Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: House Of M » Spider-Man: House Of M #3

Spider-Man: House Of M #3

Postacie
Cytat

Rhino: "Like I said. What do you want?"
Green Goblin: "Every last shred of Peter Parker's dignity!"

Streszczenie

W wiadomościach prowadząca program mutantka opowiada o najgorętszej ostatnio informacji. Peter Parker, uwielbiany przez wszystkich Spider-Man tylko udawał mutanta, a swoja moc uzyskał poprzez ugryzienie przez radioaktywnego pająka. W domu Parkerów, oglądający telewizje Kapitan Stacy chce się o coś spytać córki, ale Gwen wiedząc o co chodzi, odpowiada, że Peter nigdy nie wyjawił jej prawdy.


Kontynuując wiadomości prowadząca opowiada o niedopuszczeniu do wyświetlania najnowszego filmu ze Spider-Manem i anulowaniu przez policje wszystkich kontraktów związanych z wyrzutniami sieci, które są dziełem firmy Parkera. Wiadomości te wyraźnie cieszą Normana Osborna. Prowadząca opowiada też o pobiciu Crushera Hogana przez ochroniarza Parkera - Rhino, które było prawdopodobnie zlecone przez Parkera właśnie. Kolejną przykrą wiadomością jest pobicie przez rówieśników chłopca który nosił t-shirt ze Spider-Manem. W całym mieście palone są płyty DVD i książki związane z Parkerem, a w studiu telewizyjnym pojawia się Jonah Jamesom który nie chce powiedzieć w jaki sposób zdobył pamiętnik. Zaczyna czytać zapiski, ale zamiast przejść do samego momentu ugryzienia, czyta momenty ośmieszające Petera. Wszystko słyszy załamany Parker, który właśnie przebrany za mutanta znajduje się w szpitalu.


W szpitalu pielęgniarka woła ochroniarza, ponieważ jakiś człowiek chce zobaczyć Crushera Hogana, ale ten jest ofiarą przestępstwa wiec zdecydowała się zawiadomić pomoc. Ochroniarz idzie w miejsce gdzie siedział obcy, ale ten już zniknął. Zaczyna szukać, znajdując przebranie, a po chwili samego Parkera na jednej z sal, który siedzi przy łóżku małego chłopca. Parker tłumaczy, że przyszedł zobaczyć w jakim stanie jest Hogan, ale usłyszał o wypadku chłopaka który został pobity tylko dlatego, że był jego fanem.

Ochroniarz który widzi zasmuconego Parkera, mówi, że nie może go tutaj zostawić samego i w milczeniu przysiada się do niego. Po chwili pyta co się z nim stało. Parker mówi o Green Goblinie który dał Jamesonowi pamiętnik i pobiciu Hogana, które było pomyłką i nie miało się zdarzyć. Przez to wszyscy się od niego odwrócili, niestety został przy nim poturbowany przez rówieśników dzieciak. Mutant mówi, że chciał wiedzieć co stało się z nim samym, że z gwiazdy która miała wszystko w paru dniach stał się kimś żałosnym. Parker kontruje, mówiąc, że ludzie są słabi, dlatego rządzą mutanci. Ochroniarz mówi, że nie lubi ludzi, ale zawsze lubił jego. W tej chwili ktoś woła mutanta, mówiąc mu, że Rhino oszalał i niszczy wszystko na Times Square, gdy rozmówczyni odchodzi, ochroniarz pyta się Parkera czy to słyszał. Nie otrzymuje odpowiedzi, widząc tylko otwarte okno. Stając w nim, uśmiecha się mówiąc, że czas przestać lamentować i w końcu zacząć coś zrobić.


Times Square, Rhino właśnie niszczy samochody, wykrzykując, że nic nie zrobił. Wtedy pojawia się Spider-Man, mówiąc, że chyba nie obwinia jego o to co sam zrobił. Nosorożec odpowiada, że tylko wykonywał jego rozkazy. Parker nie powinien robić z niego wysoko klasowego ochroniarza ponieważ, ponieważ jest tylko sobą, czyli głupim frajerem.

Parker mówi, że rozumie co czuje przyjaciel, ale w tej chwili uruchamia się jego pajęczy zmysł i Spider-Man łapie lecącą w jego stronę puszkę. Wtedy rusza nie niego tłum rozwścieczonych mutantów, obrzucających go rzeczami jakie wpadną im w rękę. W tym czasie Rhino ucieka do stacji metra.


W ciemnościach do użalającego się Rhino przychodzi Green Goblin, który mówi, że chce go uwolnić od dziwacznej zbroi i problemów z prawem. Nosorożec pyta się, co ten chce w zamian. Goblin odpowiada, że ostatnich kawałków godności Petera Parkera. Rhino mówi żeby spotkali się wieczorem na tyłach domu Parkera.


Dom Parkerów. Peter przeprasza całą rodzinę za to, że okłamywał ich przez cały ten czas. Wyraźnie zdenerwowany Kapitan Stacy cały czas najeżdża na Petera, który nie mogąc już dłużej tego słuchać, odchodzi załamany. Gwen która nie może już tego słuchać wykrzykuje, że całe życie i kariera Petera legły w gruzach, a on sam musi wysłuchiwać oskarżeń nawet we własnym domu. Ben i Stacy natychmiast się uspokajają. Dziewczyna daje dziecko May i mówi, że idzie odnaleźć Pete'a. Stacy każe jej wziąć chociaż wyrzutnie sieci. Gwen każe mu myśleć realnie, przecież w okolicy nie ma żadnego super przestępcy.


Do hangaru za domem Parkera wlatuje właśnie Goblin, na którego czeka już Rhino... z przyjaciółmi. Przedstawia Green Goblinowi Electro, Vulture'a i Ox'a. Mowiąc o Goblinie, że to psychopata który zniszczył mu życie o jakim zawsze marzył, każe przyjaciołom zabić przeciwnika. Goblin po kolei rozkłada na łopatki przyjaciół Nosorożca i dopiero pojawienie się Gwen wytrąca go z równowagi, dzięki czemu Rhino łapie go za kark, a Vulture ściąga mu maskę pod którą znajduje się wykrzywiona w grymasie szaleństwa twarz... Petera Parkera! Wyraźnie zaskoczony Parker ku zdziwieniu zebranych pyta, o co chodzi.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Spider-Man: House Of M #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.