Avalon » Serie komiksowe » Rogue » Rogue #1

Rogue #1

Rogue #1

"An Affair to Remember"

Postacie
Cytat

Gambit (po rzuceniu w zaczepiających Rogue mężczyzn naładowaną kartą): "Look, chere, your gentlemen callers be runnin'... Hope it wasn't somet'in' I said"

Streszczenie

Rogue unosi się w przestworzach, leci obok dwóch wojskowych myśliwców. Jest w doskonałym humorze, toteż zaczyna zabawę. Po chwili jednak zostawia zdezorientowanych - i zauroczonych - pilotów, by spotkać się z Remym i przygotować do wyjazdu do Missisipi. W mieście swojego dzieciństwa dziewczyna zamierza odwiedzić Cody'ego Robbinsa, jej przyjaciela z dzieciństwa, który nie obudził się ze śpiączki którą wywołała niespodziewanie uaktywniona moc Rogue podczas niewinnego pocałunku.


Nowy Orlean. Członkowie Gildii Zabójców znajdują się na cmentarzu, na którym wkrótce odbędzie się pogrzeb ich dotychczasowego przywódcy - Mariusa Boudreaux'a. Bella-Donna uważa, że jej ojcu ktoś "pomógł" w śmierci, ale rozmyślania na ten temat przerywa jej przybycie Candry, byłej dobrodziejki Gildii. Kobieta mówi Belli, że nadaje się na nową przywódczynię Zabójców, po czym każe jej się ze sobą skontaktować, by przedyskutować nowe możliwości, a także sprawę Remy'ego i Rogue.


Tymczasem, Rogue ląduje w pobliżu Baru Harry'ego, gdzie ma spotkać Remy'ego, by powiedzieć mu o swoich planach. Zaczepiają ją dwaj pijani mężczyźni, który chcą się z nią "zabawić". Rogue już-już ma zamiar pokazać im jak powinni się do niej odnosić, kiedy zjawia się Gambit na motocyklu. Pyta, czy jego Chere miała zamiar bawić się bez niego, po czym rzuca w mężczyzn naładowaną kartą. Rogue dziękuje mu za pomoc, ale twierdzi, że sama by sobie poradziła. Unosi obu opryszków w powietrze i zostawia na dachu siedziby szeryfa. Po chwili oboje są już w Harry's Hideaway, gdzie dziewczyna opowiada Remy'emu o Codym i o tym, jak jej moce uaktywniły się po raz pierwszy kiedy chłopak ją pocałował. Od tego czasu jej przyjaciel jest w śpiączce, a ona odwiedza go co roku. Rogue mówi, że to jest przyczyna dla której nie może pozwolić, by ktoś, kogo kocha ją dotknął. Remy mówi, że to przeszłość i stwierdza, że razem mogą mieć przyszłość. Rogue krzyczy, ze nic nie rozumie i opuszcza Bar.


Nowy Orlean. Trwa właśnie ostatnia próba Bealla-Donny. By zostać przywódcą Gildii, dziewczyna musi sie zmierzyć z zabójcami HAND, którzy wierzą, że jeśli ją zabiją, zostaną wypuszczeni wolno. Nie mają jednak szans z członkinią Gildii Zabójców, która rozkłada ich na łopatki.


Instytut Xaviera. Rogue pakuje się na wyjazd do Missisipi. Do pokoju wchodzi Remy z bukietem róż i przeprasza ją za to, co powiedział u Harry'ego, a nastepnie prosi o pocałunek na do widzenia. Rogue irytuje się, ale Remy chce tylko ucałować jej dłoń, co też czyni. Dziewczyna popycha go tak, że mutant ląduje na jej łóżku. Remy żartuje, że to na pewno coś znaczy, a Rogue mówi mu, żeby marzył dalej i wylatuje przez okno. Do pokoju wchodzi Ororo, która zaczyna kpić ze zdolności złodziejskich Remy'ego. Ten przypomina ją, że to on nauczył ją wszystkiego, co wie o kradzieży. Następnie pyta, jak Ororo daje radę porozumiewać się z Rogue, na co Storm odpowiada, że żeby zbliżyć się do niej trzeba pozwolić jej na swobodę. Mówi, że Gambit powinien pozwolić dziewczynie odbyć podróż w samotności, na co ten wyskakuje przez okno i zaczyna biec w kierunku w którym odleciała Rogue.


Missisipi. Rogue znajduje się w szpitalu. Kieruje się na salę, na której zawsze leżał Cody, ale teraz go tam nie znajduje. Zostaje zaatakowana przez Fifoleta, członka Gildii Zabójców. Kiedy dziewczyna próbuje się bronić, pojawiają się inni Zabójcy, w tym Singer, która zdejmuje opaskę z oczu, a w sali pojawia się projekcja twarzy Bella Donny, która oznajmia, że Cody jest teraz jej. Rogue nie rozumie co chłopak ma do ich walki, ale Bella odpowiada, że Rogue za dużo jej odebrała, zabrała jej wspomnienia [patrz Gambit vol. 1], więc teraz ona odpłaci się jej tym samym. Nie obchodzi jej, że Rogue dotknęła jej przypadkowo. Grozi, że jej następną ofiarą będzie Remy. Rogue przeprasza ją, ale wszyscy Zabójcy znikają i Rogue zostaje sama. Na salę wbiegają przerażone zakonnice, pytają co się stało. Rogue ucieka.


Tymczasem, Remy wyjeżdża na motorze z Instytutu. Nie wie, że jest obserwowany przez Gris-Grisa i innych zabójców.


Rogue z wielką prędkością leci ponad Missisipi, rozdarta między poczuciem winy wobec Cody'ego, a miłością do Remy'ego...

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Rogue #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.