Avalon » Serie komiksowe » Soldier X » Soldier X #11

Soldier X #11

Soldier X #11

"Dead Ends" - part 1

Postacie
  • * Cable
  • * Magda Ramirez
    * Carmen i Jose Ramirez (rodzice Magdy)
    * Jo-Ji
Cytat

Magda do Nathana: "I didn't ask for your help! Who do you think you are? God? You may have busted your way in here like some big, macho bully... but don't expect to get any answers from me, mister!"

Streszczenie

Ostatniego sierpnia, Miami, Floryda. Jose, nieco podchmielony, właśnie wrócił z pracy, po szesnastogodzinnej zmianie, do domu i pierwsze co usłyszał od swojej żony to to, że jego córka jest mutantem. Dziewczynka zaczyna płakać i przepraszać za problemy jakie jej inność może przystworzyć rodzinie. Matka czule pociesza córkę, lecz ojciec wychodzi wściekły do innego pokoju. Po chwili wraca z bronią w ręku gotowy by jej użyć. Celuje do córki, wtedy ta używa swej mocy i zaczyna nim telepatycznie sterować. Jose posłusznie powtarza każde jej słowo a potem podchodzi aby oddać jej pistolet. Chwilę później po okolicy rozeszły się krzyki i dwa wystrzały. Zaraz po tym zajściu na miejscu pojawiła się policja wezwana przez zaniepokojonych sąsiadów. Magda Ramirez została aresztowana za podwójne morderstwo.


36 godzin później w Tokio. Cable siedząc w barze słucha wiadomości z japońskiej telewizji o młodej mutantce, która zabiła swoich rodziców w Ameryce. Podchodzi do niego azjata, Jo-Ji, jest on przyjacielem Nathana i adeptem jego nauk Askani. Jo-Ji wezwał go do Japonii, ponieważ pewna bardzo niebezpieczna sekta przygotowuje się do ataku terrorystycznego z użyciem gazu VX. Cztery godziny później, Summers zlokalizował już zamachowców, kobietę i mężczyznę z czarnymi aktówkami, na stacji metra w finansowej dzielnicy Tokio. Cable nawiązuje z nimi telepatycznie kontakt i próbuje przemówić do ich zdrowego rozsądku. Po krótkiej perswazji kobieta jest skora do współpracy, lecz jej towarzysz nie jest w stanie zanegować nauk sekty, panikuje i wpada na tory wprost pod przejeżdżającą kolejkę. Nathan w ostatniej chwili, za pomocą telekinezy uratował czarną walizkę wypełnioną gazem przed zniszczeniem. Dla mężczyzny było już za późno. Cable wychodząc z dwoma walizkami zabrał ze sobą też przed chwilą poznaną kobietę, aby wskazać jej nową drogę życia, zgodną z zasadami Askani oczywiście.


Dwa dni później, Miami. W areszcie, Magda ma spotkanie ze swoim adwokatem. Sytuacja jest beznadziejna, na ubraniu dziewczynki znaleziono ślady prochu a na broni są jej odciski palców. Adwokat namawia ją aby przyznała się do winy, wtedy może zamiast kary śmierci dostanie dożywocie. Magda nie przyznaje się do winy, kochała rodziców ,a oni ją i takiej wersji się trzyma.


W przeciągu trzynastu miesięcy od wydarzeń w Tokio, gdziekolwiek Nathan był, cokolwiek robił, walczył na bliskim wschodzie, siedział w barze w Denver, leciał do Ukrainy, zwalczał partyzantów w Kolumbii, ratował ludzi w Tel Awiwie, wszędzie, a to za pośrednictwem gazety, telewizji albo od zwykłych napotkanych osób, słyszał tylko o Magdzie Ramirez. Ta sprawa podążała za nim jak cień, irytując go coraz bardziej. W końcu postanowił coś z tym zrobić.


Fort Myers, Floryda. W bloku o zaostrzonym rygorze w celi śmierci przebywa Magda Ramirez, na głowie ma ogromnym hełm blokujący jej moce. Cable wdziera się do fortu usypiając lub paraliżując straż więzienną i uwalnia mutantkę. Nathan chce wiedzieć co się wydarzyło ponad rok temu w Miami, chce poznać prawdę i próbuje wyciągnąć te wiadomości z umysłu Magdy, lecz to mu się nie udaje. Dziewczyna nie jest jakąś tam, pierwszą lepszą telepatką i potrafi ochronić się przed mentalną ingerencją.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Soldier X #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.