Avalon » Serie komiksowe » Soldier X » Soldier X #9

Soldier X #9

Soldier X #9

"Rebels, Freaks & Prophets" - part 1

Postacie
  • * Cable
  • * Jonas Keller
    * generał Deeks
Cytat

"Some eminent philosophers believe we don't choose our destinies. Instead they believe our destinies choose us. If abused, will we someday become abusers? And if reared in a racist household, are we predisposed to hate? Or do we have a choice? Hatred and abuse are very powerful forces. But then again, so is destiny. It's a question of free will versus fate and it's difficult to know which will determine the course of our lives. We can only look toward the future and hope for the best."

Streszczenie

25 lat temu, gdzieś w Dallas, w Teksasie. Młody biały chłopiec zabłądził w mieście i wszedł do nieodpowiedniej dzielnicy. Tam został stłuczony na kwaśne jabłko tylko z powodu koloru swojej skóry. Gdy napastnicy odeszli, chłopiec podnosząc się z ziemi patrzył na odbicie swojej zmasakrowanej twarzy w kałuży. Nagle, przez chwile wydawało mu się, że widział tam kogoś jeszcze, siwego mężczyznę z charakterystycznymi bliznami wokół prawego oka.


Miesiąc temu, godzina 8:41. Międzynarodowym lotniskiem w Los Angeles wstrząsnęła potężna eksplozja. Na jeden z samolotów miał miejsce atak terrorystyczny. W chwili obecnej nie wiadomo kto go przeprowadził, ani ile jest ofiar.


Godzina 10:13, gdzieś w lasach stanu Waszyngton. Jonas Keller wygłasza do swych zwolenników buńczuczna, pełną nienawiści i pychy przemowę. Mężczyźni nienawidzą kolorowych, żydów i meksykanów ale ich głównym wrogiem jest rząd, który odwrócił się plecami do prawdziwych Amerykanów czystej, białej rasy. Podniecony tłum zaczyna strzelać na wiwat. Przypadkowo, jedna z kul trafia orła bielika i dumny niegdyś symbol Ameryki pada teraz martwy na ziemie niezauważony przez nikogo. Keller wie, że po ich ostatnich ekscesach w LA policja nie da im spokoju, dlatego mężczyźni muszą zmienić lokalizację.


Godzina 23:01, Nowy York, pewne studio telewizyjne. Właśnie trwa program Roya Calhouna Juniora. Jego goście wypowiadają się na temat dzisiejszego ataku terrorystycznego, jedni się tego spodziewali, dla innych jest to szok, ale wszyscy już wiedzą kto jest za niego odpowiedzialny. To rasistowska organizacja W.A.R. - White America's Redemption [Zbawienie Białej Ameryki]. Prowadzący jest ciekawy, co zrobią władze żeby powstrzymać Jonasa Kellera i jego podkomendnych.


Godzina 4:08. Nisko, ponad lasami stanu Waszyngton w stronę posiadłości Kellera lecą helikoptery wojskowe. Uzbrojeni po zęby żołnierze sprawnie spuszczają się na linach i otaczają wszystkie zabudowania. W końcu wdzierają się do środka ale niczego nie znajdują. W czasie przeszukania jeden z żołnierzy z przerażeniem odkrywa że wszystko jest zaminowane, ale jest już za późno na jakąkolwiek reakcję, bo na czasowym zapalniku pozostały jedynie dwie sekundy.


Godzina 6:59, baza operacyjna W.A.R. w północnej Dakocie. Bojówkarze Kellera z dumą oglądają specjalne wydanie wiadomości, z których dowiadują się, że w ich pułapce zginęło co najmniej trzydzieści osób a wiele jest rannych. Są zadowoleni, że udało im się po raz kolejny wystrychnąć władze na dudka, lecz Jonas cały czas jest poważny i mówi, że ich następny przeciwnik będzie znacznie potężniejszy.


Godzina 13:37. Od wschodu do Stanów Zjednoczonych zbliża się pogrążony w medytacji Cable, leci tuż nad powierzchnią wzburzonych wód Atlantyku w swoim bąblu ochronnym. Jest już 45 mil od wybrzeża Georgii.


Godzina 15:23, baza operacyjna W.A.R. W czasie ćwiczeń polowych, jeden z ludzi Kellera przedstawia mu swojego syna, który tak jak wielu innych zgłosił się do samobójczej misji. Chłopak zastanawia się, dlaczego oni muszą przed akcją zażywać narkotyki. Jonas tłumaczy, że ich cel jest telepatą a te specjalne medykamenty powinny utrudnić mu odbiór ich myśli.


Godzina 18:52, Pentagon, Arlington, Virginia. Cable niezauważenie wdarł się do biura generała Deeksa aby dowiedzieć się czegoś o Jonasie Kellerza. Kontrolowany telepatycznie generał mówi mu o wszystkim. Keller należał do oddziałów specjalnych, był świetnym taktykiem i żołnierzem. Wykonywał dla Deeksa nawet najbrudniejsze misje ,ale zaginą na bliskim wschodzie jakieś dwa lata temu. Wszyscy myśleli, że nie żyje, aż do wczorajszego dnia. Po poznaniu domniemanej kryjówki terrorysty, Nathan wymazuje z pamięci generała swoją wizytę i odlatuje.


Godzina 21:00, Dallas, Texas. Cable lewituje nad starą farmą. Słyszy czyjeś myśli, ale są one tak chaotyczne, że ich nie rozumie, nie wie nawet do ilu osób należą, musi się zbliżyć. Wpada do środka wyłamując drzwi i widzi kilkunastu ludzi mających na sobie materiały wybuchowe. Zanim odczytał ich zamiary było już za późno, wszyscy rzucili się na niego. To zasadzka!

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Soldier X #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.