Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #1

New X-Men vol. 2 #1

New X-Men vol. 2 #1

"Choosing Sides" - part 1: "Here is the House"

Postacie
Cytat

Jeden ze studentów o Cyclopsie: "I don't what miss Frost sees in him"
Surge: "They are couple? Weird!"

Streszczenie

W odbudowanym Instytucie Xaviera Cyclops i White Queen witają nowych studentów. Scott zamierza zacząć od oprowadzenia po Instytucie, lecz Emma przerywa mu przedstawiając najpierw ich dwoje jako dyrektorów szkoły, oraz wyjaśniając kim są X-Men. Emma od razu wyjaśnia wątpliwości Jaya Guthrie, iż nie wszyscy uczniowie szkoły muszą zostać członkami X-Men. Zadaniem Instytutu jest nauczenie używania swych mocy rozważnie. Po krotkiej demonstracji mocy przez Cyclopsa i Emmę Scott zabiera nowych mutantów na zwiedzanie Instytutu. Wówczas orientuje się, że nie ma wśród nich Noriko, która tego dnia miała oficjalnie rozpocząć naukę.


Nori znajduje się w Salem, gdzie Luna przypomina jej iż spóźni się na rozpoczęcie semestru. Surge stwierdza, iż nie ma ochoty na oficjalne inauguracje, bowiem była w szkole od tygodni i patrzyła na jej odbudowanie. Luna pogania ją jednak, mówiąc że jest już spóźniona. Nori nie przejmując się uaktywnia swą elektryczną moc i pod postacią błyskawicy w ciągu ułamka sekundy przemieszcza się z Salem do szkoły.


Materializuje się przed Cyclopsem, który przypomina jej iż ją także obowiązują regulaminy. Scott oznajmia iż musi przygotować się na oficjalne wystapienie dotyczące otwarcia semestru i oprowadzanie przejmuje Emma. Pokazuje im stółówkę, basen boisko do gry i słucha uszczypliwych komentarzy Nori, pomimo iż Jay uprzedza ją iż nie powinna prowokować Emmy. Następnie White Queen prowadzi studentów do miejsca, do którego będą mieli dostęp jedynie z nauczycielem. Są to Cerebra i sala ćwiczeń. Tam po kolejnym komentarzu Nori Emma pyta ją wprost czy zechce zaryzykować rundę w sali ćwiczeń. Surge wycofuje się.


Podczas gdy w swym gabinecie Cyclops przegląda dane studentów, David zaczepia Nori pytając jak udało się oprowadzanie. Surge stwierdza iż była to strata czasu, a następnie wchodzi do swego pokoju orientując się iż dołożono jej współlokatorkę. Niezbyt się jej to podoba, lecz zapomina o tym gdy orientuje się iż przestały działać urządzenia elektryczne w pokoju. David sugeruje iż Nori wchłania całą dostępną energię, lecz dziewczyna nie jest tego wcale taka pewna.


David przekonuje ją, aby udała się wraz z nim do stółówki. Czekają tam już pozostali. Nori w rozmowie z Sofią opowiada jak uciekła w wieku 13 lat z domu, zaś Josh narzeka iż podczas odbudowy szkoły wybudowano zbyt wiele klas. Gdy nagle zaczyna migać światło w kafejce Nori orientuje się, iż to ona odpowiedzialna jest za skoki energii w szkole, bowiem zgubiła gdzieś jeden z regulatorów swych rękawić. Pozostali postanawiają iż pomogą go jej znaleźć. Surge stwierdza, iż mogła stracić go w sali ćwiczeń, dokąd studenci nie mają dostępu. Josh sugeruje aby David wyciągnął kod dostepu z głowy któregoś nauczycieli, a wkrotce pojawia się Cyclops stający się łatwym celem. Dla dopełnienia obrazu wkradają się jeszcze do gabinetu Cyclopsa a David momentalnie wchłania hasło dostępu. Sofia słyszy iż nadchodzi Cyclops, więc młodzi mutanci czym prędzej się wymykają, wcześniej jednak David ma okazję spojrzeć na ekran komputera Cyclopsa.


Wkótce znajdują się w sali ćwiczeń, gdzie nim mają okazję poszukać regulatora niekontrolowana moc Surge uruchamia sesję treningową X-Men. Okazuje się iż protokoły bezpieczeństwa są dezaktywowane, bowiem David zostaje trafiony. Nie może użyć swej mocy i wchłonąć zdolności hologramów. Josh zaczyna go leczyć, krzycząc do Laurie aby użyła feromonów. Surge i Sofia zaczynają stawiać czoła Sentinelom, a gdy Nori wyładowuje w nie moc Sofia wykonuje "fastballa" feromonami Laurie, jak określa to Josh. Następnie unosi się do konsoli i wyłącza symulację. David podaje Nori znaleziony regulator.


Po opuszczeniu sali ćwiczeń zdradza im co zobaczył na komputerze Scotta. Na oficjalnym otwarciu zamierza podzielić uczniów na zespoły. New Mutants także mają zostać podzieleni.

Autor: ReLoaded Kumos

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.