Avalon » Serie komiksowe » Soldier X » Soldier X #4

Soldier X #4

Soldier X #4

"Geo-Logic"

Postacie
  • * Cable
  • * Magdalena, Oleg, Vera, pop Dimitri
    * Geo
    * Arpoun, Kapriel
Cytat

pop Dimitri: "I don't know what God you believe in, Vera, but I certainly hope he is not the same as mine!"

Streszczenie

Gdzieś w Rosji, na znanej nam już stacji kolejowej, dwóch młodych Ormian zabawia się strzelając do ptaków. Do porządku przywołuje ich Arpoun, szef Ormiańskiej mafii i każe im dołączyć do reszty grupy. Na dworcu stoi już kilkunastu uzbrojonych gangsterów przyglądających się jak młodszy brat bossa, Kapriel wyrywa obcęgami zęby związanemu listonoszowi, wypytując go o człowieka z metalową ręką. Nieco dalej klęczy Oleg ze skrępowanymi rękoma i lufą kałasznikowa przystawioną do skroni i z niedowierzaniem patrzy na to co się dzieje. Miota się i niewyraźnie bełkocze, gdyż jest zakneblowany. Arpoun podchodzi do niego i wyciąga knebel z ust. Oleg mówi, że mężczyzna, którego szukają znajduje się w Krasney Polyanie a listonosz o niczym nie wie. Złoczyńca jednak wie o tym i szyderczo oznajmia, iż te tortury mają miejsce tylko po to, żeby jego młodszy brat nabrał wprawy, poczym spowrotem wciska knebel w gardło ojca Magdaleny mówiąc, że przyjdzie i na niego pora, odwraca się i zachęca Kapriela do kontynuacji.


W kościele, w Krasney Polyanie, Cable odzyskuje przytomność po potężnym ciosie i widzi nad sobą małego, obrzydliwego człowieka z metalową łapą przedstawiającego się jako Geo. Nim Nathan zdążył cokolwiek powiedzieć, obrywa po raz drugi, ale szybko podnosi się, chce uniknąć walki i pyta, czego ów człowiek od niego chce. Geo jest wściekły, ponieważ Cable zabił kilku gangsterów w Moskwie i teraz po okolicy kręci się pełno Ormian polujących na człowieka z metalową ręką. Mały brzydal musi go zabić by cała sytuacja się uspokoiła. Wywiązuje się walka, lecz tym razem Nathan jest gotowy. Unika ciosów albo blokuje je swoją bioniczną ręką, skupiając się na atomach w metalowych częściach Geo. Za pomocą swoich mocy, wprawia je w wibracje powodując ich rozgrzanie poprzez tarcie. Wkrótce metalowa ręka Geo rozpala się do czerwoności a ten pada na ziemie wrzeszcząc z bólu. Summers zaprzestaje tego procederu pod warunkiem, że przeciwnik skapituluje. Geo mówi, że się zgadza ale ani myśli o poddaniu się i ponownie rzuca się na Cable'a. Walka przenosi się na zewnątrz budynku, Nathan kilkoma ciosami powala Geo, przewraca go na brzuch, chwyta za metalową rękę, zapiera się nogą o jego plecy, ciągnie z całej siły i... Nagle rozbrzmiewa odgłos strzału, to Ormianie przybyli do wioski wlekąc za sobą Olga. Arpoun rozdziela walczących mężczyzn i celuje do Geo, oskarża go o wysadzenie kilku restauracji w Moskwie, które płaciły mu haracz i zabicie jego ludzi. Lecz teraz dla szefa mafii ważniejsze od porachunków jest odnalezienie dziewczynki czyniącej cuda, więc wydaje rozkaz przeszukania wioski.


Ludzie zgromadzeni w kościele uświadomili sobie, że to może ich ostatnia szansa na uzdrowienie i ruszyli w stronę Magdaleny. Dimitri próbował ich powstrzymać ale nie był wstanie przeciwstawić się naporowi tłumu. Chorzy dosłownie rzucili się na dziewczynkę.


Tymczasem na zewnątrz, Cable za pomocą telekinezy przebił belkami ciała kilku Ormian i zwinnym ruchem doskoczył do jednego z nich, wyrywając mu broń. Arpoun spojrzał na lewą rękę Nathana i zdał sobie sprawę, że to on jest odpowiedzialny za śmierć jego ludzi a Geo jest tylko nieudacznikiem wysadzającym zachodnie restauracje w imię wolnej od kapitalistycznych naleciałości Rosji. Gangster proponuje Summersowi współprace, lecz ten nie jest zainteresowany i słysząc krzyki dziewczynki, rusza w stronę kościoła. Chwilę tą wykorzystuje Geo, któremu wyraźnie nie spodobały się ostatnie słowa wypowiedziane przez Ormianina, uderza Arpouna, oplata mechanicznym ramieniem kark łotra i pod groźbą jego skręcenia, każe się cofnąć reszcie jego towarzyszy.


Cable wpada do świątyni strzelając w powietrze. Ludzie rozbiegli się w popłochu a tym którzy nie zdążyli, Nathan dopomaga rozrzucając ich na boki. Cable powoli podchodzi do dziewczynki leżącej w bezruchu na kamiennej podłodze przed ołtarzem. Magdalena nie żyje. Słysząc to jej matka stwierdza, że martwa święta przyciągnie jeszcze większe tłumy. Pop jest oburzony tymi słowami. Cable bierze dziewczynkę na ręce i niesie w stronę ołtarza, jest gotowy zrobić wszystko aby przywrócić ja do życia, i wtedy zdarzyło się coś czego on sam nie potrafi wytłumaczyć, zdarzył się cud, Magdalena zmartwychwstała. Widzący to tłum chorych dochodzi do wniosku, że Nathan też potrafi uzdrawiać, więc każdy próbuje go dotknąć oczekując wybawienia. Cable zastygł w miejscu, jest zdezorientowany, nie wie co robić, na szczęście Dimitri otwiera tylne wyjście i woła go do siebie.


Przed kościołem wciąż trwa impas. Oleg wykorzystuje go, łapie za broń któregoś z martwych Ormian i staje po stronie Geo. Gangsterzy nie wiedzą co robić w tej sytuacji, wtedy Kapriel nakazuje zabić wszystkich i sam chwyta za karabin. Jednak nie chcąc patrzyć na śmierć swojego brata, podczas strzelania zamyka oczy i dlatego w nikogo nie trafia. Geo łapie Olega oraz Arpouna i zaczyna uciekać. Tymczasem za kościołem, Dimitri i Cable wciąż trzymający w ramionach Magdalenę, wsiadają do półciężarówki i ruszają nie bacząc na innych ludzi otaczających samochód. Geo dogania ich, wrzuca Olega na pakę, potem Arpouna i na końcu sam ledwo wskakuje do auta. Całej szóstce udało się uciec z Krasney Polyany i jadą do jedynego bezpiecznego, zdaniem popa, miejsca w okolicy, jadą do sanktuarium Świętego Lenina.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Soldier X #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.