Avalon » Serie komiksowe » Sabretooth: Mary Shelley Overdrive » Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #3

Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #3

Postacie
Cytat

Cyryl: "I was carving up dogs like sou before Khrushchev even banged his shoe on the table!"

Streszczenie

W pokoju Creeda dzwoni telefon, więc Bonnie podnosi słuchawkę. Victor dzwoni z budki w Central Parku, by spytać, czy wszystko z nią w porządku, jąka się i powtarza, wyraźnie zdenerwowany. On odpowiada, że nic jej nie jest, przynajmniej fizycznie, bo wolałaby, żeby ją stąd zabrał. Sabretooth jest zaskoczony jej ufnością, ale obiecuje zająć się nią. W tej chwili połączenie zostaje przerwane, co bardzo niepokoi Bonnie. Natychmiast próbuje połączenia zwrotnego, ale Ruth wyjaśnia, że zrezygnowali z taj usługi z racji specyfiki lokalu. W tym czasie, Creed zajmuje się facetem, który próbował się kłócić o dostęp do telefonu, a gdy z nim kończy, dzwoni jeszcze raz. Linia jest zajęta, więc odkłada słuchawkę i odchodzi, zostawiając zwłoki w koszu na śmieci. Po drodze wyczuwa znajomy zapach.


W starej fabryce, którą Rosjanie zaadaptowali na swoją kwaterę trwa inspekcja zabezpieczeń. Dwaj żołnierze sprawdzający czujniki ruchu są pewni, że nikt nie zdoła wejść do budynku niezauważony. Gdyby Creed spróbował, nie pomoże mu ani doświadczenie zabójcy, ani mutacyjne zdolności. W tej chwili, wybuch zmiata ich razem z drzwiami, przy których stali. Gdy dochodzą do siebie, Sabretooth wchodzi do środka, podnosi karabin jednego z nich i strzela do leżącego. Widząc brak efektu, oddaje mu broń i wyciąga własne zabawki - dwa oskardy.


Jego przybycie nie umknęło uwadze Kałasznikowa i Cyryla, przebywających w laboratorium na terenie fabryki. Mimo zakazów, Cyryl postanawia osobiście zmierzyć się z napastnikiem. W tym czasie, Creed kończy zamieniać dwóch żołnierzy w mięsną papkę przy użyciu młotów i zaczaja się na nadchodzącą resztę. Gdy oddział dociera na miejsce zdarzeń, Sabretooth jest gotów.


Nudząc się w samotności, Bonnie postanawia zadzwonić do domu. Rodzice natychmiast zauważają coś niepokojącego w jej głosie i wypytują, czy to z powodu pracy, czy może jej byłego chłopaka. Ona twierdzi, że wszystko jest w porządku chciała tylko spytać, co słychać u nich. Podczas rozmowy, matka próbuje ją namówić na spotkanie z synem znajomej, ale Bonnie mówi, że właśnie kogoś poznała. Nie mówi jednak nic więcej i po kolejnym zapewnieniu, że wszystko jest dobrze, odkłada słuchawkę, obiecując jeszcze, że wkrótce przyjedzie.


Sabretooth szybko uporał się z przeciwnikami i teraz skrada się po fabryce w poszukiwaniu ich przełożonych. Nagle wyczuwa zapach kolejnego żołnierza i wzywa go, by się pokazał. Cyryl wyskakuje z cienia, atakując go serią kopniaków. Creed próbuje trafić go młotem, ale ten łamie jego trzonek uderzeniem ręki. Jest znacznie szybszy od Victora i praktycznie robi z nim co chce, aż w końcu zaciska ramię na szyi i zaczyna dusić. Przyciskając go do ziemi, mówi, że pozostali byli ignorantami i myśleli, że wystarczy mieć ciała żołnierzy Specnazu, żeby być niezwyciężonym. On dla odmiany zawsze chciał być wojownikiem i trenował ciężko po pracy w laboratorium, dlatego przewyższa wszystkich. Monolog przerywa mu przybycie Kałasznikowa, który każe zabrać Creeda do laboratorium. Cyryl wolałby zabić go na miejscu, ale przełożony twierdzi, że może być cennym obiektem naukowym, skoro dokonał niemożliwego, dostając się tutaj. W tej sytuacji, Sabretooth zostaje tylko ogłuszony.


Jakiś czas później, budzi się w laboratorium, przybity do ściany za ręce. Natychmiast wciąga przeciwników do rozmowy, twierdząc, że wszystko już zrozumiał. Domyślił się, że banda podstarzałych naukowców znalazła sposób, by przenieść swoje umysły do młodych, choć martwych, ciał rosyjskich żołnierzy, tworząc przy tym oddział potworów Frankensteina. Sami stworzyli wirusa i sami zamierzali go użyć, wiedząc, że nic im nie grozi. Do tego dochodzi oczywiście frajda z zabawy nowymi, w pełni sprawnymi ciałami. Z pewnością zadbali też o antidotum, które jest gdzieś w tym laboratorium. Kałasznikow przyznaje, że nie docenił jego inteligencji, a w takim razie, zamiast prowadzić na nim eksperymenty, będzie musiał go zabić, przy użyciu gazu bojowego. Czeka go jednak niespodzianka, bo skoro Creed dowiedział się już wszystkiego, może wreszcie wyjawić, dlaczego czujniki ruchu ni wykryły jego nadejścia. Otóż, był w budynku na długo przed ich uruchomieniem i zdążył zainstalować ładunki wybuchowe, które teraz zdalnie detonuje. Korzystając z zamieszania, zabiera zabezpieczony pojemnik i znika. Cyryl zamierza ruszać za nim, ale Kałasznikow powstrzymuje go, mówiąc, że to już nie ma znaczenia, skoro wiedzą, gdzie jest dziewczyna.


Ruth podchodzi do Bonnie, siedzącej samotnie w salonie i pyta, czy coś się stało. Ona odpowiada, że to tylko lekki ból głowy i trochę smutku. Przez okno obserwuje je ukryty na drzewie żołnierz.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.