Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #2

New Mutants vol. 2 #2

New Mutants vol. 2 #2

"A Place In The World"

Postacie
Cytat

Sofia: "I destroyed Barrett Supermart in Boulder"
Xavier: "Ah yes, I saw that in the news. Not to worry. I never shop there"

Streszczenie

Gimnazjum gdzieś w USA, poprzedniego lata. Do Laurie Collins zbliżył się chłopiec, który się jej podobał. Chciał, aby nauczyła go matematyki, z której miał kiepskie wyniki. Od Laurie przepłynęły nagle feromony, a chłopak zaczął proponować jej randkę, choć miał już dziewczynę. Zorientował się szybko że coś jest nie tak, a Laurie zrozumiała że znów ujawniła się jej mutacyjna moc, której nie była w stanie kontrolować. Wszyscy uciekli.


Teraźniejszość, Instytut Xaviera. Do siedzącej samotnie pod drzewem Lauriey, podbiega mutant imieniem Julian Keller. Usiłuje wciągnać ją do rozmowy i wspólnej gry. Lucy stwierdza jednak, że powinna być sama i odchodzi. Tymczasem do Salem Center zbliża się pociąg, którego pasażerkami są Sofia i Dani. Indianka opowiada dziewczynce jak dawno temu znalazła się w szkole i wraz ze swymi przyjaciółmi podjęła naukę, a wbrew swojemu nauczycielowi bawili się w superbohaterów, kilka razy pragnąc ocalić świat. Dani wyjaśnia również Sofii na czym polega jej moc tworzenia iluzji i projekcji największych ludzkich strachów. Pociąg dojeżdża do Salem. Dani i Sofia taksówką docierają do Instytutu, gdzie czeka na nich Charles Xavier.


Wita się z Dani, mówiąc że nie jest już jej nauczycielem, nie musi więc wciąż mówić do niego "profesorze". Po krótkiej

rozmowie z Sofią, zabiera obie mutantki, aby oprowadzić je po szkole. Zdziwionej Dani wyjaśnia, że wiele rzeczy zmieniło się od czasu gdy tu mieszkała.


I rzeczywiście. W Instytucie uczy sie teraz 200 młodych mutantów, a nie kilku jak kiedyś. Do głównego kompleksu dobudowano kilka akademików. Xavier oprowadza Dani i Sofię, po budynku szkolnym, gdzie trwają właśnie zajęcia prowadzone przez Beasta. Sofia dowiaduje się od profesora, że chwili obecnej Instytut jest normalną szkołą, w której obowiązuje taki sam program zajęć jak w ludzkich szkołach, poszerzony jedynie o naukę kontrolowania mocy. Sofia dowiaduje się, że mutantów podzielono na klasy w zależności od ich mocy, w których się uczą . Wchodzą do klasy dla telekinetów, gdzie Julian Keller usiłuje ustawić swą mocą wieżę z klocków. Wieża zaczyna się przewracać, a wówczas Sofia ustawia klocki swym wiatrem. Rozpromieniony Julian podchodzi do niej, a Xavier widząc to, prosi chłopaka aby oprowadził dziewczynę po szkole. Sofia przygląda się lekcjom plastyki, potem walki, polegającej na strzelaniu swą mocą i energią do tarcz, aż w pewnej chwili zauważa pod drzewem siedzącą samotnie Laurie Collins. Julian stwierdza, że to dziwaczka i przyśpiesza kroku, spóźnił się bowiem na lekcję latania. Czeka już na nich poirytowany Northstar. Jako, że Sofia jest gościem, nie musi brać udziału w sprawdzianie, którym ma być oderwanie się od ziemi, nie jest jednakże zwolniony z niego Julian. Sofia chcąc mu udowodnić, że potrafi już latać używa swej mocy i zderza się z innym ze studentów. Northstar ze złośliwim uśmiechem na ustach stwierdza, że nie może ocenić za ten lot gościa szkoły, w takim razie oceni jego opiekuna. Julian otrzymuje niedostateczną.


Na stołówce szkolnej Xavier i Dani omawiają ten incydent. Dani kytykuje Northstara, a Sofię ocenia mówiąc, że dziewczyna łatwo nie rezygnuje. Wciąż trudno mówić jej do Xaviera po imieniu, prócz tego oznajmia że nie jest gotowa, by dołączyć do X-Men. Xavier ma jednak inną propozycję: chce aby została nauczycielką w jego szkole. Niedaleko Sofia dosiada się z obiadem do stolika przy którym siedzi Julian.


Siedzący tam mutanci śmieją się wspominając minę, jaką zrobił na widok wyczynu Sofii zadufany w sobie Beaubier. Sofia prezentuje im również swą inną zdolność: dzięki wiatrowi mogą posłuchać o czym Dani rozmawia z profesorem "Łysolem". Ze zdumieniem stwierdzają, że ten oferuje jej pracę. Dani stanowczo odmawia, profesor prosi więc aby zwerbowała do szkoły kilku odkrytych ostatnio przez Cerebra mutantów. Przypomina jej,że sama niedawno była nastolatką. Dani nagle wstaje i podchodzi do siedzącej samotnie Laurie. Pomimo jej protestów dosiada się do stolika. Laurie zbywa ją, wyjasniając czemu jej zdaniem powinna pozostać sama. Jesli zaczyna kogoś lubić, uaktywniają się jej hormony, które sprawiają że staje się dla tej osoby bardzo atrakcyjna. A kiedy ta osoba orientuje się, ze znalazła się pod jej wpływem, robi się zła, Laurie zaś zaczyna się bać i rozsyła feromony, co sprawia że ludzie wpadają w panikę. Odchodzi mówiąc, że robi się smutna, a wtedy dzieją się niedobre rzeczy. Dani powraca do Xaviera, który stwierdza iż Laurie to ciężki orzech do zgryzienia. Miała już kilka współlokatorek, wszystkie wystraszyła jednak mówieniem o swych feromonach. Dani wpada na pewien pomysł.


Laurie po powrocie do pokoju znajduje tam Sofię, która nie przejmuje się jej feromonami. Po pierwsze skoro nie jest atrakcyjna dla Laurie nie ma się czego obawiać. Po drugie nie będzie także rozzłoszczona, ani przestraszona, bowiem feromony przenosi wiatr. Niedaleko Xavier stwierdza, że Dani ma talent do nauki. Ta jednak odmawia, woląc z dwojga złego zająć się rekrutacją nowych uczniów do szkoły. Po za tym mówienie do Xaviera Charles nadal jest dla niej dziwne.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.