Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #12

New Mutants vol. 2 #12

New Mutants vol. 2 #12

"Ties that Bind" - conclusion: "One of us"

Postacie
Cytat

Dani: "You can control it"
Rahne: "Really? Tell that Josh"

Streszczenie

Laurie spogląda przerażona na Annie Ghazikhanian, która wraz z Shan, Hankiem i Dani pędzą z łóżkiem polowym w stronę ambulatorium pragnąc ocalić życie Josha i usiłując skontaktowac się z Warrenem, aby im pomógł. Beast potwierdza słowa Laurie, iż zranić mogła go uzdrowiona przez niego Wolfsbane, bowiem Josh jest mutantem klasy omega, mogącym manipulować zdrowiem na poziomie genetycznym. Gdy Anne i Beast rozpoczynają reanimację Dani udaje się na poszukiwania Rahne, która zniknęła z kampusu. Laurie pozostaje pod drzwiami, wraz z Davidem, Sofią i Surge, którzy właśnie nadeszli. Gdy Shan mówi, iż wpuści ich do środka, bowiem i tak czekają na Archangela, David zabiera ze sobą Laurie, a Surge po raz kolejny odmawia mu towarzystwa. Jak wyjaśnia Sofii, ma dość jego uwag i osądzania.


Zirytowana Sofia stwierdza, iż jeśli wciąż nie chce troski innych, rzeczywiście powinna opuścić Instytut, bowiem mieszkający w nim są rodziną. Gdy Laurie widzi zranionego Josha wpada w histerię i ucieka, widząc iż nie uda mu się przeżyć. Surge przeprasza Davida za swe zachowanie, zwłaszcza gdy słyszy iż stosunki obu współlokatorów są mocno skomplikowane. Wyjaśnia, iż wiele lat temu uciekła od swej rodziny.


Po ulicach Salem w swej wilczej formie pędzi strasząca ludzi Wolfsbane. Odnajduje ją Dani i usiłując powstrzymać furię Rahne przekonuje, iż jest w stanie kontrolować swą moc. Wolfsbane przeklina chwilę, w której poprosiła Josha aby zwrócił jej moc, pomimo iż tego chciała. Teraz nie może nad nim zapanować. Dani przekonuje jej dzięki telepatycznej więzi, którą dzielą, iż jest inaczej. Wciąż może być człowiekiem. Pod wpływem słów przyjaciółki Rahne udaje się przemienić i decyduje się powrócić do szkoły.


W Instytucie Laurie wyznaje Sofii iż udało się jej zapanować nad swą mocą i odpędzić Rahne. Przy łóżku Josha Surge i David słyszą, iż Warren nie dotrze do Instytutu, w ciągu godziny, a czas ten może kosztować życie Josha. Po wyjściu Beasta i Anne David zauważa, iż gdyby Josh się obudził, byłby w stanie uzdrowić sam siebie. Surge postanawia użyć elektrowstrząsu, aby przebudzić Josha. Gdy David zaczyna odłączać chłopaka od aparatury medycznej pojawia się Beast. Davidowi, dzięki wiedzy medycznej którą wyciągnął z głowy Beasta, udaje się przekonać Hanka do swych planów, mówiąc mu iż jeśli nie zaryzykują Josh na pewno umrze. Hank pomaga Davidowi, zaś Surge używa swej mocy na Joshu. Po pierwszym wyładowaniu Josh zaczyna bełkotać, a Laurie chwyta go za rękę, prosząc aby do niej wrócił.


Po drugim nastepuje przebudzenie, zaś wszyscy zaczynają płakać z radości, pod wpływem niekontrolowanej emisji feromonów przez Laurie. Zebrani ze zdumieniem spoglądają na Josha, którego skóra stała się złota. Beast stwierdza, że najprawdopodobniej Josh uaktywnił w jakiś sposób o dekadę przedwcześnie swą drugorzędną mutację. Ocalony dziękuje Laurie za ocalenie życia przed Rahne, a wówczas pojawiają się Wolfsbane i Moonstar. Gdy Rahne przeprasza go za to co się stało, Josh oznajmia iż wpędził ją w szok. Puszy się tym co uczynił, zaś Rahne wychodzi oznajmiając iż jest plantem. David zauważa, iż były Reaver powinien popracować nad swymi manierami.


Później Dani oznajmia Joshowi, iż jej zdaniem złota skóra nie jest drugorzędną mutacją, lecz efektem chęci Josha zostania gwiazdą. Gdy Josh oznajmia, iż powinna pozwolić zmienić mu doradcę, jeśli tak sądzi, Dani oznajmia że nie zamierza opuścić go jak uczynili to jego rodzice.


Kilka dni później Nori pojawia się w kafejce u Luny, przepraszając za to co uczyniła. Decyduje się odpracować ukradzione przez siebie pieniądze, zaś Luna przystaje na to. Pierwszymi klientami są New Mutants, w tym zachowujący butnie Josh. Luna poleca Nori obsłużyć przyjaciół, ta zaś oznajmia że nie są oni jej przyjaciółmi. Zdaniem Luny jest inaczej.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.