Avalon » Serie komiksowe » Rogue » Rogue #2

Rogue #2

Rogue #2

"Choices"

Postacie
Cytat

Rogue: "The assassins always go in for all this here smoke and darkness?"
Remy: "Now, chere, you know the TRUE reson why we thieves don't get along so good with them. Assassins can mess up a party real good."

Streszczenie

Nowy Orlean, siedziba Gildii Zabójców. Tante Mattie pochyla się nad Cody'm. Oznajmia, że chłopak potrzebuje opieki lekarza, a jeśli umrze, to Bella będzie temu winna. Nowa przywódczyni Gildii nie wydaje się być tym specjalnie przejęta i każe Tante wykonywać jej rozkazy. Kobieta jest oburzona i zaczyna strofować Bellę. Blondynka irytuje się i mówi, że albo Mattie będzie stosować się do jej poleceń, albo nie będzie robić nic, na co ta odpowiada, że nie będzie robić nic co pomoże Bella-Donnie. Stwierdza, że ktoś musi ją powstrzymać i opuszcza pokój, co Bella kwituje stwierdzeniem, że ma nadzieję, że ktoś spróbuje ją powstrzymać.


Rogue ląduje nad jeziorem i przegląda się w nim, kiedy z tafli wody tworzy się postać Tante Mattie, która opowiada mutantce gdzie jest Cody. Mówi, że chłopak jest bezpieczny, w przeciwieństwie do Remy'ego. Każe jej wyruszyć na pomoc swojemu mężczyźnie.


Tymczasem, w Nowym Orleanie, Candra stoi na balkonie swojego apartamentu, kiedy Tithe Collector oznajmia przybycie Bella-Donny. Bella mówi, że Remy zostanie przyprowadzony do Candry, kiedy tylko ona sama się z nim rozprawi. Mutantka proponuje przywódczyni Gildii Zabójców odrodzenie przymierza zerwanego przez Mariusa. [patrz Gambit vol. 1 - Tabbcia]


Remy znajduje się na stacji benzynowej na drodze do Missisipi. Uświadomił sobie, że podążanie za Rogue mogło być błędem - w końcu dziewczyna zapewne nie potrzebuje pomocy - więc stara się skupiać się na innych rzeczach. W tej chwili właśnie flirtuje z jakimiś dziewczętami, które zapytały go o drogę, cały czas po głowie chodzą mu jednak myśli na temat Rogue. Każdy jego krok jest obserwowany zza drzewa - stoi tam Gris-Gris i elita Gildii Zabójców, ludzie, których boją się nawet ich krewni. Rozmowa Gambita z nieznajomymi zostaje przerwana przez potężną eksplozję i mutant zostaje zaatakowany przez Zabójców. Bez chwili zastanowienia, Rogue, przelatująca ponad stacją, ląduje i włącza się do walki, którą po chwili zwyciężają. Z dymu wyłania się Gris-Gris, który wskazuje palcem parę mutantów i znika.


Siedziba Gildii Zabójców. Tante Mattie siedzi przy łóżku Cody'ego, kiedy do pokoju wchodzi Bella-Donna i jej świta. Bella jest wściekła, gdyż domyśliła się zdrady Mattie. Krzyczy, że plan Tante się nie powiedzie i Rogue jej nie zaskoczy.


Tymczasem, Rogue i Remy siedzą przy ognisku. Mężczyzna żartuje, że nie ma rzeczy, których nie zrobiliby, by uwolnić się od X-men - między innymi obijanie Zabójców. Rogue prosi go, żeby ją objął, zaskoczony Remy spełnia jej życzenie, a dziewczyna wyznaje mu, że bała się, że nie zdąży go uratować. Mówi też o groźbach Belli. Prosi, by Remy nie pakował się w niebezpieczeństwo i nie jechał z nią do Nowego Orleanu, ale on niczego nie obiecuje. Jakiś czas później, Gambit budzi się sam w lesie. Zakładając płaszcz mówi, że skoro ta sprawa dotyczy Rogue i Belli, to dotyczy też jego.


Rogue idzie uliczką Nowego Orleanu i rozmyśla o ofiarach swojej mocy, kiedy następuje eksplozja i Rogue zostaje zaatakowana przez Zabójców.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Rogue #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.