to to, że kiedy się już uwolni, nie będzie miał dla niego litości za tą odrobinę dobroczynności. Pop nie rozumie, jak Ormianin, którego ojczyzna i naród tyle wycierpieli w historii, może być tak okrutny. Arpoun jedynie przecedził przez zęby, że lepiej być uciskającym niż uciskanym, poczym dodał, że bóg sprzyja tylko silnym a słabych opuszcza. Być może w takim razie potrzebujemy nowego boga, odpowiedział Dimitri.


Przed budynkiem, Cable obezwładnił przeciwnika obwijając, przy użyciu mocy, jego ciało stalowymi dźwigarami. Geo jednak nie przestaje go drażnić i widząc jak Nathan ponownie próbuje zadzwonić, mówi, że on przynajmniej wie co chce robić w życiu i nie musi się nikogo pytać o pozwolenie. Usłyszawszy to Cable zaczyna się zastanawiać, kim tak naprawdę jest, co powinien robić teraz gdy już spełnił wszystkie swoje życiowe cele. Jego oko zaczyna iskrzyć a komórka rozpada się w pył. Tą chwilową kontemplację przerywają przerażające wrzaski przepełnione bólem. Odgłosy te przykuły uwagę wszystkich obecnych w sanktuarium.


Przed murami fabryki, matka Magdaleny jest przywiązana do ciężarówki a skóra na jej plecach jest porozcinana od razów jakie dostała. Vera błaga boga by jej dopomógł, nie jest gotowa na śmierć, to jej córka powinna umrzeć w mękach, takie jest przeznaczenie świętej, prosi by litościwy bóg zabrał Magdalenę zamiast niej. Tymczasem Kapriel jest opatrywany, od tego biczowania nadwyrężył sobie ramie, dlatego zmienia rodzaj tortur. Jego ludzie przynoszą mu palenisko pełne rozżarzonych węgli. Młody następca szefa mafii w pośpiechu chwyta za rozgrzany do czerwoności pogrzebacz i odrzuca go krzycząc w niebogłosy, ponieważ poparzył sobie rękę. Jego podwładni nie mogą się powstrzymać od dopiekliwych komentarzy, ale wymieniają je tylko między sobą wiedząc czym takie drwienie może grozić. Chwilę później ponownie opatrzony Kapriel, zaopatrzony już w rękawice ochronne, przybliża kawałek rozgrzanego metalu do twarzy Very nakazując jej wezwać tu swoją córkę. Poczym przypieka jej plecy a ta w agonii wykrzykuje z całej siły imię swojej córki. Magdalena przygląda się temu ze szczytu rzeźby z uśmiechem na twarzy, nic nie robi sobie z cierpienia swej matki. Jednakże Oleg nie może tego już znieść, chwyta za karabin i biegnie w stronę bramy, ale nie ma siły by ją odryglować i nie może wyjść na zewnątrz. Cable podszedł do niego i odebrał mu broń, powiedział, że sam to załatwi. Wtedy Geo, który już się oswobodził ze stalowej uwięzi, zaproponował swoją pomoc w zabijaniu Ormian. Nathan zaczął się zastanawiać, ma już dość zabijania, za pomocą telekinezy rozkłada metalową rękę Geo na części, poczym rozciera w proch trzymany karabin i wychodzi. Idzie w stronę gangsterów, mijając powoli już setki schorowanych pielgrzymów przybyłych tu w ślad za świętą dziewczynką. Jeden z oprawców strzelił do niego lecz moc Nathana zdążyła sama zareagować i wytworzyła pole ochronne. Cable choć z problemami ale wyłączył je siłą woli i dalej parł przed siebie. Kolejny strzał trafił go w ucho, rozrywając je na strzępy. Krew mocno ciekła z rany, przebarwiając na czerwono jego jasną koszulkę. Mimo to Summers podąża dalej, a przednim stoją już tylko Ormianie przygotowujący się do otworzenia ognia.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Soldier X #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.