Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #8

New Mutants vol. 2 #8

New Mutants vol. 2 #8

"The Ties That Bind" - part 2: "Parents Week"

Postacie
Cytat

Keller: "This isn't fair. I shouldn't have work here. I'm not even part of this"
Northstar: "My heart bleeds for you, Julian"

Streszczenie

Josh, Julian i Victor grają we frisbee pomagając sobie swymi mocami. W przypadku Victora jest to język, podobny do tego jaki ma Toad, zaś Keller oszukuje przy pomocy telekinezy. Josh zastanawia się kogo wybrać na swego opiekuna naukowego, podczas gdy Julian najchętniej zmieniłby Baubiera na White Queen. Pod bramą szkoły widzi dziewczynkę w podartym stroju, która łamaną mową prosi aby ją wpuścić. Z wrodzoną sobie arogancją każe się jej wynosić mówiąc, że to prywatna szkoła. Nawet nie zauważa kiedy dziewczyna znika pozostawiając po sobie elektryczne wyładowania. Obu chłopców nakrywa Northstar, przypominając im o karze jaka czeka ich za zniszczenie ambulatorium. Muszą pomóc w pzygotowaniach do rozpoczynającego się właśnie tygodnia odwiedzin rodziców.


W Salem Dani zabiera Shan do kafejki, aby przedstawić ją barmance która ostatnio się jej przyglądała. Shan komentuje zachowanie Dani, lecz nie protestuje.


W Szkole do Davida przyjeżdżają rodzice. Oprowadza ich po rezydencji, pokazując pokój w kórym mieszka wraz z Joshem. Jest dla niego niemiły, na co zwracają mu uwagę rodzice. David oznajmia, iż nie może darować Joshowi iż wraz ze swoimi ówczesnymi kumplami usiłował go zabić.


Dani spoglądając na kręcących się po szkole rodziców, zauważa że jest ich zbyt mało. Xavier odpowiada, iż spora część uczniów nie ma kontaktu ze swoimi rodzicielami, nie wie kim byli bądź tak jak w wypadku Josha nie chcą oni przyjechać. Do Laurie przyjechała matka, zaś odwiedzający Sofię Derek mówi jej iż jutro pojawi się jej ojciec. Dziewczynka jest bardzo ucieszona.


Julian marudzi Northstarowi, że jego kara jest niesprawiedliwa, bowiem wręcza wejściówki rodziców, podczas gdy jego nawet się tu nie pojawią. Northstar przyznaje się do błędu. Już po chwili Keller szepcze do Victora jak łatwo wprowadził Baubiera w błąd, nie przyjmuje się nieobecnością ojca i matki, którzy są właśnie na nartach w Alpach. Nieopodal Dani rozmawia z rodzicami Victora, państwem Borkowski [chcieliście mutanta z Polski no to macie :-)].


W rozmowie z rodzicami David dowiaduje się iż jego podanie złożone na Harvard zostało odrzucone, bowiem uczelnia nie przyjmuje uczniów ze Szkoły Xaviera. Można ją co prawda zaskarżyć, lecz łatwiej byłoby gdyby David opuścił szkołę z której jest zachwycony.


Następnego dnia do Sofii przybywa jej ojciec. Na widok Dereka stwierdza, iż chciałby aby powrócił on do pracy, bowiem trudno mu znaleźć dobrego szofera. Słysząc to Sofia stwierdza, iż ona była jedynie pretekstem, aby obaj mogli się tu spotkać i wściekła daje popis swej mocy. Mężczyźni uciekają, a w głowie Sofii rozlega się uspokajający głos White Queen. Sofia uspokaja się, patrząc niepewie na Emmę mówi iż nie może przecież uzywać swej telepatii bez zgody innych. White Queen odpowiada, iż patrząc na gniew i frustrację Sofii musiała to uczynić, bowiem wie jak je opanować i wykorzystać do kształtowania swej osobowości. Zapewne nie wie tego jej obecna doradczyni. Wówczas pojawia się wściekła Dani, nakazując Emmie wynosić. Wciąż nie zapomniała, jaka Emma była za czasów gdy Dani należała do New Mutants i nie ufa jej przemianie. Sofia nie potrzebuje Emmy, ma bowiem przyjaciół, takich jak Laurie która mówi jej właśnie iż teraz oni są jej rodziną.


U Northstara pojawia się Keller mówiąc, iż zmienia doradcę naukowego. Teraz będzie nim Emma Frost. Baubier stwierdza, iż chłopak popełnia błąd. Julian wychodzi na korytarz, gdzie czeka już Emma. Radzi jej, aby przyjęła pod swe skrzydła także Josha, co Emma określa wyzwaniem, jako że będzie mieć do czynienia z byłym Reaverem. Keller dowiaduje się o przeszłości Josha.


Po chwili podbiega przed szkołą do Josha i uderza weń telekinezą, mówiąc że tera, gdy dowiedział się że ma do czynienia z Reaverem nie będzie miał dlań pobłażania. Sprowokowany Josh daje mu w zęby, na co Keller unosi się do góry. Wówczas pojawia się Sofia i jej paczka, a gdy Julian nie chce opuścić Josha na ziemię, Sofia atakuje Kellera wiatrem i chwyta Josha. Na Davida rzuca się kolega Kellera, przypominający skałę Santo. Całe zamieszanie widzi Shan, która przerywa bójkę Josha i Juliana przejmując nad nimi telepatycznie kontrolę i wysyłając od swych pokoi.


Później Sofia i Laurie rozmawiają o tym co zaszło, a ku radości Sofii okazuje się iż w pokoju czeka na nią Derek, który wcale nie przejął się jej wybuchem. Tymczasem rodzice przekonują Davida aby opuscił szkołę, w której niszczy swą przyszłość, lecz ten oznajmia iż pozostanie tutaj bowiem Xavier pokazał mu co to znaczy być mutantem. Ojciec mówi Davidowi, iż choć to trudna decyzja jest z niego dumny. Wraca do swojego pokoju, mówiąc Joshowi iż nastepnego dnia czeka go rozmowa z Moonstar. Ten dziękuje mu za wstawiennictwo.


W Salem wyrzucająca śmieci Luna zostaje zaatakowana wyładowaniem przez ukrywającą się w zaułku osobę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.