Avalon » Serie komiksowe » Origin » Origin #3

Origin #3

Origin #3

"The Beast Within"

Postacie
Cytat

Smitty: "I don't want your life story, girl. I'm not interested in where you came from or what you're running from. I just need a name for him. That's all. Well?"
Rose (o Jamesie): "Logan, sir. His name is Logan".

Streszczenie

Nieludzki krzyk rozdziera powietrze. Niczym okropny wrzask ogłaszający światu narodziny jakiegoś nieboskiego stworzenia. Rose przerażona, zamarła ze strachu widząc krzyczącego Jamesa z pazurami wysuniętymi z jego rąk. Pani Elizabeth także jest przerażona, jednak czymś innym. Najwidoczniej była już świadkiem takiej straszliwej przemiany. Zaszokowana tym co się znowu stało, rusza w kierunku dziecka. Gdy jednak James do niej podchodzi, ta daje mu w twarz i krzyczy by się nie zbliżał. Chłopak nie rozumie co się z nim i wokół niego dzieje, matka rzuca w jego kierunku wazonem i rozkazuje mu by się wynosił. Rose opanowała się i przed ruszeniem za Jamesem mówi pani Elizabeth by zajęła się rannym Psem. Pani domu zostaje wraz z jęczącym z bólu chłopakiem oraz zwłokami dwóch mężczyzn. Podchodzi do ciała Thomasa i kładzie jego głowę na swoich kolanach, szeptem pyta się swego ukochanego co ona najlepszego zrobiła.


Ogród, Rose udaje się znaleźć Jamesa leżącego na liściach w ogrodowym labiryncie. Tymczasem w domu, pani Elizabeth podnosi się z klęczek i przechodząc obok Psa zapewnia go, że wszystko będzie dobrze. Podnosząc strzelbę ku swej skroni mówi do martwego Thomasa, że wiedziała, iż tak się to skończy. Wieczorną ciszę przerywa pojedynczy strzał.


James wciąż leżący na ziemi odzyskuje przytomność. Wzywa swą matkę jednak przy nim jest tylko Rose. Choć przed nią leży istota będąca czymś więcej a zarazem czymś mniej niż człowiek, ona nie odmawia pomocy. Przecież pod skórą bestii nadal kryje się chłopiec.


Dom pana Howletta seniora, dwójka policjantów informuje staruszka, że w posiadłości jego syna miał miejsce "wypadek".


Rose udało się ukryć Jamesa w stodole. Boi się wrócić do posiadłości, gdyż myśli, że zostanie obarczona odpowiedzialnością za to co się stało. Zrozpaczona, nie wie co robić. James budzi się nie rozpoznając rudowłosej dziewczyny siedzącej obok. Dzieje się z nim coś dziwnego, czuje i słyszy rzeczy, które są bardzo oddalone. Po chwili chłopak przypomina sobie kim jest Rose.


Tymczasem Pies jest przesłuchiwany przez policję, zeznaje, że to Rose zabiła Howlettów i Thomasa Logana.


Rose błaga swą ciotkę Hazel o pomoc, jednak bezskutecznie. Starsza kobieta mówi, że dziewczyna przestała być jej krewną w chwili gdy zamieszkała w domu na wzgórzu. Rose zdana na własne siły zostaje sama wraz Jamesem w mroźniej głuszy. Przytulając chłopca zauważa, że jego pazury powoli wsuwają do rąk. On stwierdza, że robi to nieświadomie.


Dwójka uciekinierów idzie przez las do posiadłości Howlettów, nagle zauważa ich starszy Howlett. Rose stara się wyjaśnić mu co się naprawdę stało, lecz on każe jej by zamilkła i poszła z nim. W domu Howlett niespodziewanie daje jej pieniądze i mówi, że przez najbliższe 10 godzin na dworcu kolejowym nie będzie policji. Rose zadziwiona zachowaniem starszego mężczyzny stara się przekonać go przekonać by pozwolił pozostać swemu wnukowi. Howlett odpowiada, że ostatni z jego rodu zginął wczoraj wieczorem, on nie ma żadnego wnuka. Nie chce wiedzieć gdzie się udadzą, ani nie chce ich już nigdy więcej widzieć. Jeśli wrócą zostaną zastrzeleni na miejscu.


Rose i James pociągiem opuszczają stan Alberta, jadą na północ. Obrażenia chłopaka, opuchlizny i siniaki, dosłownie nikły na oczach rudowłosej dziewczyny. Bez udziału jakichkolwiek leków. Dalszą część dwójka spędza na wozie, James przez cały czas milczy, zdezorientowany tym co się wokół niego dzieje. Wreszcie trafiają do górniczej osady w Jukonie, rządzonej przez człowieka o imieniu Smitty. W tłumie chętnych do pracy zauważa on rudowłosą dziewczynę oraz młodego chłopaka. Rose nie nadaje się do pracy w kopalni, ale potrafi pisać, czytać oraz oporządzać dom. Uwaga rosłego mężczyzny skupia się na chłopcu, chce zobaczyć jego ręce. Smitty patrząc na dłonie chłopaka widzi, że w życiu nie przepracował ani jednego dnia. Rose stara ratować sytuację obiecując, że jej "kuzyn" wyrobi normę, nawet ją przekroczy. W końcu Smitty daje się przekonać, musi tylko znać nazwisko chłopaka. Widząc wahanie Rose mówi, że nie musi znać całej historii jego życia, wystarczy nazwisko. Dziewczyna mówi, że jej kuzyn nazywa się... Logan.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Origin #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.