Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #1

New Mutants vol. 2 #1

New Mutants vol. 2 #1

"The Wind Knows My Name"

Postacie
Cytat

Moonstar: "I'd watch what you say about us damn mutants"
Barret: "Really? And what's your power?"
Moonstar: "I scare people"

Streszczenie

Było to w grudniu w Caracas w Wenezueli. Młoda kobieta kupowała właśnie bransoletkę dla swej córki, Sophii. Wyszła przed sklep wprost w tłum demonstrantów. Policja użyła broni, a Miranda Montega zginęła od kul. Niedaleko Sophia Montega bawiła się latawcem ze swym siostrzeńcem. Poprosił ją, aby użyła swej mocy, by popchnąć latawiec wysoko w przestworza. Powiał wiatr a zabawka wzniosła się ku niebu. Wówczas obserwujący ją wuj, który z lekką niechęcią patrzył na mutantkę w rodzinie, dowiedział się o śmierci swej siostry. Ukrywajac twarz w dłoniach, podziękował Bogu, że Sofia nie może usłyszeć tych wiadomości z tej odległości. Mylił się jednak. Przyniósł je jej wiatr. Później, gdy Miranda spoczęła już w trumnie, w ten sam sposób Sofia dowiedziała się na pogrzebie o swym dalszym losie. Jej wujostwo skontaktowało się z mieszkającym w USA ojcem, który dowiedział się w ten sposób, że ma córkę. To do niego miała teraz udac się Sofia.


W Denver w Kolorado przywitał ją Derek, kierowca jej ojca i zaprowadził do limuzyny. Siedzący tam człowiek uciszył Sofię ruchem ręki i milczał dopóki nie skończył pisać na laptopie. Poinfoemował ją, iż jego lekarze zbadają czy rzeczywiście jest ona jego córką. Sofia ma go słuchać. Ma mieć dobre oceny. Nauczyć się angielskiego nim zacznie się szkoła. I pod żadnym pozosrem, nigdy przenigdy ma nikomu nie ujawnić, iż urodziła się inna. Sofia ściska mocno bransoletkę, jak pozostała jej po matce.


W styczniu Sofia uczęszczała już do prywatnej szkoły. Uczniowie przyjęli ją tam źle; naśmiewając się z jej hiszpańskiego pochodzenia a także z tego, iż pochodziła z nieprawego łoża. Jej jedynym przyjacielem stal się szofer Derek. W maju wypadłu szesnaste urodziny Sofii. Derek proponował jej wspólne spędzenie czasu, lecz Sofia postanowiła zwrócić wreszcie na siebie uwagę ojca. Weszła do kuchni, pytając czy zje z nią tego dnia obiad, okazało się że ojciec nie miał nawet pojęcia że są jej urodziny. Skwitował ten fakt krótko, każąc Derekowi kupić jej prezent i wychodząc. Sofia pojechała więc do szkoły, gdzie wiatr przynosił ją słowa innych dzieci. Nikt jej nie lubił i ona dobrze o tym wiedziała. Odwróciła się więc, a wiatr uniósł ją wysoko, ponad mur szkoły. I wkrótce znalazła się w jednym z centrów handlowych, należących do jej ojca. Stanęła pod kamerą, popatrzyła się na nią i powiał wiatr, a raczej huragan. Ludize uciekali w panice przed unoszącymi się na wietrze przedmiotami. Aż wreszcie przybyła policja i gdy siła wiatru zelżała aresztowała Sofię. Wszystkie serwisy telewizyjne poświęciły temu wydarzeniu informacje, także dowiedziała się o nim także pewna kobieta. Na wieść o nim zaczęła gotować się do drogi. Wyszła z domu, na którego skrzynce pocztowej widniało nazwisko: Moonstar.


Ojciec Sofii spoglądał na nią przez kraty, pytając czemu uczyniła mu coś takiego. Nie przyjął do wiadomości, iż chciała zwrócić nań swą uwagę i stwierdził, że dziewczynka pozostanie za kratami. Zostawił ją w celi, zas policjantom oznajmił że nie wniesie zarzutów, lecz dziewczynka ma pozostać tutaj 48 godzin. Nie słuchał protestów Dereka. W tym czasie miał zamiar udowodnić, że nie jest jego córką i odesłać ją do Wenezueli. Lecz w rozważaniach tych przeszkodziła mu młoda kobieta. Danielle Moonstar zaproponowała mu, aby wysłał Sofię do Szkoły Xaviera. Kiedy Walter Barret zaoponował dając wyraz niechęci do mutantów, Dani przypomniała mu że sama jest mutantką i może zrobić w jego sieci handlowej coś znacznie gorszego niż Sofia. Tak więc Dani udała się do celi i opowiedziała Sofii, o tym, że gdy była mała pomógł jej pewien człowiek: Charles Xavier. I tam właśie się udadzą. Sofia pożegnała się z Derekiem i rozpoczęła podróż do Salem, jedynego takiego miejsca na świecie. Tak to się zaczęło.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.