Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #6

New X-Men vol. 2 #6

New X-Men vol. 2 #6

"Choosing Sides" - part 6: "Battle Lines"

Postacie
Cytat

Wallflower: "You're a Hellion"
Icarus: "Don't remind me"

Streszczenie

Nori widzi, iż Sorayi nie ma w pokoju i cieszy się, że wreszcie będzie mogła posłuchać muzyki. Przerywa jej jednak pukanie w okno, a unoszący się tam Jay informuje ją iż Hellions wyruszyli na wojnę. Jako kolejna zostaje poinformowana Laurie, do której nad strumykiem dobiegają pozostali. JAy informuje ich o sytuacji. Keller ze swą grupą wyruszył pomóc Kevinowi, co znając jego temperament doprowadzi do bitwy z FBI. Co gorsza, wraz z Hellions jest Sofia. Hellions podążają po Kevina Forda, a Keller rzeczywiście zamierza walczyć z rządem, jeśli nie uda mu się cicho odbić Kevina. Tymczasem Josh usiłuje przekonać Rahne, aby im pomogła, ta jednak oznajmia iż powinni powiedzieć o wszystkim Cyclopsowi, który zajmie się resztą. Josh odmawia, prosząc Wolfsbane, aby nie zdradziła ich planów przed nauczycielami.


Na stacji kolejowej Pierce eskortujący Kevina usiłuje z nim porozmawiać. Chłopak milczy i udaje się do toalety, gdzie widzi przelewającą się przez ścianę Cessily. Informuje ona Kellera, iż Wither jest wewnątrz, a ten poleca aby wyciągnęli go, rezygnując jednocześnie z pierwotnego planu. Mają kostiumy i są mutantami, nadeszła pora aby zmierzyli się z FBI. Wówczas pojawiają się New Mutants.


W szkole Dani informuje, iż Evangeline Whedon zgodziła się reprezentować Kevina na procesie i sądzi iż go uniewinni. Emmie skrupuły Scotta i Dani wydają się śmieszne, jej zdaniem wystarczyłaby manipulacja umysłami sędziego bądź Pierce'a. Wówczas pojawia się Rahne, mówiąc iż mają pewien problem.


Hellion zamierza zaatakować Elixira, ten rzuca się jednak na niego pierwszy. Rockslide pudłuje strzał swą kamienną ręką i niespodziewanie zaczyna płakać z tęsknoty za nią. Laurie uzyła na nim swych feromonów. Prodigy usiłuje przekonać w tymczasie Sofię, iż popełnia błąd. Ta uważa, iż w przeciwieństwie do pozostałych, Keller wie co należy robić. Atak Taga na Davida udaremnia Icarus, unosząc go na gałąź najwyższego drzewa. Surge wyładowuje się w Dust, przekonując ją iż nie musi robić tego co każe jej przywódca grupy. Mercury odwraca uwagę Josha, którego Keller natychmiast odrzuca swą telekinezą. Łapie go wiatr Wallflower, która oznajmia iż jest z New Mutants, lecz pod warunkiem iż dowodzenie nad grupą przejmie David. Prodigy poleca Sofii i Nori zamienić się celami. Wiatr unosi Dust w powietrze, podczas gdy prąd paraliżuje Cessily, jako że jej ciało jest świetnym przewodnikiem. Keller spogląda z nienawiścią na Davida żądając aby przywódcy obu grup starli się ze sobą, lecz wówczas otrzymuje cios od Jaya.


Na stacji agenci FBI orientują się, iż na zewnątrz zerwał się wielki wiatr, lecz nie mają okazji sprawdzić co się dzieje, bowiem pojawia się Dani. Z toalety wychodzi Kevin, patrząc na nią z nienawiścią żąda aby zostawiła go w spokoju. Przed budynkiem Emma oznajmia Hellions, iż o ile rozumie ich motywy, to znaleźli się po uszy w kłopotach. Cyclops poucza New Mutants, iz powinni pozostawić takie sprawy X-Men, bowiem mają oni doświadczenie, którego brak im.


W szkole Dust przyjmuje ponownie swą formę, a Nori podaje jej burkę, aby nikt nie zauważył iż jest naga. Mówi że to Jay zorientował się iż będzie jej potrzebna, gdy przestanie być piaskiem. Tymczasem w Sądzie Evangeline wnosi o oddalenie zarzutów przeciwko Kevinowi, gdyż jego moce znajdowały się poza kontrolą. Pierce nie wnosi sprzeciwu jako przedstawiciel rządu, a Emma nie może pojąć co się stało. Justin mówi Dani, iż ich rozmowy dużo mu dały i proponuje, aby się z nim umówiła.


W szkole następuje zamiana. Wither staje się członkiem Hellions, bowiem jak stwierdza to oni chcieli mu pomóc, a nie Dani ani New Mutants. Jay dołącza do New Mutants, tak jak niegdyś jego brat. David w rozmowie z Sofią postanawiają, iż tak jak starzy New Mutants ich grupa będzie miała dwóch liderów. Nieopodal Josh zaczyna całować się z Rahne...

Autor: Kumos

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.