Avalon » Serie komiksowe » New Thunderbolts » New Thunderbolts #11

New Thunderbolts #11

New Thunderbolts #11

(bez tytułu, House of M tie-in)

Postacie
  • * Genis-Vell , Captain Marvel
  • * Baron Strucker, Andreas von Strucker, Andrea von Strucker, Radioactive Man, Flashback [Gardner Monroe]
    * major Erik Josten, Dum Dum Dugan, James Sanders
    * Judge Advocate Ronan
    * Forge, Zebediah Killgrave, Abe Jenkins, Wendell Vaughn
    * Kree
Cytat

Genis-Vell: "Maybe... I chose this realisty for myself... so I wouldn't have to live with so much... responsibility."
Josten: "You... weak... alien! Life is responsibility!"

Streszczenie

Colorado, placówka badawcza Valhalla Mountain. Trwa bitwa między grupą ludzkich terrorystów, prowadzoną przez barona von Struckera, a oddziałem wojowników Kree, wspomagającym kobietę znaną jako Captain Marvel. W samym środku zamieszania, szeregowiec Genis-Vell ma doskonałą okazję, by zlikwidować bliźnięta Fenris, jednak waha się z jakiegoś nieznanego sobie powodu. W tym momencie, sam zostaje zaatakowany przez człowieka, zwanego Flashback, który wykorzystuje swoje zdolności, by ściągnąć swoje odpowiedniki z innych przedziałów czasu i zyskać przewagę. Jednak, gdy jest atakowany przez czterech Flashbacków w stanie czasowego zawieszenia, Vell doznaje wizji innego świata. Czuje, że ta rzeczywistość jest niewłaściwa, kiedy przez jego głowę przelatują obrazy z innego życia, w którym jest kimś ważnym i potężnym na tyle, by zdecydować o istnieniu lub zagładzie Wszechświata. Flashback zostaje rozciągnięty w czasie, a Genis wyrzucony ze stanu zawieszenia, tuż obok Carol Danvers. Zaraz potem, oddział Kree zabija Struckera i otacza jego dzieci. Fenris postanawiają walczyć do upadłego i w tym samym momencie giną, od strzałów żołnierzy, którzy przybyli na miejsce, pod dowództwem majora Jostena.


Wkrótce, sytuacja zostaje opanowana. Genis-Vell jest badany przez medyka, który odkrywa nieznane energie fotonowe wokół jego ciała, jednak teraz nie przejmuje się własnym zdrowiem, ale skupia się na nieustannym wrażeniu, że wszystko tutaj jest nie tak. Obok, Erik Josten rozmawia z Carol na temat akcji Struckera. Uważa, że był on zwykłym bandytą i nie miał powiązań z Ludzkim Ruchem Oporu. Ona nie rozumie, dlaczego niektórzy ludzie chwytają się tak desperackich metod, jakby w ten sposób chcieli zaprzeczyć, że czas ich gatunku minął. Najważniejsze jest przecież, by działać dla wspólnego dobra. Po tych słowach, odlatuje, a Genis zastanawia się, czy jej chłodny stosunek do niego wynika z tego, co łączyło ją kiedyś z jego ojcem.


Wewnątrz wojskowej placówki badawczej, Zebediah Killgrave oprowadza Ronana, ambasadora Kree po ośrodku, w którym pracuje grupa naukowców pod okiem Forge'a. Właśnie pojawiły się odczyty ogromnych energii fotonowych o nieznanym źródle, więc próbują je zlokalizować panowie Vaughan i Jenkins. Ten drugi interesuje się przedstawicielem Kree, więc pierwszy wyjaśnia, że poszukują oni sojuszników przeciwko Imperium Shi'Ar, z którym od dawna są w konflikcie.


W innym miejscu, major Josten i generał Dugan wchodzą do zabezpieczonego laboratorium, zgadzając się, że nie wolno pozwolić mutantom na zawarcie sojuszu z obcymi. W środku, z nadludzką szybkością uwija się człowiek, nazwiskiem Sanders, któremu Josten wręcza próbkę krwi Kree. Ponieważ wygląda na to, że intencje sojuszników nie są do końca czyste, chce, aby Sanders sporządził toksynę, która będzie zabójcza dla tej rasy.


Genis-Vell wciąż siedzi skołowany na polu niedawnej bitwy. Nachodzi go kolejna wizja ojca, Mar-Vella, z czasów pobytu na Ziemi. Potem widzi też siebie w kostiumie i ponownie ma uczucie, że coś złego się dzieje, zrywa się więc nagle i odlatuje przed siebie. Akurat w tej chwili, pojawiają się ambasador Ronan i Forge. Ten drugi odczytuje fotonowy ślad energii, jaki pozostawił Vell i odgaduje jego naturę, pierwszy zaś wysyła swoje oddziały, by sprowadziły szeregowca. Po krótkim locie, nękany kolejnymi wizjami Vell, spada na ziemię. Ląduje na cmentarzu, obok grobu Ricka Jonesa, a widok nagrobka tylko zwiększa jego frustracje, powodując wybuch energii.


Forge oświadcza, że jego skanery zachowały się tak, jakby nagle cały Wszechświat zapadł się i odtworzył na nowo, czego nie potrafi w żaden sposób wytłumaczyć. Ronan znajduje jednak wyjaśnienie - według jego medyka, Genis-Vell połączył się z Wszechświatem. Przybyli przed chwilą Josten i Dugan chcą wiedzieć, co to oznacza, ambasador odpowiada więc, że całe istnienie jest zagrożone. Wkrótce, pozostali Kree wyruszają, by powstrzymać Vella, Josten stwierdza jednak, że nie można im ufać i proponuje poszukać posiłków. Killgrave dodaje, że mutantom również nie można ufać i sugeruje, by wykorzystać przemianę Vella do własnych celów. Nieco później, Dugan i Josten wracają do laboratorium Sandersa, który przygotował dwie wersje toksyny: jedna przyspiesza metabolizm Kree, uśmiercając ich, druga natomiast spowalnia go, powodując stan podobny do hibernacji. Pozostaje tylko pytanie, jak podać toksyny. Dowódcy mają jednak pewien plan i wkrótce udają się wraz z Jenkinsem do ukrytej w górach jaskini, gdzie znajduje się jego tajna broń.


Genis-Vell unosi się wysoko nad ziemią. Nie wygląda już jak szeregowiec Kree - jego ciało jest mozaiką przeszłości i teraźniejszości z obu światów, które pamięta. Wie, że liczne oddziały zbliżają się, by go zniszczyć i chociaż jest to ciężka decyzja, postanawia zniszczyć ich pierwszy. Gdy fala uderzeniowa opada, wraca do grobu Jonesa i zaczyna mówić o swoim odczuciu, że Wszechświat chce, by go zniszczył. Zanim jednak rozwinie tą myśl, spada na niego prototypowy Sentinel klasy Atlas. Pilotujący go major Josten ostrzega, by się poddał lub przyłączył do Ludzkiego Ruchu Oporu, inaczej zginie. Vell wraca do pierwotnej postaci, podczas gdy robot staje się częściowo Atlasem z właściwej rzeczywistości. Genis zna plany Ruchu Oporu: chcieli zabić wszystkich Kree, by zawrzeć sojusz z Shi'Ar przeciwko mutantom, nie dostrzegli jednak faktu, że walka z ewolucją jest nienaturalna. Erik dostrzega, że coś się z nim dzieje, więc Vell wyjaśnia, że to efekt zachwiania rzeczywistości. Następnie ostrzega, że jeśli spróbuje go zabić, siły, które manifestują się przez niego zniszczą świat, jeśli natomiast spróbuje użyć drugiego środka by go uśpić, cały spisek zostanie ujawniony, a on sam stracony jako zdrajca. Tak czy inaczej, ma wybór: może zginąć w tym świecie lub spróbować pomóc odtworzyć świat, w którym przeżyje, choć będzie innym człowiekiem, a jego życie dalekie będzie od ideału. Josten pyta, dlaczego sam nie może zdecydować, Genis zaś odpowiada, że jego postać w tym świecie jest wynikiem uciekania od odpowiedzialności i nieustannego uczucia, że każdy wybór jakiego dokonał był zły. Erik nazywa go tchórzem, wysuwa podwójne działko i strzela. Nim pocisk dosięgnie celu, Vell zna już jego decyzję.


Wkrótce, medycy Kree zabierają Vella w stanie śpiączki. Ronan dostrzega ironię w tym, że ludzie stworzyli toksynę by ich zniszczyć, a z jej pomocą ocalili Wszechświat. Forge podkreśla, że zrobili to ludzie, a nie mutanci, jednak ambasador nie widzi różnicy. Gdy Kree wracają do siebie, Forge domaga się wyjaśnień na temat zniknięcia Jostena i fragmentu Sentinela, znalezionego na miejscu bitwy. Killgrave sugeruje, że mógł on być zdrajcą, należącym do Ruchu Oporu. W takim razie, Forge każe Duganowi sprawdzić powiązania Jostena i dostarczyć sobie dowody. Gdy się oddala, Dugan zaczyna się dopytywać, dlaczego Killgrave zdradził jednego z nich, ten zaś odpowiada, że nie ma żadnych "ich" i klikając długopisem dodaje, że najlepiej pociąga się za sznurki, grając rolę kukiełki.

Autor: Housekeeper Gil Galad

Galeria numeru

New Thunderbolts #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.