Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #4

New Mutants vol. 2 #4

Postacie
Cytat

Profesor: "I suppose I didn't remind you to be careful. Any part of your skin..."
Kevin: "Yeah I know what my skin can do. I did it to my dad, remember?"

Streszczenie

W Chicago nastoletni afroamerykanin David zadziwia swych rodziców przyrządzeniem im na śniadanie potrawy, której przyrządzać go nie uczyli. Nadchodzą wakacje, lecz ich syn jest bardzo pilnym uczniem. Zamierza uczęszczać na letnie kursy, pomimo iż jego oceny są doskonałe, a także opiekować się swą młodszą siostrą. David jest mutantem... tak przynajmniej sądzą ci, którzy z ukrycia właśnie go obserwują i robią mu zdjęcie... a także Xavier, który pokazuje wykresy Cerebra swojej podopiecznej - Dani. Co ciekawe, urządzenie wykryło w towarzystwie Davida inną mutantkę, doskonale znaną Xavierowi i Moonstar.


W Chicago młoda dziewczyna, niegdyś znana jako Karma, idzie z dwójką swoich młodych krewniaków na uroczystość rozdania dyplomów. Po drodze widzi grupkę studentów, piszących rasistowskie hasła na plakacie informującym o spotkaniu z nawołującym do koegzystencji ludzi i mutantów dr Seanem Garrisonem. Shan opanowuje umysły dwóch studentów, którzy zaczynają malować sprajem trzeciego z nich. Trójka wietnamczyków przyśpiesza kroku. Dzieci dopytują się o ciocię Kitty, Shan stwierdza jednak smutno, że zniknęła ona z miasta [a jeśli ktoś jeszcze nie wie gdzie się podziewa, sugeruję zajrzeć do najnowszych numerów X-Treme X-Men - Kumos].


Rozpoczyna się uroczystość. Przemówienie dr Garrisona zakłócają studenci z grupy Czystość, wznosząc tablice z rasistowskimi hasłami. Garrison spokojnie kończy jednak przemowę i następuje rozdanie dyplomów. Shan kończy w ten sposób studia w college'u i właśnie tak spotyka dawną przyjaciółkę z New Mutants - Dani.


W mieszkaniu Shan rozmawia z Dani o teraźniejszości, a także o kobiecie z którą się niedawno rozstała [bo jakby ktoś nie wiedział, Magma jest lesbijką - dop. by viq]. Wreszcie Dani zdradza jej cel swej wizyty. Dla Shan jasne jest, że zidentyfikowanym przez Cerebrę mutantem, który ma kontakt z nią, może być tylko często przychodzący do biblioteki David. Nie widzi problemu w udzieleniu pomocy Moonstar i cieszy się z jej wizyty. Zasmucona Dani zdradza jaki los spotkał Magmę.


W Szkole Xaviera, profesor odchodzi od łóżka Allison i rozmawia z Kevinem, szczelnie odzianym w czarny skórzany strój. Przypomina mu o ostrożności w kontaktach z ludźmi. Kevin ze spuszczoną głową wychodzi na korytarz, gdzie obserwują go Laurie i Sofia, zastanawiając się czy rzeczywiście jest taki samotny, jakim się wydaje.


W Chicago w bibliotece David prosi Shan, aby przypilnowała jego siostry, a następnie idzie na zajęcia. Dani pyta Shan, dlaczego nie przedstawiła jej Davidowi. Karma wyjaśnia jednak, iż po tym co spotkało Magmę, może lepiej aby David nie zdradził się światu ze swymi mocami. Dani ma na ten temat inne zdanie i idzie za chłopakiem. Podsłuchuje pod drzwiami, gdzie prowadzone są zajęcia, i słyszy jak David udziela prawidłowych odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania. Jakiś czas później przychodzi do Shan, aby wypożyczyć omawianą w dniu dzisiejszym książkę, nie ma jednak pojęcia jak wymówić nazwisko autora. Dla Dani wszystko jest jasne, oświadcza Davidowi iż wie, że wyciągnął odpowiedzi telepatycznie z głowy prowadzącemu wykład. David nerwowo oddala się ze swą siostrą.


Jakiś czas później, David na drzwiach swego domu znajduje swoje zdjęcie z podpisem: "Mutant - poszukiwany żywy lub martwy". Rodzice chłopaka są w szoku i nie wiedzą jak się zachować na wieść, iż ich syn jest mutantem. Dla siostry Davida nie ma to znaczenia. Chłopak pewien jest, że ze zdjęciem coś wspólnego miała Dani, która zaczepiła go w bibliotece.


Wkrótce rzuca jej to w twarz na skwerze uniwersytetu. Shan stwierdza jednak, iż jej zdaniem to dzieło Czystości. I rzeczywiście, bowiem jej członkowie właśnie nadchodzą, pragnąc pobić Davida i pokazać mu gdzie jest miejsce mutanta. Dani tworzy obraz X-Men, co sprawia iż na widok tylu mutantów część napastników rzuca się do ucieczki. Shan opanowuje jednego z nich, który zaczyna bić swego kolegę. Dwóch ostatnich na ziemię kładzie David, posługując się własnymi pięściami. Po zwycięstwie niespodziewanie dla Dani, Shan proponuje Davidowi aby udał się do szkoły Xaviera. Sama też zamierza się tam, bowiem pragnie zobaczyć Allison.


Dani przekonuje rodziców Davida, aby pozwolili mu udać się do Salem. Chłopak wyjaśnia zaś, jak działa jego moc. Dysponuje tą samą wiedzą, jak osoba stojąca obok. Umiejętności te jednak znikają, gdy osoba ta wyjdzie z pokoju. Po tych wyjaśnieniach David, Dani oraz Shan ze swymi kuzynami ruszają do szkoły Xaviera.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.