Avalon » Serie komiksowe » Sabretooth: Mary Shelley Overdrive » Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #4

Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #4

Postacie
Streszczenie

Jeden z żołnierzy Kałasznikowa podkłada właśnie bombę pod krasnala ogrodowego obok domu Ruth, gdy kontaktuje się z nim dowódca i rozkazuje zabić Creeda oraz dziewczynę i odzyskać pojemnik z antidotum. Zamachowiec potwierdza przyjęcie wiadomości i zajmuje się uzbrajaniem ładunku, gdy słyszy zbliżający się warkot silnika. Po chwili, Sabretooth wyjeżdża na motorze z krzaków, wprost na niego. Zostawiwszy maszynę w bezpiecznym miejscu, bierze bombę pod pachę i wywleka żołnierza na środek drogi. Następnie kładzie go na bombie i czeka na wybuch. Eksplozja zwraca uwagę Bonnie i Ruth, ale także innych żołnierzy, ukrytych w okolicy. Jeden z nich przejmuje dowodzenie i każe pozostałym zająć Creeda, kiedy sam będzie zabijał dziewczynę.

 

Po chwili wpada do domu przez okno i zaczyna strzelać na oślep, zmuszając kobiety do ucieczki. Zaraz potem zjawia się Victor, więc serią strzałów zmusza go do ukrycia się, a sam biegnie za Bonnie do łazienki. Tam czeka go niespodzianka, bo okazuje się, że dziewczyna umie się bronić: Najpierw atakuje go, podpalając strumień lakieru do włosów, potem dusi ręcznikiem, wrzucając do wanny, a za nim ciska do wody włączoną suszarkę, wywołując spięcie. Niespodziewanie, przez ścianę przebija się, głową naprzód, inny żołnierz, który krzyczy i błaga o życie, Rozlega się długa seria z karabinu, a po chwili z pokoju obok wychodzi Victor. Bonnie natychmiast rzuca mu się na szyję i zaczyna całować, dziękując. Creed przypomina, że obiecał zaopiekować się nią.


Zabiera ją do swojego pokoju, a po chwili wychodzi sam, prosząc Ruth by zajrzała później do Bonnie. On teraz zamierza udać się na łowy.


Później. Kałasznikow i Cyryl szykują się do odlotu na Hawaje z prywatnego lotniska, z jednej strony przeklinając to, co się stało, a z drugiej pocieszając, że teraz będzie lepiej. Nagle na czole tego pierwszego pojawia się znacznik i pada strzał. U wejścia do hangaru pojawia się Creed ze snajperką, stwierdzając, że równie łatwo mógł załatwić Cyryla, jednak wolał zachować dla siebie przyjemność rozszarpania go gołymi rękami. Najpierw wytrąca mu pistolet, który tamten wyciąga, a po krótkim pojedynku, wyłamuje jednocześnie rękę i nogę. Cyryl jednak oswobadza się i ucieka na dach, w kierunku lądowiska helikopterów, rzucając przy tym groźby i obelgi. Creed dogania go szybko, ale na wąskim przejściu to Cyryl zyskuje przewagę i próbuje obezwładnić go taserem. Wtedy Sabretooth wyciąga z kurtki wielką strzykawkę i wbija mu ją w nos, dociskając tłok i wyjaśniając przy okazji, że jest pełna wody królewskiej, którą znalazł w ich laboratorium. Po chwili, Cyryl wije się na ziemi, podczas gdy kwas rozpuszcza mu głowę od środka.


Tymczasem, mimo poważnego uszkodzenia głowy, Kałasznikow dotarł do drugiego helikoptera i zdołał go uruchomić. Widząc to, Creed rozpędza się i skacze z dachu w kierunku maszyny, wpadając przez przednią szybę. Po chwili, śmigłowiec spada na ziemię i wybucha. Z wraku wyczołguje się Kałasznikow, ale zaraz pojawia się nad nim Victor, który chwyta go za głowę i zaczyna uderzać nią o ziemię. Sądząc, że to już koniec, doktor pyta, czy udało mu się chociaż uratować dziewczynę i zatrzymać epidemię. Przed oczami Victora migają wydarzenia z tych kilku minut w pokoju, kiedy pocałował Bonnie na dowidzenia i skręcił jej kark. Odpowiada, że nie udało mu się, bo antidotum zostało zniszczone w wybuchu laboratorium. To jednak jeszcze nie koniec ich znajomości.


Kałasznikow budzi się na pokładzie prywatnego samolotu, gdzieś nad oceanem. Jest związany, a nogi ma zanurzone w balii z zastygłym cementem. Gdy widzi nad sobą Sabretootha, zaczyna błagać by darował mu życie, obiecując w zamian wszystkie swoje tajemnice i zarobione pieniądze. Victor otwiera drzwi i wystawia go na zewnątrz na łańcuchu. Wyjaśnia, że to, co mogło go skłonić to darowania mu życia, już umarło, więc nie ma nic do gadania. Dodaje jeszcze, że wlał mu do gardła substancję, która staje się żrąca w zetknięciu ze słoną wodą i radzi cieszyć się ostatnimi sekundami życia. Potem puszcza łańcuch i wraca na swoje miejsce, każąc pilotowi zawracać, bo musi wracać do roboty.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.