Avalon » Serie komiksowe » Rogue » Rogue #4

Rogue #4

Rogue #4

"Back to life"

Postacie
Cytat

Bella: "WHY!?"
Candra: "I do it for the same reason I do everything... Because I CAN."

Streszczenie

Rogue wyrywa ze swojego ramienia wbity przez Bella-Donnę sztylet. Jej przeciwniczka nie zamierza kończyć walki. Rogue mówi, że kobieta nie ma prawa winić jej za coś, nad czym nie ma kontroli, i ucieka. Bella oskarża Candrę o nielojalność. Grożąc jej sztyletem pyta, czemu zabrała jej moce tylko dla zabawy, a Candra odpowiada, że dlatego, że może i odpycha ją swoją telekinezą. Rozkazuje jej gonić Rogue, co Belle natychmiast czyni, zaznaczając że chodzi o zemstę i odzyskanie tego, co X-manka jej zabrała, nie o wykonywanie zachcianek Candry. Ta każe jej pospieszyć się, gdyż moce obu dziewczyn zaczynają powracać.

Tymczasem, Rogue przebiega przez siedzibę Gildii. Po raz pierwszy od wielu lat nie ma mocy, lecz wcale nie czuje się z tym dobrze. Zakłada prowizoryczny opatrunek na ranę zadaną przez Bellę i postanawia pokazać jej, że może walczyć bez siły Miss Marvel.


Candra rozmawia z Gambitem, który każe jej uwolnić Cody'ego. Kobieta stwierdza, że śmierć chłopaka niczego nie zmieni, każdy człowiek i mutant kiedyś umrze - tylko externals, tacy jak ona, przetrwają. Candra przypomina, że gdyby jej nie zdradził, Remy mógłby żyć wiecznie.


W tym samym czasie Bella szuka Rogue. Mutantka wychodzi jej naprzeciw i oznajmia, że nie jest jej wrogiem - to Candra nim jest. Bella nie zważa na jej słowa i atakuje. Rogue powtarza, że nie chciała przejąć wspomnień Bella-Donny i że starała się ją chronić. Ta wyciąga sztylet i chce dźgnąć nim przeciwniczkę, ale mutantka jest szybsza i łapie ją w przegubie. Bella oskarża ją, że przez jej dotyk zapomniała całą radość - pamięta tylko jak zabijać i nienawidzić. Rogue wykrzykuje, że to bzdura, jej moce nie działają w ten sposób. Jedyną osobą którą można winić za nienawiść zżerającą Bellę, jest sama Bella. Mutantka nokautuje przeciwniczkę.


Remy toczy dyskusję z Candrą i niepostrzeżenie dla niej uwalnia się z kajdan. W tym momencie Tante Mattie krzyczy, że serce Cody'ego zwalnia i że chłopak zaraz umrze. Remy łapie Candrę za szyję i rozkazuje go uwolnić. Mutantka zniewala go telekinezą i ma zamiar go zabić, ale powstrzymuje ją przed tym powrót Rogue i niemal nieprzytomnej Belli. Rogue każe Candrze uwolnić Remy'ego, co ta czyni, ale dodaje, że skoro nie może mieć Remy'ego, zajmie się Cody'm. Mężczyzna zostaje wypchnięty przez okno jej telekinezą. Rogue rzuca się na ratunek, ale spostrzega, że nie może latać. Na szczęście udaje jej się wrócić do pokoju. Każe Candrze zostawić chłopaka. Ta zauważa, że mogłaby zabrać moce Rogue permanentnie. Rogue nie daje się skusić i kiedy czuje, że jej moce wróciły w pełni, wyrywa się z pola telekinetycznego Candry, powodując jej omdlenie i rzuca się na ratunek Cody'emu, tym razem udaje jej się go złapać. Dziewczyna gorączkowo próbuje wymyślić co mogłoby pomóc Cody'emu, ale Tante Mattie mówi, że to już koniec. Rogue nagle znajduje się w innym miejscu, obok niej stoi Cody w wieku kiedy zapadł w śpiączkę. Mówi, że są w "ich miejscu", gdzie był najszczęśliwszy. Dodaje, że nie ma żalu do Rogue, bo to, co się stało nie było niczyją winą. Następnie puszcza jej rękę i odchodzi w stronę światła... Rogue otwiera oczy w siedzibie Gildii. Trzyma w ramionach ciało Cody'ego. Całuje go, mówiąc że jest najlepszą rzeczą, jaka jej się przydarzyła.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Rogue #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.