Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #4

New X-Men vol. 2 #4

New X-Men vol. 2 #4

"Choosing Sides" - part 4: "Field Day"

Postacie
Cytat

Julian: "I simply put up a wall and you flew into it. What's offensive about that?"
Sofia: "Well, the fact that the wall came from you makes it offensive"

Streszczenie

Na ekranie Dani i Emma obserwują popisy swych uczniów przy okazji spierając się wzajemnie. Aby ominąć Rockslide'a, Sofia usiłuje przelecieć nad nim, lecz wówczas uderza w telekinetyczną ścianę stworzoną przez Kellera. Oznajmia on, iż moc nie została użyta ofensywnie, po prostu Sofia wpadła na jego ścianę. Prodigy krzyczy do niej aby nie traciła czasu, bowiem Icarus podąża już do celu, lecz w tym momencie Dust przesłania widok pyłem, aby New Mutants nie zobaczyli dokąd podąża Guthrie. Ci spogladają z nadzieją na Davida, który mówi iż powinni wypalić dziurę w żywopłocie, lecz najpierw skosultować swój plan z Sofią, która jest przywódcą. Wówczas Tag ładuje Davida swą mocą, co sprawia iż na jego widok pozostali New Mutants wpadają w przerażenie i rzucają się do ucieczki. Dopiero gdy tracą go z oczu odzyskują swe zmysły. Jak zauważa Elixir, Prodigy miał dobry pomysł. Kevin wypala swą mocą przejście przez żywopłot i obaj wraz z Laurie wkraczają do środka. Przedzierają się w głąb labiryntu, podążając w linii prostej dzięki wypalającemu drogę Kevinowi. Obserwują lecącego po niebie Icarusa, który nagle zostaje zaatakowany. Pojawił się strażnik labiryntu, Lockheed.


Keller tłumaczy Sofii iż przegrała, bowiem jej drużyna się rozpierzchła. Znowu proponuje jej, aby przyłączyła się do jego grupy. Tymczasem David dogania uciekającą Surge, która zużyła swą moc i pada na ziemię. Nori szepcze, iż nie powinien pomagac jej tylko reszcie drużyny. Elixir rzuca się na Kevina, który postanowił zabić Lockheeda swą mocą. Zwraca mu uwagę, iż smok nie atakuje ich swymi płomieniami, jedynie blokuje do siebie dojście. Laurie postanawia przywabić go swymi feromonami, lecz Jay Guthrie jest szybysz. Swym śpiewem obłaskawia Lockheeda.


Pojawia się Cyclops oznajmiając iż ćwiczenia dobiegły końca. Wygrali Hellions, którzy jako pierwsi złapali Lockheeda. Prodigy protestuje mówiąc iż atak Tag, był złamaniem zasad, choć ten odparowuje iż jego moce sprawiają że wszyscy uciekają, więc nie można nazwać ich ofensywnymi. Scott postanawia przedyskutować to z Dani i Emmą. Po ich odejściu New Mutants zwracają się przeciwko Sofii mówiąc iż przegrali przez jej brak strategii. Zdaniem Josha powinien dowodzić David. Ten jednak odmawia, mówiąc że popiera Sofię. Nauczyciele pojawiają się ponownie, a Scott stwierdza iż skoro moc Taga nie spowodowała przemocy, nie naruszyła zasad. Hellions wygrali.


W swoich pokojach New Mutants rozmyślają nad porażką, Laurie pociesza Sofię, a Noriko nie ma ochoty rozmawiać z Dust. Kevin w garażu dzięki swej mocy konstruuje kolejne rzeźby z metalu, gdy pojawia się u niego Cessily. Rozmawia z nim, a Kevin wpada w panikę, gdy dzięki swemu metalowemu ciału okazuje się iż może go bez problemu dotknąć. Oboje obserwują scenę za oknem, gdzie Josh po rozmowie z Victorem o jego Alpha Squadronie prowadzonym przez Northstara, postanawia się odegrać na przechodzącej Rahne, za to że nie chciała z nim chodzić. Umawia się z Laurie, która przyszła z nim porozmawiać o Sofii.


Scott dowiaduje się, iż do szkoły przybyło FBI. Na stołówce Cessily zabiera Kevina do stolika Hellions, prosząc Kellera aby na to przystał. Widząc to Sofia jest jeszcze bardziej przygnębiona i mówi do Davida iż nie jest nawet w stanie utrzymać swej grupy w całości. Dani widząc New Mutants w rozsypce nie pojmuje co się stało, lecz Emma przypomina jej iż o ile pamięta podczas poprzedniego pobytu w szkole Kevin zainteresowany był Laurie. Rozmowę przerywa pojawienie się Scotta wraz z agentem Piercem. Junior oznajmia iż przybył aresztować Kevina za zabójstwo jego ojca.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.