Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: House Of M » Spider-Man: House Of M #2

Spider-Man: House Of M #2

Postacie
Cytat

Jameson: "I'll have you know I live in Trump Tower"
Sprzedawca: "My copter's in the shop, Mr. Trump! Now, keep movin'!"

Streszczenie

Jonah Jameson budzi się na jednym z wysypisk śmieci. Zaczyna sobie przypominać Green Goblina, który porzucił go tutaj jak worek zepsutego sera, ale przy okazji zostawił mu najcenniejszą dla niego rzecz, pamiętnik Petera Parkera. Wygrzebując się ze śmieci zauważa, że nie ma przy sobie portfela, ani telefonu, a jeśli nie może zadzwonić po samochód to szczęściem będzie jeśli żywy wróci do domu. Idąc przed siebie zaczyna czytać pamiętnik.

Wpisy opowiadają o życiu Parkera który był wyśmiewany i poniżany przez rówieśników. Nagle przy czytaniu jednego ze wpisów na twarzy Jamesona pojawia się uśmiech, wie już, że warto było przejść przez to wszystko.


Inne miejsce. Venom stojąc na jednym z wieżowców trzyma splątaną pajęczyną Gwen Parker, którą po chwili wypuszcza z rąk. Przybyły właśnie Spider-Man rzuca się desperacko na pomoc ukochanej po czym przenosimy się do studia programu "Mutant in the Morning" gdzie przeprowadzany jest właśnie wywiad z odtwórcami głównych ról w filmie "Spider-Man: The Final Chapter" - Peterem Parkerem i Mary Jane Watson. Prowadzący pyta się kobiety czy Spider ją uratuje, uśmiechnięta MJ odpowiada, iż nie może tego wyjawić. Następnie chce wiedzieć jak Watson grało się rolę żony Petera - Gwen. Mary opowiada o tym, że Gwen Parker była na planie jeśli tylko miała czas, co bardzo jej pomogło wczuć się w role. Czuła się również jakby urodziła się do grania roli żony Parkera, po czym łapie mężczyznę za rękę. Całej sytuacji przygląda się wyraźnie zła Gwen i jej ojciec Kapitan Stacy.


Po występie Peter spotyka się z żoną i teściem. Pete próbuje się tłumaczyć. Gwen pyta się go czy czuje się winny. Peter kontruje mówiąc, że zawsze się tak czuje. Kapitan Stacy dla rozluźnienia mówi, że po 35 latach bycia policjantem rozpoznałby jeśli Peter ukrywałby przed nimi jakikolwiek sekret. Obserwujący na monitorach rozmowę prowadzący mówi MJ, że jeśli Peter nie byłby mutantem to cała jego rodzina miała by szczęście, jeśli przeżyliby do trailera filmu. Watson podsumowuje mówiąc, że ludzie są niewdzięczni.


Na stronie Rhino mówi Peterowi, że Jamesom nie pojawił się dzisiaj w pracy. Peter cieszy się w końcu z dobrych informacji na co Rhino pokazuje mu nagrane spotkanie Jamesona z Goblinem.


Cofnijmy się trochę w przeszłość. Peter siedzi na łóżku w otoczeniu numerów "Daily Bugle" którego szefem jest Jamesona, a które oczerniają Spider-Mana. Jest zły ponieważ Jonah podburza całe miasto przeciwko niemu. Ben i May Parker pocieszają go tłumacząc, że dzięki swoim mocą będzie kiedyś sprzedawał i kupował takich głupców jak Jamesom.

Poźniej. Parker składa Jonahowi ofertę nie do odrzucenia. Pozwoli mu kapać się w pieniądzach jeśli ten porzuci Bugle'a i stanie się jego osobistym publicystą. Zaskoczony JJ podpisuje umowę. Chłopak na odchodne dodaje, że jedyną rzeczą o którą ma się teraz martwić to, to czy Peter Parker jest szczęśliwy.


Czasy Obecne. Parker nie może sobie wybaczyć jak traktował Jamesona, ale nie chce korzystać z pomocy Stacy'ego i załatwi tą sprawę sam. Po przejrzeniu zdjęć mają dwóch podejrzanych. Crushera Hogana, który używa pseudonimu Green Goblin i Normana Osborna, ponieważ glider jakiego używa widoczny na zdjęciach potwór został wyprodukowany właśnie w jego zakładach. Parker każe Rhino wyciągnąć informacje z Hogana, a sam spotka się z Osbornem. Kapitan Stacy pyta się chłopaka czy na pewno myśli jasno, gdyż wysłał kogoś takiego jak Rhino, aby przesłuchał jego przyjaciela. Peter krzyczy za ochroniarzem, aby nie podnosił ręki na Crushera.


W tym czasie Jamesom w obszarpanym ubraniu cały czas podąża do swojego domu. Przypomina sobie czasy gdy Parker na każdym kroku znęcał się nad nim i wyśmiewał publicznie. Trafia na budkę z hot-dogami, gdzie próbuje się doprosić o podwóz do domu. Niestety udaje mu się tylko kupić butelkę wody za swoje rubinowe spinki od mankietów.


W siłowni Rhino brutalnie przesłuchuje Hogana. Mężczyzna broni się mówią, że po wyglądzie już widać, że to nie on jest tym Goblinem. Nie wierzy też, że ufający mu Peter wysłał do niego właśnie Rhino. Nosorożec który traci nad sobą panowanie przebija Crusherem ściane. Opanowuje się widząc nieruchome ciało wrestlingowca leżące w kupie gruzu.


W innym miejscu Peter rozmawia z Osbornem. Norman przyznaje, że zbudował ten glider, ale nie wie kto jest Goblinem i każe Parkerowi spytać się swojej żony. Widząc zdziwienie Petera pyta się czy ten obserwuje swoje interesy? Gwen była u niego wczoraj i zabrała całe wyposażenie, więc glider należy teraz nie do niego, a do Parkera właśnie.


Stacja metra. Wycieńczony Jonah zachowuje się jak szalony. Odgania próbujących mu pomóc ludzi skupiając całą swoją uwagę na pamiętniku.


W swoim domu Pete rozmawia z wujkiem Benem martwiąc się ponieważ nie dostał jeszcze żadnej informacji od Rhino w związku z Hoganem. Chce jechać do przyjaciela, ale Ben powstrzymuje go mówiąc, że Jamesom był widziany parę minut temu na stacji metra i zachowywał się jak szaleniec. Peter zakłada kostium Spider-Man. Gwen pyta się po co się przebiera. Uśmiechnięty Parker odpowiada, że nie ważne co się dzieje, on nadal ma film do wypromowania.


Na stacji Parker zostaje od razu otoczony przez tłum fanów i pokazując zdjęcie Jonaha pyta się czy ktoś widział tego człowieka. Chowający się za rogiem Jamesom zostaje oślepiony przez kamerę telewizyjną. Peter uciekając prze tłumem fanów przylega do sufitu i widzi Jamesona który w wywiadzie dla telewizji, powołując się na pamiętnik Petera Parkera mówi, że Spider-Man zyskał moce dzięki wypadkowi w laboratorium gdy był nastolatkiem. Każe zgromadzonym zapamiętać do końca życia, że uwielbiany przez nich bohater nie jest mutantem tylko zwykłym człowiekiem. W tej chwili w stronę Parkera rusza wściekły tłum mutantów.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Spider-Man: House Of M #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.