Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #11

New Mutants vol. 2 #11

New Mutants vol. 2 #11

"The Ties That Bind" - part 5: "Shy Girls"

Postacie
Cytat

Laurie: "I'm not scared"

Streszczenie

Laurie Collins była bardzo nieśmiałą dziewczyną, lecz udała się na poszukiwanie Josha, który opuścił kampus pomimo zakazu. Laurie niegdy nie chciała używac swej mocy, którą odziedziczyła po ojcu. Wywierał on wpływ na ludzi, także na jej matkę Gail. Lecz pewnego dnia ten wpływ przestał działać i Gail odeszła, nie wiedząc iż stało się to z powodu ciąży, bowiem Laurie zablokowała moce ojca.


Ojciec Rahne Sinclair był duchownym, który pod maską swej prawości skrywał żądze. Wskutek nich po przygodzie z prostytutką jej przyjaciółka po jej śmierci dała mu na wychowanie jego własne dziecko. Więc wychował Rahne Sinclair nie mówiąc jej iż jest jej ojce, ucząc ją iż narodziła się w wyniku grzechu. Z takim poczuciem Rahne dorastała.


Laurie dorastała wychowywana przez matkę, która poświęciła dla niej swe prywatne życie. Widząc Gail pracującą po godzinach Laurie także poświęciła swe dorastanie i nie szukała towarzystwa innych, pragnąc pomóc swej matce. Gdy miala 13 lat wraz z matką pojechała na wakacje nad morze, gdzie nagle odkryła iż wszyscy pragną jej towarzystwa. Czuła się adorowana i była szczęśliwa.


Szczęście Rahne trwało krótko, bowiem gdy odkryła iż może zmieniać się w wilka zobaczył to duchowny. Nazwał ją diabłem, którego należy wypędzić ogniem i wraz z wiernymi ruszył za nią pragnąc ją spalić.


Gail widząc co się dzieje uświadomiła swej córce, iż stało się tak gdyż posiada moc wydzielania feromonów. Przekonała ją, iż używanie jej jest niesprawiedliwe w stosunku do tych, którzy nie posiadają takiego daru. Gdy Laurie powróciła z wakacji była już inną osobą. Nie kontrolowała swej depresji wywierając wpływ na innych. Matka znalazła rozwiązanie. Przeprowadziła się do Salem Center a córkę oddała do Szkoły Xaviera. Choć mieszkała nieopodal, nalegała aby Laurie mieszkała w kampusie i znalazła wreszcie jakichś przyjaciół.


Rahne ocaliła kobieta, która stała się jej matką. Moira MacTaggert oddała ją do Szkoły Xaviera. Tam Rahne znalazła wreszcie przyjaciół, gdy stała się członkinią New Mutants. W głębi duszy pozostała jednak wciąż nieśmiała i nie zbliżyła się do Douga, który zginął. Starała się jednak kontrolować swą moc.


Laurie nie chciała mieć przyjaciół. Odpychała od siebie swe kolejne współlokatorki, a gdy szkołę ogarnęły zamieszki, poczuła gniew, strach i frustrację. Zastanawiała się czy podsyca te emocje swymi feromonami i stawiła czoła niszczycielskiej sile swej mocy.


Rahne została w Genoshy zmieniona w bestię, pół człowieka, pół wilka. Nie była w stanie kontrolować swych uczuć, a gdy wreszcie została wyleczona mogła stawić czoła duchownemu. Lecz wówczas przyszło najgorsze. Mystique zabiła Moirę Mac Taggert, a jej odebrała moc.


Laurie w końcu znalazła przyjaciół. Lecz podczas starcia z Reavers okazało się, iż nadal nie może kontrolowac swej mocy.


Gdy Rahne powróciła do Instytutu jej gniew i frustracja dały się we znaki innym. Josh pragnął jej pomóc i oddał jej moc, a ona go zaatakowała...


... Laurie spogląda na wilczycę stojącą nad Joshem, w którym się zakochała i podbiega do niej używając swej mocy. Wystrasza Rahne, a następnie klęka nad zakrwawionym ciałem Josha.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.