Avalon » Serie komiksowe » NYX » NYX #5

NYX #5

NYX #5

"Wannabe" - part 5

Postacie
Cytat

Kiden (nie mając pomysłu, co robić dalej): "Just give me a second and something will hit me."
(W tym samym momencie zostaje potrącona przez uciekającą Tatianę.)

Streszczenie

Hotel Brasil, osiemnaście godzin wcześniej.
Kiden wbiega po schodach potrącając przechodzącą akurat "kobietę pracującą", wpada do pokoju i zatrzymuje się z osłupieniem na progu. Chwilę później tuż obok niej staje Cameron. Widzą "Baby" siedzącą z wysuniętymi pazurami nad ciałem klienta. Dziewczyna, którą potrąciły, inna pracownica Zebry Daddy'ego, jest świadkiem całej scenki. Wykonuje natychmiastowy telefon do szefa i donosi mu, co się stało. "Tatuś" każe jej śledzić Baby i jej towarzyszki, a gdy tylko będzie jasne, gdzie się zatrzymały, dać mu znać. I tak też się staje.

Teraz.
Kiden z przerażeniem patrzy na siedzącego na kanapie ojca. Duch mówi jej, że muszą natychmiast wydostać się na zewnątrz, po czym znika. Wkrótce później drzwi do mieszkania zostają wywarzone, a do środka wpada banda gangsterów i bez ostrzeżenia otwiera ogień. Dopiero po dłuższej chwili napastnicy uświadamiają sobie, że pomieszczenie jest puste. Trzy panie oglądają całe wydarzenie już z zewnątrz.

Jakiś czas później. Cameron, przechadzając się w tą i z powrotem w smugach deszczu, załamuje ręce nad swoją sytuacją. Kiden i Baby, kryjące się przed ulewą pod papierową płachtą, są w nie lepszym humorze. Baby własnymi pazurami wycina sobie krzyżyki na przedramieniu...

Tatiana zatrzymuje się na ulicy widząc, że samochód potrącił bezdomnego psa. Natychmiast przystępuje do akcji. Opatruje zranioną nogę zwierzęcia nie zważając na to, że plami sobie ręce jego krwią. Kierowca auta oferuje, że podwiezie ją do kliniki dla zwierząt.
Gdy jakiś czas później udaje jej się dotrzeć do szkoły, uderza ją nagle fala doznań zmysłowych - intensywne zapachy, szepty dobiegające z najdalszych zakątków klasy. Dziewczyna pada na ziemię i ku przerażeniu wszystkich przekształca się w... psołaka. Jej sierść do złudzenia przypomina maść zwierzęcia, któremu wcześniej pomogła.

Kiden przeszukuje śmietnik w poszukiwaniu czegoś do przekąszenia. Cameron i Baby stoją obok i przyglądają się temu z obrzydzeniem. Wtedy właśnie po raz kolejny dziewczyna doświadcza swojej makabrycznej wizji.

Metro dowozi je na miejsce które wskazał ojciec Kiden. Cameron uważa, że kierowanie się radami ducha jest szalone, nie może jednak zaprzeczyć, że przynajmniej raz je uratowało. Na stacji Kiden zatrzymuje się, nie wiedząc co zrobić dalej. Wtedy nagle coś potrąca ją pędząc jak szalone, a zaraz potem przebiega obok nich tłum ścigających to coś ludzi. Dziewczyna bez namysłu rzuca się za grupą. Cameron i Baby siłą rzeczy biegną za nią.

Tatiana wraca wreszcie do swej ludzkiej postaci, tłum jednak nie wydaje się ani trochę mniej rozochocony. Dziewczyna ucieka więc dalej. Skręca w mniejszą uliczkę, która na nieszczęście dla niej okazuje się ślepym zaułkiem. Po drodze pod nogi wpada jej spłoszony kot.
Ścigający ją zatrzymują się z radością, że wreszcie dopadli mutantkę. Kiden i reszta przyglądają się temu w tyłów tłumu. Nagle ludzie zaczynają wycofywać się - z podobnym entuzjazmem z jakim wcześniej gonili Tatianę. W zaułku znowu nie stoi dziewczyna, tylko coś, co przypomina wielkiego czarnego wściekłego kota. Po chwili na miejscu wydarzeń zostają tylko Kiden, Cameron i Baby. I podczas, gdy dwie pierwsze chcą wycofać się tak, jak i cała reszta, X-23 bez strachu podchodzi do stwora i wyciąga do niego rękę. I o dziwo Tatiana uspokaja się i pozwala wyprowadzić się z zaułka, jęcząc, ze zrobiła straszną rzecz. Na ziemi za nimi leży w kałuży krwi kot, który wcześniej wpadł jej pod nogi.

Autor: Lena

Galeria numeru

NYX #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.