Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #5

New Mutants vol. 2 #5

Postacie
Cytat

Josh Foley: "Uhh, Mr Pierce, no offence... but do we have to be turned all cybernetic? Or can we just hate mutants like normal people?"
Donald Pierce: "I am normal people"

Streszczenie

W Nowym Jorku zgromadziła się podziemna bojówka. Jej charyzmatyczny przywódca przekonuje nowych rekrutów tego oddziału milicji, iż mają prawo walczyć o człowieczeństwo, bowiem nie jest powiedziane iż mutanci odziedziczą po ludziach Ziemię. To Donald Pierce, przemawiający do nowej generacji Reavers. Josh Foley, jeden z nich, sprowadzony tu przez swego przyjaciela Duncana, wyraża wątpliwość czy cena jaką należy zapłacić za to, aby móc się zmierzyć z grupą taką jak X-Men nie jest zbyt wysoka. Jego zdaniem Pierce zapłacił wiele dając zmienić się w cyborga. Ten demonstruje mu swą precyzję. Atakuje go i przecina dłoń ostrzem, lecz jedynie zarysowuje skórę. Joshowi podoba się taka doskonałość, a Pierce straszy go adamantowymi pazurami Logana. Wreszcie zdradza swe plany. Mutanci mają rodziny, w które należy uderzyć.


Gdzieś w tym samym mieście Walter Barett postanawia zmienić hotel. Wszystko po to, aby przypadkiem nie spotkać się ze swą córką, która jego zdaniem wyrządziła już i tak zbyt wielkie szkody dla jego reputacji. Zakazuje się również widywać z nią Derekowi.


W Instytucie Xaviera Shan zadziwia fakt, iż Profesor wypożycza swym uczniom z biblioteki nawet białe kruki. Xavier oferuje jej stanowisko nauczycielki w szkole, mówiąc iż mogłaby się tym zajmować, a jednocześnie prowadzić bibliotekę. Jej rodzeństwo mogłoby uczęszczać do zwykłej szkoły. Shan obiecuje się nad tym zastanowić.


Nga i Leong męczą właśnie niedaleko Davida, kóry tłumaczy im iż absorbuje jedynie wiedzę i zdolności, a nie moc osoby w pobliżu której się znajduje. Nie będzie zatem strzelał promieniami Cyclopsa, ani nie stanie się Hulkiem, choć będzie wiedział to co oni i posiadał ich motorykę. Zbliżają się do nich Xavier i Karma, a Profesor proponuje milczącemu chłopcu aby zapoznał się z instytutem i udał na letnią lekcję, która zaczyna się niebawem.


Na macie Logan prowadzi zajęcia z samoobrony. Sofia i Laurie szepczą do siebie, a latynoska zdradza iż zadzwonił do niej Derek, z którym umówiła się na spotkanie. Plotkują o stroniącym od ludzi Kevinie, koło którego siada spóźniony na zajęcia David. Julian Keller natychmiast go informuje, iż Kevin zabija dotykiem, David jednakże nie zamierza się przesiadać. Zbliża się doń Logan, wybierając go sobie na pozoranta. Oznajmia, iż w sztuce walki najważniejszym jest przewidywanie ruchów przeciwnika i zaczyna walczyć z Dvidem, lecz ten ku jego zdumieniu rozkłada go na łopatki. Logan stwierdza, że nie ma już czego go nauczyć, lecz chłopak wyjaśnia mu że problem tkwi w jego mocy, której nie potrafi kontrolować. Tymczasem Sofia dośc ma już spojrzeń Laurie rzucanych w strone Kevina i idzie z nim porozmawiać. W trójkę idą do szkolnej stołówki, zapraszając także Davida. Tam w rozmowie zdradza on, iż nie interesuje go bycie X-Manem, w przeciwieństwie do reszty towarzystwa, a wolałby pójść do koledżu. Sofia stwierdza, iż byłby śmiesznie ratować świat, a grupka zastanawia się czy ich moce to rzeczywiście dary, jak chciałaby Dani. Zbliża się ona zresztą do stolika wraz z Karmą, zamierzając zjeść szybki obiad, bowiem ma kolejne dziecko do zrekrutowania w Nowym Jorku. Sofia bezczelnie prosi ją, aby zabrała wszystkich do tej pory przez nią zebranych studentów na wycieczkę do miasta, bowiem zamierza się tam spotkać z Derekiem.


Ten zamierza się właśnie wymknąć swemu pracodawcy, który zauważa jego pośpiech i orientuje się iż śpieszy się on na spotkanie z jego córką. Urządza mu awanturę, wtedy jednak do pokoju wdzierają się odziani w czarne stroje Reavers mierząc do mężczyzn z karabinów.


Sofia i jej znajomi czekają na Dereka w umówionym miejscu, z którego nie pozwoliły im się ruszać przed swym odejściem Karma i Moonstar. Te znalazły się właśnie w miejscu namierzonym przez Cerebra i spoglądają na zawieszone na ścianie godło Reavers. Tu miał znajdować się zlokalizowany mutant, najprowdopodobniej uzdrowiciel, istnieje więc szansa że Pierce nie zauważył jego mocy. Dani znajduje fotografię Waltera Baretta i orientuje się, iż jej wychowankowie mogą mieć kłopoty.


W recepcji hotelu Sofia odbiera wiadomość od Dereka, czytając iż jej ojciec zamierza się z nią spotkać. Rusza w tamtą stronę, po drodze natykając się na Josha i Duncana, bowiem Reavers uwięzili jej ojca i szofera w zaparkowanej na parkingu furgonetce. Na widok zamaskowanych mężczyzn dziewczynka uderza w nich wiatrem i ciska o ściany, na co z przerażeniem patrzą jej towarzysze. Sofia wpada na parking i używa swej mocy na reszcie Reavers, a z pomocą przychodzi jej David kopiując sztuki walki przeciwników. Laurie usiłuje zmusić napastników, aby ją polubili jej moc jednak nie działa. Tymczasem Josh zbliża się do rannego Duncana, lecz gdy przykłada rękę do rany przyjaciela, ze zdziwieniem widzi jak ta zniknęła w błysku światła. Duncan wykrzykuje przerażony, iż Josh jest jednym z dziwolągów i dowie się o tym Pierce, zostaje jednak ogłuszony przez uzdrowiciela który wykrzykuje iż nie jest taki jak mutanci. Pojawia się Pierce, przyjmując tłumaczenia chłopca za dobrą monetę, oznajmia że jest jedyną odsieczą jakiej teraz potrzebuje.


Na parkingu przerażenie Laurie udzieliło się Reavers, którzy uciekają w panice. Lęk dopadł także Kevina, co zmusza dziewczynkę do deaktywacji swej mocy, lecz wówczas pojawia się Pierce i miażdży jej gardło w stalowym uścisku...

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.