Avalon » Serie komiksowe » Rogue » Rogue #3

Rogue #3

Rogue #3

"The Gauntlet"

Postacie
Cytat

Candra (po tym, jak Rogue pokonała Questę): "This one was supposed to be one of the best of this lot. But you, girl, there is si much more to you than I ever expected. Then again, Remy always did have excellent taste in women."

Streszczenie

Rogue jest otoczona przez członków nowoorleańskiej Gildii Zabójców. Czeka na ich pierwszy ruch, a kiedy on następuje, stara się stosować do tego, czego nauczyła się podczas treningów w Danger Room i co wiedziała od Wolverine'a. Okazuje się to dosyć dobrą strategią.


Remy przejeżdża na motocyklu przez Nowy Orlean. Na moście spotyka swojego kuzyna, Lapina. Mężczyzna zakazuje mu jechać dalej, mówi, że jeśli to zrobi, zginie. Opowiada kuzynowi o Gildii Zabójców i Candrze. Kiedy Remy słyszy, że Rogue prawdopodobnie kieruje się do domu Belli, natychmiast odjeżdża, by ją znaleźć. Lapin prycha, że Remy zawsze pakuje się w kłopoty dla kobiet.


Candra i Bella czekają na "wizytę" Rogue. Candra pyta, czy Remy też przybędzie, na co Bella-Donna odpowiada, że jej były mąż nie pozwoli swojej dziewczynie przyjść samej.


Rogue nadal walczy z Zabójcami, gdyż na miejsce każdego pokonanego przez nią, pojawia się następny.


Tymczasem, Remy postanawia dowiedzieć się czegoś na temat Belli i jej Gildii. Za jego plecami pojawia się Fifolet.


Jakiś czas później Rogue dociera do siedziby Zabójców. Napotyka Gris-Grisa, który wręcza jej opaskę szpitalną Cody'ego i rękawiczkę Remy'ego. Rogue rzuca się na niego, chce się dowiedzieć, gdzie są mężczyźni, ale Gris-Gris uwalnia się z jej uścisku, sypiąc jej w oczy proszek, który sprawia, że dziewczyna zaczyna się bać. Fifiolet zamierza ją zaatakować, ale w ostatniej chwili dziewczyna otrząsa się spod działania proszku voo-doo, i zadaje mu cios w podbródek. Następnie Rogue rozprawia się z Gris-Grisem, któremu nie pomaga nawet moc otrzymana od Candry. Dziewczyna rusza na poszukiwania Remy'ego i Cody'ego, kiedy za jej plecami staje Gambit. Dziewczyna szybko orientuje się, że to nie prawdziwy Remy, tylko ktoś podszywający się pod niego - postać zmienia się w Cody'ego, a następnie w Carol Denvers i atakuje Rogue. Dziewczyna rzuca napastnikiem o ścianę i Questa pada nieprzytomna na ziemię. Rogue zauważa, że stoi za nią Candra. Kobieta tłumaczy, że moce członków Gildii to jej zasługa - Candra uruchamia w nich potencjał mutacyjny. Następnie otwiera drzwi, za którymi znajdują się skuci za ręce i nogi Cody, Remy i Tante Mattie. Rogue rzuca się w ich kierunku, ale Bella-Donna grozi, że jeśli postawi jeszcze jeden krok, wszyscy troje zginą. Wyzywa ją na pojedynek i kiedy już mają rzucić się sobie do gardeł, unieruchamia je telekineza Candry. Mutantka stwierdzam że pojedynek będzie ciekawszy, jeśli pozbawi przeciwniczki mocy, co też czyni. Po chwili walki Bella wbija w ciało Rogue sztylet.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Rogue #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.