Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #3

New Mutants vol. 2 #3

Postacie
Cytat

Pracownik złomowiska: "You thought you could threaten me?"
Dani: "He's not threatening you. But I am."

Streszczenie

Profesor ogląda fotografię sprzed lat, na której widnieją członkowie pierwszego składu New Mutants. Zastaje go przy tym Dani, która rusza właśnie do Atlanty, gdzie Cerebra wykrył obecność młodego mutanta. Xavier prosi ją o dyskrecję, bowiem zważywszy iż istnienie Szkoły zostało podane do publicznej wiadomości, jest ona teraz uważnie obserwowana przez media. Dani spogląda na fotografię i uśmiechniętych Cyphera oraz Magik. Kręcąc smutno głową stwierdza, że już dwójka New Mutants nie żyje. Wychodząc prosi Xaviera, aby pozdrowił Magmę, bowiem słyszała iż ta powróciła do Szkoły, nie miała jednakże okazji się z nią spotkać. Xavier spogląda ze smutkiem w oczach za oddalającą się Danielle. Wstaje i udaje się do szkolnego ambulatorium, gdzie siada przy łóżku nieprzytomnej Magmy, telepatycznie pozdrawiając ją od Dani.


W Szkole trwają tymczasem normalne zajęcia. Sofia bawi się dobrze na lekcjach matematyki prowadzonych w niekonwencjonalny sposób przez Beasta, a nastrój psuje jej dopiero Julian. Oznajmia jej, że zadaje się z wariatką, mając na myśli Laurie, która słyszy te słowa. Pewny siebie Julian usiłuje umówić się z Sofią, zaś ta przykłada mu rękę do ucha i chłopak zaczyna się chwiać na nogach. Dziewczynki odchodzą, a Sofia wyjaśnia Laurie iż wpuściła Kellerowi do ucha trochę wiatru.


W Atlancie Dani przybywa pod wskazany przez Cerebra adres. Dom państwa Fordów, których syn jest według wskazań mutantem, jest opuszczony. Dani chodzi po pustych pokojach, znajdując na podłodze w jednym z nich kupkę przypominającej piasek substancji.


Niedaleko przez miejski park przemieszcza się smutny nastolatek, którego jedyny strój stanowi koc, jakim się owinął. Nie zwracając uwagi na spojrzenia mijanych ludzi, dociera do złomowiska samochodów przechodząc przez dziurę w siatce. Atakuje go strzegący wraków pies. Chłopak krzyczy na psa, aby ten się cofnął, lecz zwierzę skacze, wgryza się w rękę nastolatka i... w chwilę później pada martwe u jego stóp.


Tymczasem Dani podąża tropami Kevina Forda, mutanta kórego poszukuje. Dociera do szkoły, w której chłopak do tej pory się uczył i rozmawia z jego nauczycielem plastyki. Dowiaduje się, iż Kevin mieszka z ojcem, a tego dnia po prostu nie pojawił się w szkole. Jest bardzo uzdolnionym dzieckiem, które tworzy wspaniałe rzeźby z metalu, zbieranego na pobliskim złomowisku. Dani elektryzuje ta uwaga.


Na złomowisku dwaj pracownicy patrolują teren zaalarmowani hałasem. Jeden z nich przypuszcza, że to znowu chłopak-złodziejaszek myszkujący w poszukiwaniu części, przez którego musiał kupić psa. Wówczas dostrzegają martwe zwierzę i klęczącego obok Kevina. Nie interesują ich słowa chłopaka. Gdy dociera do nich, że jest mutantem, zaczynają go bić i kopać. But, który dotknął skóry Kevina zaczyna się rozpadać. Mężczyźni postanawiają więc dołożyć chłopakowi metalową rurką. Wówczas pojawia się Moonstar. Pierwszy z mężczyzn rzuca się na nią, lecz otrzymuje cios w twarz zadany przez Dani. Mężczyźni z przerażeniem spoglądają na siebie, gdyż zaczynają zmieniać się w mutantów.


Jednemu z nich wyrastają z ciała zielone macki, drugiemu dłonie zmieniają się w łapy potwora. Obaj uciekają w panice, nie wiedząc że to tylko Dani użyła swej mocy. Moonstar podchodzi do Kevina, chcąc pomóc mu wstać. Ten odsuwa się mówiąc, iż zrobi jej krzywdę. Okazuje się, że Kevin odpowiedzialny jest za śmierć swojego ojca. Jego skóra ma zabójcze właściwości. Nie wiedząc o tym Kevin dotknął ojca, który rozsypał się w piach, znaleziony przez Dani w opuszczonym domu. Moonstar pociesza chłopaka, mówiąc że nie odpowiada za zabójstwo, jak zapewne sądził. Oferuje mu azyl w Szkole Xaviera, na co Kevin wyraźnie się ożywia, słyszał bowiem o X-Men. Przed wyruszeniem w drogę Dani sprawdza pewną teorię. Okazuje się, iż moc Kevina wpływa tylko na materię organiczną. Może więc bez problemu nosić ubrania z syntetycznych włókien.


Salem, następnego dnia. W trakcie kiedy Kevina bada Annie, Profesor rozmawia z nim, obiecując iż nauczy chłopca kontrolować jego moc. Po wyjściu z ambulatorium Dani wyjaśnia Xavierowi, iż wolała sprowadzić Kevina tutaj, dając mu schronienie, niż wyjaśniać sprawę policji, która zapewne nic by nie zrozumiała. Profesor zabiera ją do Magmy. Z poczuciem winy wyjaśnia Dani, iż nawet Szkoła nie jest bezpiecznym schronieniem. Magma została ukrzyżowana przed jej frontem przez grupę szaleńców [Church of Humanity - patrz Uncanny X-Men #423] i choć fizycznie jest zdrowa, nie wyszła ze śpiączki. Dani pociesza go, mówiąc że to nie wina Charlesa. Świat jest niebezpiecznym miejscem i choć Szkoła jest atakowana, sam fakt że istnieje oznacza dla młodych mutantów bardzo dużo. Xavier patrząc na Dani dostrzega w niej wreszcie dorosłą kobietę, a nie swoją studentkę, do czego trudno mu się przywzwyczaić.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.