Avalon » Serie komiksowe » Soldier X » Soldier X #2

Soldier X #2

Soldier X #2

"Podmoskóvnie Vecherá (Moscow Nights)"

Postacie
Cytat

blondynka: "Excuse me, you are from America? I love American men."
Cable: "I'm from the future."
blondynka: "Where is Future? It is in America?"

Streszczenie

Po całonocnym czytaniu listu, a raczej dziennika Nathana Summersa, zmęczona Irene Merryweather wstaje od komputera ziewając. Przeciąga się i próbuje poukładać sobie w głowie wszystko, czego do tej pory dowiedziała się z zawartości płyty CD. Mianowicie, że moce telekinetyczne i telepatyczne Cable'a są prawie poza kontrolą, jego bioniczne części ciała rozkładają się, a on sam nie może znaleźć celu w swoim życiu. Ale na szczęście w Abu Simbel spotkał Blaquesmitha, swojego mentora, który wraz z Nathanem cofnął się w czasie, aby pomóc mu w misji zgładzenia Apocalypse'a. Reporterka ma nadzieje, że ten dziennik nigdy nie wpadnie w ręce dwóch agentów S.H.I.E.L.D. których poznała wczoraj wieczorem, w dość dziwnych okolicznościach.


Tymczasem, w podziemnym kompleksie S.H.I.E.L.D. w mieście Bethesda, Dragonfly i Jordan wymieniają się informacjami na temat aresztowanych wczorajszego dnia ludzi. Od Tommy'ego the Torturera, który przesłuchiwał całą trójkę, wiedzą, iż napastnicy byli tylko pionkami, nic nie wiedzącymi o Summersie. Agenci muszą więc odwołać się do staroświeckich metod zbierania informacji i schodzą do archiwum, by je przeszukać. Tam, narzekając na kurz i ciężar zebranych dokumentów dotyczących Cable'a, zastanawiają się jaki kryptonim nadać tej sprawie. Dragonfly chce aby nazwa była prosta, chwytliwa i zawierała X, w końcu głośno się śmiejąc, wpada na pomysł: Soldier X.


Z dziennika Nathana. W Moskwie, w wykwintnej restauracji, Blaquesmith zajada się czarnym kawiorem, zwracając swoim wyglądem uwagę pozostałych gości. Naprzeciw niego siedzi Cable, u którego już dawno minęła pierwsza radość ze spotkania swojego mentora. Nathan przypomniał sobie jak bardzo denerwujący potrafi być ten mały przybysz z przyszłości i zauważył, że zachowuje się on dość dziwnie, nawet jak na niego. Nagle naprzeciwko restauracji wybucha budynek, inna restauracja tyle, że zachodnia, Cable zrywa się gotowy do akcji, lecz Blaquesmith powstrzymuje go mówiąc, że to nie jest powód, dla którego tutaj są. Do ich stolika podchodzi piersiasta blondynka, oznajmiając, iż kocha amerykanów. Nathan nie zwraca na nią uwagi i powoli zaczyna się denerwować. Blaquesmith zdradza w końcu szczegóły misji i podaje mu zdjęcie młodej dziewczyny z blizną w kształcie iksa na prawym policzku. Cable ma ją odszukać. Widząc zdjęcie dziewczynki, zgrabna Rosjanka mówi, że zna kogoś kto się tym zajmuje, jak panowie lubią takie młode, ale ona jest znacznie lepsza. Summers już nie wytrzymuje, zbiera się do wyjścia i pyta Blaquesmitha, czy ma zdawać mu telepatycznie raporty z przebiegu misji. Mentor jednak daje mu komórkę, mówiąc, że tak będzie bezpieczniej zważywszy na obecny stan mocy Nathana. Ten brak zaufania jeszcze bardziej denerwuje Cable'a i wzbudza w nim podejrzenia co do osoby, z którą rozmawia. Akurat wtedy, ni stąd ni z owąd, pojawia się mężczyzna zazdrosny o blondynkę. Nathan wyładowuje złość - uderzając w twarz powala go na ziemię i wychodzi z restauracji. Zatroskana Rosjanka pochylając się nad nieprzytomnym towarzyszem, nagle czuje czyjąś dłoń na swoim pośladku. Odwraca się oburzona, lecz widząc Blaquesmitha szeleszczącego banknotami w portfelu, po raz kolejny oznajmia, iż kocha amerykanów.


Kierując się informacjami, zapisanymi na odwrocie zdjęcia, Cable trafia na ulicę, na której mieszkała dziewczyna. Kiedy zastanawia się, w którym bloku poszukiwana może przebywać, jego uwagę przyciąga krzyk. Spogląda w górę i widzi mężczyznę zwisającego wysoko nad ulicą oraz dwóch inny stojących na balkonie i trzymających go za nogi. Napastnicy są z ormiańskiej mafii i żądają swojej działki z zysków. Mężczyzną w tarapatach jest Oleg, tłumaczy on, że to wina jego żony, która uciekła z pieniędzmi a on sam o niczym nie wiedział. Cable nie tracąc czasu rusza na ratunek. Wbiega do mieszkania, łapie Ormian za nogi i wywiesza ich za balkon. Daje im ultimatum, albo dadzą spokój Olegowi albo ich puści.


Mafiozi oczywiście zgodzili się i uciekli jak tylko poczuli grunt pod nogami, a uratowany z wdzięczności całuje stopy Nathana i dziękuje za pomoc, chwile później wyciąga wódkę z barku i pyta, czy może się jakoś odwdzięczyć. Cable pokazuje mu zdjęcie dziewczyny. Oleg rozpoznaje ją - to jego córka, Magdalena. To przez nią te kłopoty. Popijając wódkę opowiada jak to się wszystko zaczęło, kiedy jakiś czas temu pijany sąsiad przejechał samochodem psa dziewczynki, a ta za pomocą dotyku ożywiła martwe zwierze. Wiadomość o tym cudzie szybko obiegła całą okolicę i wkrótce do ich mieszkania zaczęły schodzić się tłumy ludzi z darami, w zamian oczekujących uzdrowienia albo błogosławieństwa. Nathan dowiaduje się, że żona Rosjanina, Vera, wykorzystywała córkę do zarabiania pieniędzy i zabrała Magdalenę, pewnie do swojej rodzinnej wioski, Krasnaya Polyana. Nagle całym pomieszczeniem wstrząsnął potężny huk, tuż za ścianą miał miejsce ogromny wybuch. Mężczyźni podbiegli do okna i zobaczyli dwóch znajomych Ormian w towarzystwie kilku kolegów, celujących do nich z bazooki. Nim gangsterzy zdążyli wystrzelić po raz drugi, Cable chwycił ze stołu broń, jaką pozostawili po sobie gangsterzy, złapał Olega i wyskoczył na korytarz. Nastąpiła druga eksplozja, lecz Summers był już z towarzyszem na schodach, torując sobie drogę uzi. Bez najmniejszego wysiłku zastrzelił czterech napotkanych przeciwników i kolejnych trzech na parterze. Gdy wyszli na zewnątrz gangsterzy wystrzelili w ich stronę po raz kolejny. Cable, nie widząc innego wyjścia, użył swoich zdolności telekinetycznych i siłą woli zawrócił pocisk w stronę napastników. Wszyscy Ormianie ponieśli śmierć na miejscu.


Blaquesmith, leżąc w łóżku z poznaną wcześniej w restauracji blondynką, odbiera telefon. To dzwoni Nathan, który powiadamia, że trop za dziewczynką prowadzi do wioski Krasnaya Polyana. Kobieta usłyszawszy tą nazwę mówi, że się tam wychowała i że współczuje każdemu kto ma się tam udać.


W kierunku wioski Krasnaya Polyana podążają już tysiące schorowanych ludzi, by spotkać się ze świętą dziewczynką i doświadczyć na sobie cudu.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Soldier X #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.