Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #7

New Mutants vol. 2 #7

New Mutants vol. 2 #7

"The Ties That Bind" - part 1: "Dear Mom and Dad"

Postacie
Cytat

Northstar do Kellera: "Well, I've used up my best punisment on you already Julian. I'm going to have to get creative. In my office tomorrow. 8 a.m. Sharp."

Streszczenie

W Instytucie Sofia i Laurie przychodzą zabrać Davida na śniadanie. Wahają się czy nie zabrać ze sobą Josha, lecz wciąż przed oczami stoi im jego zachowanie i fakt iż należał do Reavers. Pozostawiony sam sobie Josh postanawia napisać list do rodziców, choć ci wyrzucili go z domu. Opisuje im życie w szkole, innych uczniów a także nauczycieli, takich jak Warren Worthington, Emma Frost czy dr Mc Coy. Historii uczy go Dani, zas francuski wykłada Shan. Josh opisuje także uczniów których poznał. Swego współlokatora Davida, który zawsze kręci się z dwiema dziewczynami, Sofią i Laurie. Josh chwali się iż jednej z nich ocalił życie, nie pojmuje jednak czemu wciąż obie kręcą się w towarzystwie Davida, kóry zawsze dzięki swej mocy zna odpowiedź na każde pytanie. Josh przemilcza w liście fakt, iż cała trójka jest dla niego niechętna. Ma jednak innych przyjaciół. Jednym z nich jest nie kto inny jak Julian Keller, wyrzucony właśnie z zajęć bowiem usiłował telekinetycznie rozpiąć bluzkę Jean Grey, co niezbyt spodobało się Phoenix. Josh bawi się lepiej w towarzystwie takich osób, niż grzecznych studentów pokroju Davida.


W tymczasie Dani usiłuje dowiedzieć się od Davida, czemu spędza większość czasu poza swym pokrojem. Odpowiedź Davida jest prosta, bowiem nie zamierza spędzać czasu w towarzystwie Josha. Nie może darować mu tego, iż był członkiem rasistowskiego ugrupowania, które chciało ich zabić. Dani zwraca mu uwagę, iż ludzie się zmieniają i choć nie oczekuje, że david zaprzyjaźni się z Joshem, mógłby chociaż spróbować. Na razie Dani niepokoi barmanka, która przygląda się jej najwyraźniej chcąc poderwać, postanawia więc zakończyć rozmowę. Mówi jeszcze Davidowi, iż gdy sama była w szkole, jej najlepszą przyjaciółką była Amara, którą właśnie idzie odwiedzić w centrum medycznym.


W szkole do Shan podbiega zielonoskóry chłopak imieniem Victor, będący kolegą Kellera i Josha. Prosi ją aby została jego doradczynią, bowiem Logan nie chciał. Shan zgadza się, lecz nie ma czasu na dłuższą rozmowę, bowiem idzie odwiedzić Amarę.


David powraca do pokoju, podejmując próbe kontaktu z Joshem. Opowiada mu o przyjaciółce Dani, która leży w śpiączce, a Josh słucha z nadmiernym zainteresowaniem.


Tego wieczora Josh i Julian wkradają się do centrum medycznego. Josh stwierdza, iż choć Profesor obawia się wyciągać Amarę ze śpiączki telepatią, on może tego dokonać. Keller odwraca telekinetycznie uwagę pielęgniarek. Wkradają się do pokoju Amary, a Josh używa na niej swej uzdrawiającej mocy.


Następuje eksplozja, bowiem Magma w chwili przebudzenia manifestuje swą moc. Gdy Josh i Julian dochodzą do siebie, nie ma jej w pobliżu. Zaczynają uciekać z ruin szpitala, gdy dostrzegają ranną pielęgniarkę. Keller zamierza ją pozostawić, aby nikt nie dowiedział się że tam byli, lecz Josh przekonuje go iż jeśli ją ocalą będą bohaterami.


Później Julian chodzi w blasku swej sławy, podczas gdy do Josha podchodzi David, żądając wyjaśnienia dziwnego zbiegu okoliczności. Kilka godzin po tym jak dowiedział się o Amarze, Josh znalazł się w miejscu jej przebudzenia. Poirytowany Josh odrzuca wszelkie oskarżenia.


Dzień później Profesor przemawia do uczniów szkoły, komentując wydarzenia w centrum medycznym, a także wyjasniając iż bohaterstwo to branie odpowiedzialności za swe czyny. W głowach Josha i Juliana rozlega się telepatyczne wezwanie do gabinetu. Tam wściekły mówi im, iż wskutek ich działań Amara uciekła, a na kontakt telepatyczny zareagowała odmową podania miejsca swego pobytu [dalsze losy Magmy w X-Treme X-Men #34]. Josh i Julian doprowadzili do tego swą głupotą. Keller w kółko powoduje kłopoty, lecz jego doradca Northstar obiecuje iż weźmie go w obroty. Josh kończy pisać list do domu, ktory wysyła wiedząc iż nawet Dani nie chce na niego patrzeć po tym, co stało się z jej przyjaciółką.


Dwa tygodnie później Josh ze zdumieniem dostrzega jak do Szkoły przybywają jego rodzice. Zbiega na dół, gdzie siedzi David i dizewczyny, po incydencie z Amarą nastawieni doń jeszcze bardziej niechętnie. Sofia ulega jednak jego prośbom i używa swej mocy, aby przynieść wiatrem słowa wypowiadane w gabinecie Xaviera. Wnioskuje z nich iż rodzice przyjechali zabrać go z tego wariatkowa. Kiedy uradowany dociera do nich, okazuje się iż uczynili Szkołę jego prawnym opiekunem. Nie życzą sobie także aby do nich pisał. Dani mówi Joshowi, iż teraz oni są jego rodziną, lecz chłopaka wyraźnie załamuje fakt iż tu pozostanie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.