Avalon » Serie komiksowe » Soldier X » Soldier X #12

Soldier X #12

Soldier X #12

"Dead Ends" - part 2

Postacie
Cytat

Cable: "Hello? Dom?'
Domino: "Nate! Where are you?"
Cable: "North, but I can rendezvous with you inside of twelve hours. And Dom...?"
Domino: "Yes?"
Cable: "I'll need guns. Very, very big guns."

Streszczenie

Fort Myers, Floryda. Cable wdziera się do umysłu Magdy Ramirez, aby dowiedzieć się prawdy o śmierci jej rodziców. Dziewczyna nie chce go w swoim umyśle i pilnie strzeże tego wspomnienia. Nathan zastaje w jej głowie okropne i odrażające obrazy mające go odstraszyć, lecz nie bacząc na nie posuwa się do przodu ku informacją, które go interesują. Wtedy Magda przechodzi do ofensywy. Na płaszczyźnie astralnej wytwarza zasieki, wybuchające miny i watahę wściekłych psów. Cable triumfuje, bez większego wysiłku pokonuje wszystkie przeciwności, dziewczynka jest bezradna wobec jego potęgi i musi na nowo przeżyć tamte tragiczne zdarzenia. Oboje widzą teraz wszystko co się wydarzyło ponad rok temu w domu Ramirezów, jakby tam byli. Pijany ojciec celuje do Magdy z broni, wtedy ta zaczyna nim telepatycznie sterować i zmusza do oddania broni. Jose jednak otrząsa się z hipnotycznego stanu i strzela. Carmen zasłania córkę własnym ciałem i pada martwa na podłogę. To zajście momentalnie otrzeźwiło Josego i gdy zrozumiał co zrobił włożył lufę w usta aby popełnić samobójstwo. Zapłakana Magda rzuciła się by go powstrzymać, próbowała wyrwać mu pistolet z rąk, lecz nie dała rady. Chwilę później siedziała przy martwych ciałach obojga rodziców, załamana i obryzgana krwią, czekając na przyjazd policji. Okazało się, że młoda mutantka jest niewinna. Zdziwiony Nathan chce wiedzieć dlaczego Magda przyjęła winę na siebie i nie zaprzeczała gdy ją skazywano. Dziewczynka obwinia siebie, bo gdyby nie była mutantem to nic by się nie stało, woli ponieść konsekwencje niż żyć ze świadomością, iż świat ogłosi jej ojca mordercą. Poza tym i tak nikt by jej nie uwierzył, jest już za późno aby wszystko odkręcić. Jej los jest już przypieczętowany. Summers lekko się wzdrygnął, całe swoje życie walczył z losem i wygrał. Zabrał ją do swojego umysłu i pokazał przyszłość, z której pochodzi, a która dzięki niemu na szczęście nigdy nie nastąpi. W ten sposób próbował przekonać Magdę, że przeznaczenie i los można zmienić. Zaproponował jej pomoc w ucieczce i rozpoczęciu nowego życia, ale dziewczyna odmówiła mu. Jeśli teraz ucieknie to ludzie pomyślą, że mutanci stoją ponad prawem i może to zaostrzyć, i tak już napięte, stosunki między homo sapiens a homo superiors. Dziewczynka nie chce by doszło do tego z jej winy. Cable nie jest w stanie jej przekonać, więc odchodzi zasmucony pozostawiając wszystko tak jak to zastał.


Jedenaście godzin później. Cała Ameryka śledzi w telewizji na żywo przygotowania do egzekucji Magdy Ramirez. W hotelu w Miami, Nathan też uważnie ogląda te wiadomości. Jedyne co może zrobić to telepatycznie towarzyszyć dziewczynce w trakcie jej ostatniej podróży i tak też czyni. Jest z nią do ostatniej chwili, za co Magda była mu bardzo wdzięczna. Cable, mimo swojej ogromnej mocy nie był w stanie zrobić nic więcej dla młodej mutantki, poczuł się bezsilny i bezużyteczny.


Pół roku później, obrzeża Juneau [stolica stanu - prof. Black Bolt], Alaska. W małym, samotnym domku położonym gdzieś w leśnej dziczy, słychać dzwoniący telefon. Wewnątrz, wśród pustych puszek i butelek po alkoholu, z boku na bok przewala się skacowany Cable. Nieustający dźwięk dzwonka przyprawia go o ból głowy. W końcu włącza się automatyczna sekretarka. Domino zostawia mu wiadomość. Szuka go już od jakiegoś czasu i sprawdza wszystkie znane jej kryjówki Summersa. W całym państwie w tajemniczych okolicznościach znikają mutanci i trzeba coś z tym zrobić. Słysząc to, Nathan odbiera z wielkim trudem mówiąc, że stawi się u niej w ciągu dwunastu godzin.


[Uwaga: To już ostatni odcinek Soldiera X, ale dalsze losy Cable'a możecie śledzić w Weapon X v2 #6]

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Soldier X #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.