Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #7

New X-Men vol. 2 #7

Postacie
Cytat

Kim: "My brother hates you"
Keller: "Yeah, well, the feeling's mutual kid"

Streszczenie

Kim Alleyne wysiada z taksówki przed Szkołą Xaviera i nie może wyjść z podziwu. David wita siostrę przedstawiając jej swych przyjaciół. Razem keiruja się w stronę szkoły, do pokoju Sofii i Laurie gdzie Kim ma mieszkać podczas tej krótkiej wizyty. Ktoś obserwuje ich przez okno, pozostawiając na szybie lodowaty odcisk dłoni, powtarzając grobowym głosem iż jego już to nie spotka nigdy więcej.


Kim nie jest zachwycona, iż na lekcję poszła wraz z Davidem, bowiem wołałaby popatrzeć na lekcje latania. Zły nasrój mija, gdy do klasy teleportuje się nauczyciel, oznajmiając iż na dzisiejszych zajęciach aktorskich omówią dramatyczne wejścia. Tymczasem w swym pokoju Jay orientuje się iż zdjęcie jego ukochanej w niewytłumaczalny sposób przmieściło się. Szyba na ramce zarysowuje się.


Na lekcji chemii Rahne, asystentka Beasta rozdziela prace domowe. Laurie znajduje się w grupie z Kevinem, co niepodoba się Joshowi. Gdy zostają sami stwierdza, iż Rahne nie umieszcza ich razem w grupie, bowiem jest zazdrosna. Pomimo jej protestów i przypomnień iż ona jest naucyzcielką, a on uczniem, zaczyna ją całować. Brak Josha zauważa David w stołówce. Kim prosi aby pokazać jej salę ćwiczeń, a Prodigy stwierdza iż poprosi o zgodę Dani. Surge udaje się do Jaya, który siedzi smutny na zewnątrz. Opowiada jej o swej przeszłości i dziewczynie którą utracił, mówiąc iż nie jest w stanie się z tym nadal pogodzić, a pod wpływem zdarzenia ze zdjęciem czuje iż stracił wszystko. Nori odchodiz wzburzona, mówiąc iż skoro ma rodzinę i kochającą matkę, nie wie nic o stracie. Wkrótce dzwoni do swego rodzinnego domu w Tokyo, lecz udaje się jej przekazać tylko kilka słów matce, zę wszystko z nią w porządku, nim słuchawkę przejmuje ojciec, który stwierdza iż nie ma już córki, która swymi działaniami wykluczyła się z rodziny.


Coś obserwuje uczniów w szkole, powtarzając iż nie powinno tu być. Spogląda na Kevina i Laurie, którzy omawiają zadanie domowe i uczucia Laurie w stosunku do Josha. Nale orientują się iż zniknęła probówka, który rozbija się przy drzwiach. Na tablicy pojawia się napis - ODEJDŹCIE.


Kim narzeka Davidowi na swą szkołę, która w porównaniu z tą jest nudna. Pragnęłaby tu pozostać. Po drodze David wymienia zwyczajowe nieuprzejmości z Kellerem. W rozmowie z Dani i Shan, która teraz opiekuje się najmłodszymi dziećmi, Kim uzyskuje zgodę by popatrzeć na trening z pomieszczenia kontrolnego. Tymczasem Jay przychodzi do Nor, która wpatruje się w zdjęcie swej rodziny. Okazuje się że wsytarczyła chwila jej nieuwagi i coś porozrzucało rzeczy w jej pokoju, przemieszczając je z miejsca na miejsce.


W sali ćwiczeń New Mutants zastanawiają się czy szkoła jest nawiedzona i szaleje po niej jakiś duch. David sugeruje, iż mógł to być zabawiający się swą telekinezą Keller. Pojawia się Dani, która mówi iż o ile spotkała duchy, to nie wyczuwa aby nowy budynek szkoły był nawiedzony. Rozpoczyna się ćwiczenie, które Kim obserwuje wraz z Dani z pomieszczenia kontrolnego. W trakcie symulowanej bitwy David daje po raz kolejny świetny popis swych umiejętności strategicznych doprowadzając do zwycięstwa i pracy zespołowej. Nori słabnie po tym jak się wyładowała, a Dani kończy ćwiczenie udając się do niej. Poleca Kim zostać w pomieszczeniu kontrolnym. Gdy dziewczyna zostaje sama, obok niej pojawia isę zjawa dziecka. Szepce iż jest inna niż pozostali i krzycyz aby odeszła póki jeszcze może. Kim wybiega z pomieszczenia kontrolnego i wykrzykuje, iż właśnie odkryła iż jest mutantką.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.