Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: House Of M » Spider-Man: House Of M #4

Spider-Man: House Of M #4

Postacie
Cytat

Norman Osborn: "I might actually be forced to admit that Parker's interesting after all"
Jonah Jameson: "Interesting? He's out of His mind!! And what do you suppose He'll do next?"
Norman Osborn: "Put on a Magneto suit and start calling You "Toad"?"

Streszczenie

Peter ubrany w strój Green Goblina próbuje wyrwać się z uścisku Rhino, którego wyzywa od idiotów. Tłumaczy, że chciał zastawić pułapkę na prawdziwego Goblina, ponieważ domyślał się, że jest nim ktoś kogo znają i ktoś kto go nienawidzi. Zrozpaczona Gwen nie może uwierzyć, że próbował zrobić to w miejscu gdzie żyje jego rodzina. Nagle Parker nokautuje głową swojego ochroniarza i oplata pajęczyną szyje swojej żony, wykrzykując do Rhino, aby go uwolnił. Po chwili Peter cały czas trzymający Gwen, powoli wychodzi z hangaru. Stacy mówi, że mógł ją zabić. Peter odpowiada, że Green Goblin już raz ją zabił, a wszystko to opisane jest w jego pamiętniku. Na zewnątrz zdejmując pajęczynę z szyi swojej żony mówi, że musi udać się do miejsca do którego należy, płacząc prosi jeszcze, aby nie pozwoliła skrzywdzić mu ich dziecka. Po czym odlatuje na lotni. Rhino każe natychmiast Vulture'owi, aby za nim ruszył, ale w powietrzu Sęp zostaje oślepiony przez Sentinela, który każe się zatrzymać odlatującemu Parkerowi, jednak ten bez problemu ucieka.


Tymczasem w studiu telewizyjnym trwa wywiad z Jonahem Jamesonem. Na zarzuty, że jest zdrajcą rodzaju ludzkiego, JJ dopowiada, że tu chodzi tylko o Spider-Mana którego kłamstwa pozwoliły mu zbić majątek. Prowadzący pyta się o czy to nie dziwne, że Goblin tak po prostu dał mu pamiętnik. Jamesom odpowiada iż w tej chwili to Green Goblin jest bohaterem.

Nagle prowadzący przerywa rozmowę gdyż dostał niespodziewane informacje. Na zdjęciach z kamery w którą są wyposażone Sentinele wyraźnie widać zdemaskowanego Goblina, którym okazuje się być Peter Parker. Jamesom jest wyraźnie zaskoczony tą wiadomością.


W innym miejscu policjanci demaskują właśnie człowieka, który udawał mutanta. Zostaje aresztowany za zakłócanie godziny policyjnej, a na mocy Ludzkiego Aktu Wolności, nie ma prawa do zachowania milczenia i adwokata. Policjant każe koledze zostać w pogotowiu, ponieważ jeśli nawet Spider-Man mógł okazać się człowiekiem to teraz każdy może nim być. Całą sytuacje obserwuje ukrywający się w zaułku Peter.


W domu Gwen tłumaczy właśnie ojcu, że Peter tylko blefował i nigdy by jej nie skrzywdził. Jest tego pewna, gdyż widziała w jego oczach przerażenie przed skrzywdzeniem kogoś. Nie obchodzi jej to, że może się mylić. Peter dał im wszystko co mają. Jest jej bohaterem i jeśli potrzebuje pomocy to muszą coś zrobić. Stacy nawet nie wie od czego zacząć poszukiwania. Zna paru detektywów których można by wynająć. W tej chwili wchodzi Ben Parker, który tłumaczy, że nie mają za co wynająć ludzi, ponieważ cały majątek Petera został skonfiskowany z nakazu House of M co do ostatniej wyrzutni sieci. W ciągu najbliższego miesiąca Spider-Man Enterprises będzie historią, a oni wylądują na ulicy. Kapitan Stacy mówi przyjacielowi, że znajdą sposób aby sobie z tym poradzić, ale płaczący Ben mówi, że chce tylko odzyskać swojego chłopca. Gwen jest już zdecydowana.. Zaczyna tłumaczyć, że zwiększyła poziom natężenia sygnału z pluskwy którą Peter dopasował do swojego zmysłu pająka. Jeśli będą je nosić przy sobie to Peter na pewno się pojawi, chociaż po to, żeby zatrzymać buczenie w swojej głowie.

Dziewczyna mówi im to co Peter powiedział jej w hangarze, czyli, że Goblin już raz ją zabił. Mówi też, że pamiętnik jest ich ostatnią szansą aby zrozumieć co siedzi w głowie chłopaka i znaleźć sposób, aby mu pomóc. W jego zdobyciu pomogą natomiast wyrzutnie sieci..


W restauracji Jamesom prosi Normana Osborna o ochronę. Mężczyzna tłumaczy, że wszystkie jego wynalazki i broń zostały zabrane przez Parkera. Zdenerwowany Johan pyta się czy ma jakieś kontakty, ale nie chodzi mu o te oficjalne. Uśmiechnięty Osborn odpowiada twierdząco, po czym daje swojemu rozmówcy adres człowieku o nazwisku Smythe, który konstruuje maszyny. Jonah pyta się jakiego rodzaju maszyny na co wstający od stołu Norman odpowiada, że nielegalne.


Dom Jamesona. Gwen z ojcem i Benem używając sieciosplotów omijają system kamer. Próbują ominąć drzwi za, którymi znajduje się sekretny depozyt, w którym leży pamiętnik Petera, gdy te zostają nagle rozerwane przez robota, który zamiast twarzy ma monitor z facjatą JJ Jamesona. Jonah drwi z Petera mówiąc iż ten boi się sam pokazać twarz wysyłając tutaj swoją rodzinę. Gwen zaczyna atakować przeciwnika pajęczyną, każąc ojcu iść po pamiętnik. Walka nadal trwa. Ben drwi z Jamesona, pytając gdzie są ci mutanci którzy mieli go bronić za wszystko co dla nich zrobił. Wściekły Jonah mówi, że trzeba to zakończyć, po czym uderza Gwen w twarz.

W tej chwili przez okno wskakuje Peter który paroma ciosami zamienia robota w kupę złomu, wykrzykując, żeby nigdy nie dotykał jego żony. W tym momencie pojawia się Kapitan Stacy z pamiętnikiem, który Peter za pomocą pajęczyny natychmiast wyrywa mu z ręki, mówiąc, że już i tak za dużo osób to czytało. Parker bierze w ramiona Gwen dziękując za wszystko, po czym mówiąc, że ja kocha wyskakuje z budynku. Zmartwiona kobieta mówi, że to wszystko na nic, Peter nie chciał rozmawiać, nie chciał słuchać, a oni nawet nie zdobyli tego pamiętnika. Ojciec przytula córkę, po czym uśmiechając się pokazuje jej pamiętnik który udało mu się zabrać Peterowi za pomocą wyrzutni sieci.

Autor: Gamart of M

Galeria numeru

Spider-Man: House Of M #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.