Avalon » Serie komiksowe » NYX » NYX #2

NYX #2

NYX #2

"Wannabe" - part 2

Postacie
Streszczenie

Mieszkanie Cameron Palmer. Sam, mąż młodej nauczycielki przynosi jej śniadanie do łóżka i pyta o bójkę, która miała miejsce poprzedniego dnia w szkole. Cameron nie bardzo chce opowiadać. Wydaje się bardzo przejęta. Mówi, że było w tym wszystkim coś bardzo dziwnego, jakby zacięła się winylowa płyta. Sam przypomina jej żartobliwie, że z powodu swojego zaangażowania zyskała już sobie przydomek "Matka Teresa Liceum Giuliani".

Inne mieszkanie w Nowym Jorku. Tyler i Kiden jedzą śniadanie, gdy do kuchni wpada ich rozwścieczona matka wymachując foliową torebką z białym proszkiem w środku. Tyler zarzeka się, że nie ma pojęcia co to jest. Elizabeth wysypuje zawartość torebki do sedesu, co doprowadza jej syna do wściekłości. Wybucha między nimi kolejna awantura. Kiden wybiega z domu trzaskając drzwiami.

Nieco później. Przed szkołą stoi grupka chłopaków a wśród nich Hektor Morales z ręką na temblaku i opatrunkiem na uchu. Koledzy kpią że marnie wygląda, jednak on twierdzi, że jeszcze dziś pokaże "tym sukom". Mijając ochroniarzy wręcza jednemu z nich plik banknotów by nie zauważył tego, co chłopak przyniósł ze sobą. Obaj mają identyczne tatuaże na dłoniach. Już za bramkami Hektor komentuje, że członkostwo daje przywileje.

Kiden siedzi w gabinecie Shermana Weismanna, dyrektora liceum. Cameron Palmer próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o wydarzeniach poprzedniego dnia, jednak dziewczyna twardo milczy. Oświadcza, że jeśli zamierzają ją zawiesić, to chciałaby już iść. Dyrektor odprawia ją. Kiden wychodzi z gabinetu nie oglądając się za siebie. Chwilę później Cameron wybiega za nią. Zaczyna przeciskać się przez tłum uczniów próbując dogonić ją i towarzyszącą jej Karę. Nagle przed dwoma nastolatkami staje Hektor, wyciąga broń i strzela do Kiden. Dziewczyna tak jak poprzedniego dnia wrzeszczy "przestań!" [ang: "stop!"]. Kula zatrzymuje się tuż przed jej czołem. Kiden rozgląda się i stwierdza, że "to" stało się znowu. Wydaje się, że czas zatrzymał się dla wszystkich i wszystkiego oprócz niej. Powoli podchodzi do Hektora. Szepce mu do ucha, że złamana ręka jest niczym w porównaniu z tym, co zrobi mu teraz, gdy nagle świat ożywa z powrotem, a Cameron Palmer pada na ziemię raniona kulą Hektora.

Pół roku później. Do zaniedbanego, brudnego mieszkania byłej nauczycielki zagląda Sherman Weismann. Właścicielka lokalu też nie wygląda najlepiej - wita go potargana, w szlafroku, z podkrążonymi oczami. Mieszka tu sama odkąd opuścił ją mąż. Sherman prosi ją by wróciła do szkoły, jednak ona nie chce o tym słyszeć. Pyta, czy były jakieś wieści o Kiden, jednak dyrektor zaprzecza. Nikt nie widział dziewczyny od czasu strzelaniny. Kobieta wybucha płaczem i prosi go, by już poszedł.

Nieco później. W mieszkaniu Cameron po raz kolejny rozlega się pukanie. Ponieważ nie słychać odpowiedzi, gość sam otwiera sobie drzwi i wchodzi do środka. Kluczy pomiędzy porozrzucanymi ubraniami, wycinakami z gazet i resztami jedzenia nawołując właścicielkę. Na stole dostrzega opróżnione pudełko proszków nasennych i rzuca się biegiem w stronę łazienki. W wannie, w wodzie czerwonej od krwi leży Cameron Palmer. Kiden nachyla się nad nią i próbuje wyciągnąć z wanny, ale wydaje się, że jest już za późno...

Autor: Lena

Galeria numeru

NYX #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.