Avalon » Serie komiksowe » NYX » NYX #3

NYX #3

NYX #3

"Wannabe" - part 3

Postacie
Cytat

Mężczyzna z hotelu Brasil (do "baby"): "Got to admit, you're the best at what you do."

Streszczenie

Hotel Brasil. Nowy York. Młoda, mocno wymalowana dziewczyna siedzi na łóżku patrząc się pustym wzrokiem w okno. Jej klient ubiera się chwaląc jej duże zdolności "zawodowe". Całe jego plecy pokryte są długimi krwistymi szramami. Dziewczyna nie odzywa się do niego ani słowem. Mężczyzna rzuca jej zapłatę, po czym wychodzi.

Mieszkanie Cameron Palmer. Sanitariusze wywożą łóżko z nieprzytomną właścicielką, podczas gdy policjant stara się wypytać Kiden o okoliczności wypadku. Dziewczyna odpowiada monosylabami nie udzielając mu prawie żadnej informacji. W końcu przerywa mu i pyta, czy może jechać razem z Cameron do szpitala.

Jakiś czas później siedzi na krześle przy szpitalnym łóżku przyglądając się wciąż nieprzytomnej nauczycielce. W pewnym momencie chowa głowę w dłoniach i zaczyna płakać. I ten właśnie moment Cameron wybiera, by się obudzić.

Tej samej nocy, jeden z nocnych klubów w Nowym Jorku. Szef klubu, nazywający siebie Zebra Daddy, siedzi na kanapie razem z dziewczyną z hotelu Brasil, wciąga nosem niewielką dawkę białego proszku i wygłasza długi monolog na temat swojej łaskawości i miłości dla pracownic klubu. Dziewczyna, do której zwraca się po prostu "baby" jak zwykle milczy. W pewnym momencie mężczyzna zauważa kilka szram na jej przedramieniu i ze złością komentuje, że z czymś takim nie będzie mogła zarabiać. Dzwoni telefon. Daddy przyjmuje zamówienie i przywołuje do siebie inną ze swoich podopiecznych. Gdy ta dowiaduje się, kto jest klientem zaczyna protestować - po ostatnim spotkaniu z tym osobnikiem wylądowała w szpitalu. Daddy policzkuje ją z całej siły i wrzeszczy, że nie prowadzi organizacji charytatywnej.

Parę dni później w mieszkaniu Cameron Palmer. Była nauczycielka próbuje dowiedzieć się dlaczego Kiden zniknęła i co się z nią działo. W końcu dziewczyna wyznaje jej, że jest mutantką. Twierdzi, że nie zniknęła na sześć miesięcy - nie było jej o wiele dłużej. Pokazała się w mieszkaniu Cameron też nie przypadkiem.
"Powiedziano" jej, by przyszła w to miejsce. Nauczycielka słysząc to najpierw wybucha śmiechem, potem złością. Bierze wyznania dziewczyny za młodzieńcze brednie. Grozi, że jeśli Kiden następnego dnia nie pokaże się matce, zadzwoni do Izby Dziecka.

Hotel Brasil, tej samej nocy. "Baby" spotyka się ze swoim stałym klientem. Mężczyzna oznajmia, że dziś chciałby zabawić się z nią inaczej, po czym wyciąga nóż.

Kiden po raz kolejny widzi we śnie moment śmierci ojca. Tym razem mężczyzna upadając wypowiada słowa: "Hotel Brasil, 202". Dziewczyna budzi się z krzykiem. Zapisuje szybko adres, wyrywa kartkę z notesu, i wybiega z mieszkania. Budzi to Cameron. Kobieta znajduje notes z odbitym na drugiej stronie adresem.

Kiden dociera biegiem do hotelu, wbiega po schodach potrącając przechodzącą akurat "kobietę pracującą", wpada do pokoju i zatrzymuje się z osłupieniem na progu. Chwilę później Cameron wyskakuje ze taksówki, na schodach potrąca tą samą "kobietę pracującą", (która rzuca za nią komentarz o nocy amatorek), i zatrzymuje się tuż obok Kiden w drzwiach pokoju. Na podłodze pokoju leży zakrwawiony, najwyraźniej martwy mężczyzna, a na łóżku pośród zaplamionej krwią pościeli siedzi półnaga "baby". Dziewczyna ma świeże rozcięcia na przedramionach a z pomiędzy kości u nasady palców wystają jej dwa długie pazury.

Autor: Lena

Galeria numeru

NYX #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.