Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #3

New X-Men vol. 2 #3

New X-Men vol. 2 #3

"Choosing Sides" - part 3: "Grudges"

Postacie
Cytat

Sofia: "I thought you hated us all"
Julian: "Only you friends, Sofia. Hate them. Like you"
Sofia: "Oh, you really know how to charm a girl"

Streszczenie

Pomiędzy Kellerem a Joshem zaczyna się awantura. Josh wyraża swą opinię o nazwie Hellion & Hellions, a Julian nie pozostaje mu dłużny gdy mówi co sądzi o Dani i jej uczniach, czy też raczej dzieciach którymi musi się opiekować i wybierać im sama pseudonimy. David usiłuje powstrzymać Josha przed bójką, lecz sam wdaje się w spór z Santo. Rockslide pokazuje iż może oderwać od swego ciała wiele kamiennych części i przyłożyć nimi przeciwnikowi. Josh Guthrie widząc co się dzieje oznajmia, iż nie wie czemu Keller się rzuca, bowiem nie ma nic do New Mutants i odchodzi. Poirytowany Hellion proponuje Sofii aby porzuciła swą grupę i dołączyła do Hellions zamiast Icarusa. Laurie i Josh kłócą się z Santo i Cessily, a Dust i Surge spoglądają na siebie zdziwione zastanawiając się o co właściwie chodzi ich nowym znajomym.


Dani obserwuje całą sytuację przez okno rezydencji i stwierdza, iż Emma oszalała podbudowując w ten sposób ego Kellera. White Queen oznajmia, iż chłopakowi należy dać szansę, a jeśli Dani nie podobają się jej decyzje jako dyrektorki szkoły, zawsze może odejść. Przysłuchująca się rozmowie Wolfsbane warczy, aby Emma nie groziła Dani. Cyclops widząc jak transformuje się w wilka przywołuje ją do porządku stanowczym głosem. Dostrzegając jednocześnie przez okno bójkę Hellions i New Mutants oznajmia iż waśń Dani i Emmy przeniosła się na uczniów, a on ją przerwie.


Atmosfera na zewnątrz jest gorąca, bowiem Elixir zabrał rękę Rockslide'owi. Scott ucisza wszystkich oznajmiając, iż mają stać się rywalizującymi drużynami, a nie walczącymi gangami. Jako pierwsi zmierzą się ze sobą na zajęciach praktycznych. Emma i Dani obserwują rozchodzących się studentów, a White Queen pyta kiedy wybierze szóstego członka New Mutants. Dani niechętnie przyznaje iż potrzebuje jej pomocy.


W garażu Elixir całuje się z Wolfsbane, lecz Rahne oznajmia iż z ich związku nic nie będzie. Wcale nie z powodu trzyletniej róznicy w wieku, lecz dlatego że Wolfsbane stała się teraz nauczycielką i musi się tak zachowywać. Oznacza to koniec ich tajemnych spotkań. Josh jest mocno rozgoryczony.


Emma namierza Cerebrą Kevina Forda, a Dani wyjaśnia jej iż opuścił on szkołę po tym jak Dani użyła na nim swej mocy aby powstrzymać go przed atakiem na swych przyjaciół podczas starcia z Reavers [New Mutants v2 #6]. Słysząc to Emma nie zamierza puścić jej samej na Staten Island, gdzie właśnie odkryła obecność Kevina, bowiem jak stwierdza przez Dani chłopak opuścił jedyne miejsce, gdzie miał zapewnioną pomoc. Najwyraźniej nie tylko ona szuka odkupienia. Gdy docierają na Staten Island, znajdują Kevina na złomowisku gdzie ćwiczy on swe zdolności towrząc rzeźby ze złomu. Odmawia powrotu so szkoły, mówiąc iż Dani nauczyła go jak wielkie stanowi zagrożenie dla innych. Emma oznajmia iż porozwawia z nim sama. Dani rozgląda się po okolicy i dostrzega organiczne szczątki noszące wyraźne ślady dotyku Kevina. Tymczasem Emma przekonuje chłopaka iż powinien powrócić do szkoły, aby móc nauczyć się kontrolować swe zdolności, czego nie może robić tutaj ćwicząc na małych zwierzętach. Kevin zaprzecza by to czynił, zaś Emma podsuwa mu wyjaśnienie iż ćwiczy na drewnie, bowiem ono także jest organiczne. Właśnie taką wersję słyszy Dani, gdy widzi swą porażkę dowiadując się, iż dzięki Emmie Kevin zdecydował się wrócić do szkoły.


Wkrótce Kevin wita się z New Mutants, poznaje Surge i nieufnie spogląda na Josha. Ten jest zazdrosny o to, iż Dani pozwoliła Kevinowi wybrać samemu pseudonim - Wither. Teraz pozostaje jedynie wybrać przywódcę grupy, a Dani wskazuje na Davida. Ten odmawia, przypominając iż nie zamierza być X-manem. Josh zgłasza się na to stanowisko, lecz Dani stwierdza że jako uzdrawiacz nie może jednocześnie leczyć członków swej grupy i dowodzić walką. Wybró pada na Sofię, która zgłasza swą kandydaturę.


Rozpoczynają się zadania praktyczne. Każde z nich będzie misją, za której wykonanie będzie można zdobyć punkty, ktorych podsumowaie nastąpi pod koniec semestru. W trakcie dzisiejszej zadaniem jest odnaleźć dzięki wskazówkom "bombę", a drużyna która użyje mocy ofensywnych przegra. Hellions ruszają, a Wind Dancer poleca Surge błaskawicznie przemieścić się poprzez kompleks i poszukać jakichś wskazówej. David ma obiekcje, mówiąc iż to wyładuje moc Nori, lecz Sofia przypomina iż nie chciał być przywódcą. Tymczasem Scott, Dani i Emma czekają na wynik ćwiczeń, łapiąc podsłuchującą ich Mercury. Cyclops wyklucza ją z dalszej gry, mówiąc że gdyby był Magneto byłaby martwa, lecz orientuje się iż Kincaid powtarzając na głos miejsce ukrycia obiektu przekazała tę wiadomość lecącemu nieopodal Icarusowi. Tymczasem zmęczona Surge powraca do New Mutants, przekazując im tę samą informację, którą odkryła dzięki pozostawionym wskazówkom. Sofia zabiera swą grupę na miejsce, niestety jest tam już Rockslide informujący iż Hellions dotarli tam wcześniej.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.