Avalon » Serie komiksowe » Soldier X » Soldier X #10

Soldier X #10

Soldier X #10

"Rebels, Freaks & Prophets" - part 2

Postacie
Cytat

Jonas Keller: "I know, I know... I don't have a power as colorful as teleportation or razor sharp claws... but still, rallying hundreds who are willing to kill and be killed upon my say-so isn't as easy as it looks."

Streszczenie

Godzina 21:02, Dallas, Texas. Nocną ciszą strząsnęła potężna eksplozja, wszędzie walają się kawałki farmy oraz porozrywane fragmenty ludzkiego ciała. Na szczęście, Cable dzięki swojej bańce ochronnej wyszedł z tego bez szwanku i słysząc czyjeś jęki zaczął przeszukiwać rumowisko. To jeden z zamachowców, który nie zdążył odpalić swoich ładunków. Leży on pośrodku płonących zgliszczy bez ręki i nogi z na wpół spaloną twarzą wzywając pomocy w myślach. Nathan wynosi go na zewnątrz i telepatycznie uśmierza ból, poczym wyciąga z niego wszystkie potrzebne mu informację. Teraz już wie gdzie jest Jonas Keller. Cable odczekał chwilę towarzysząc chłopcu w jego ostatniej podróży i odleciał, gdy na miejscu pojawiły się wozy strażackie oraz policja.


Godzina 6:17, baza operacyjna W.A.R. w północnej Dakocie. Keller układając sobie z kart pasjansa nagle oznajmia swoim ludziom, że zamach się nie powiódł ale jego plan działa zgodnie z założeniami. Ich największy wróg właśnie tutaj zmierza, tak jak on to przewidział. Po chwili konsternacji wśród podwładnych, ktoś włącza telewizor, akurat lecą wiadomości na żywo z Texasu. Przed tym co pozostało z farmy Kellera znajdują się strażacy i ekipa telewizyjna. Na miejscu znaleziono kilkanaście ciał i widziano jak ktoś odlatuje na północ. Jonas ogłasza alarm. Po paru minutach, uzbrojeni bojówkarze stawiają się na apel przed siedzibą główną swojego dowódcy. Tam Keller wygłasza kolejną buńczuczną przemowę zagrzewając ich do walki. Tymczasem Nathan jest już dość blisko. Naprzeciw niemu wyleciały dwa helikoptery W.A.R. ostrzeliwując go rakietami. Cable przy użyciu mocy zawrócił pociski i zniszczył latające maszyny. Jonas widząc spadające, płonące wraki wysłał ludzi do boju a sam schronił się w swojej siedzibie. Armia rasistów robiła wszystko aby powstrzymać Summersa, strzelała, rzucała granatami, ale na nic się to nie zdało. Cable wciąż powoli posuwał się do przodu neutralizując wszystkie ataki swoim polem ochronnym. Gdy już do nich dotarł, samą siłą woli roztarł całą ich broń na proch i telepatycznie kazał im się rozstąpić by móc przejść. Keller trochę się denerwował czekając na niego ale dokładnie wiedział kiedy Nathan wejdzie do pomieszczenia. Cable skanuje jego umysł i odkrywa, że jest on jasnowidzem. Jonas opowiada mu jak 25 lat temu w Dallas został napadnięty i pobity. Wtedy właśnie ujawniły się po raz pierwszy jego moce, wtedy właśnie ujrzał całe swoje życie, lecz widział przyszłość tylko do momentu spotkania z Nathanem. Keller wiele razy próbował uciec od przeznaczenia, ale nigdy to mu się nie udało. Nie jest nawet rasistą i nie zależy mu na czystości amerykańskiej rasy, robił to wszystko bo wiedział, że to doprowadzi go do spotkania z Summersem, był ciekawy co wydarzy się później. Jonas sądzi, że wreszcie dowie się dlaczego nie może wyjrzeć w przyszłość poza ten właśnie moment, całe życie na to czekał. Cable rozgniewany ciska nim o podłogę, dlaczego Keller dopuścił się tych wszystkich okrucieństw skoro znał swoją przyszłość i mógł dokonać wielu wyborów. Jonas wykrzykuje, że ich przeznaczenia muszą być powiązane i nie można ich zmienić. Nathan w końcu domyślił się dlaczego Keller nie widzi już przyszłości, ponieważ jej nie ma. Cable wyszedł a gdy był już na zewnątrz usłyszał tylko pojedynczy wystrzał dochodzący z pomieszczenia, w którym pozostawił rozgoryczonego przywódcę W.A.R.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Soldier X #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.