Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #6

New Mutants vol. 2 #6

New Mutants vol. 2 #6

"(Just like) Starting over"

Postacie
Cytat

Rozmowa dwóch Reavers: "Our guys are gettin' their butts kicked"
"Better them than us"

Streszczenie

Bitwa z Reavers trwa. Pilnujący Dereka Reavers nie kwapią się z dołączeniem do potyczki, a ich nieuwagę wykorzystują jeńcy wymykając się. Derek odmawia pójścia z Barretem, woląc pozostać na miejscu i w miarę możliwości pomóc Sofii, której ojciec ucieka. Derek zaczyna walczyć z Reavers, którzy nagle zastygają sparaliżowani telepatycznym uściskiem przybyłej na pomoc Karmy. Pierce skończył właśnie z Laurie po tym jak zmiażdżył jej szyję. Rzuca się na niego Kevin, który po ściągnięciu rękawic używa swego dotyku i zaczyna zabijać cyborga.


Nad Laurie pochyla się Josh i używając swego daru uzdrawia dziewczynę. Kevin nie chce tymczasem przestać mordować Pierce'a, z którego pozostał już jedynie metal. Moonstar zmuszona jest użyć swego daru, a chłopakowi wydaje się iż zabija Laurie. Przerażony przerywa, a Dani wyjaśnia iż nie miała innego wyjścia, bowiem nie chciał przestać. Josh który uleczył Laurie odchodzi, mówiąc iż nie chce mieć do czynienia z mutantami-dziwolągami. Dani postanawia odwieźć Pierce'a do szpitala i zawiadomić policję. Tymczasem Sofia tuli się do Dereka, który stwierdza iż najwyraźniej nadszedł czas aby znalazł nową pracę. Obiecuje pozostać z dziewczynką w kontakcie.


W Queens Josh powraca do domu, gdize czeka na niego Duncan w towarzystwie kilku osiłków. Informuje chłopca iż ich wieloletnia przyjaźń właśnie się skończyła, bowiem jest inny. Zaczyna bić Josha, mówiąc że powiedział już o jego sekrecie jego rodzinie. Ta nie chce mieć nic wspólnego z mutantem.


W Instytucie Xaviera Laurie odwiedza matka, której dziewczynka przedstawia swych przyjaciół. Brakuje jednak Kevina, kóry gdzieś zniknął. Dani rozmawia o nim z Xavierem, mając najwyraźniej problem z faktem iż chłopak chciał zabić Pierce'a. Xavier radzi jej porozmawiać z wychowankiem. Ten właśnie odchodzi, oznajmiając iż przeraziło go iż podobało mu się to co uczynił. Nie może pozostawać z innymi, dopóki nie nauczy się kontrolować tej mocy, bowiem obawia się iż kogoś zabije. Dani nie udaje się go powstrzymać przed opuszczeniem Instytuta.


Do bramy szkoły zbliża się Josh, prosząc aby wpuszczono go do środka. Po tym jak wyrzekła się go rodzina nie ma dokąd pójść. Tymczasem Dani rozmawia z Xavierem. Mówi mu iż poniosła porażkę i nie może dalej poszukiwać dla niego nowych mutantów. Xavierowi nie udaje się przekonać jej iż jest dobrą nauczycielką. Dani udaje się do Sali Ćwiczeń, gdzie uruchamia symulację Asgardu, w którym spędziła wiele czasu jako walkiria. Walczy z hordami wikingów, orientując się iż z pomieszczenia kontrolnego spogląda na nią Karma. Dani nie przerywając symulacji oznajmia przyjaciółce iż odchodzi, bowiem jest wojowniczką a nie nauczycielką. Walczy nie zwracając uwagi na słowa, iż nowi mutanci potrzebują jej.


David jest tymczasem zdegustowany faktem iż jego nowym współlokatorem w miejsce Kevina został Josh. Josh podpytuje go jak to jest czuć się mutantem, bowiem nigdy nie był jeszcze w takiej sytuacji. Wściekły David wybiega z pokoju, mówiąc iż obraża go uważając że jako Afroamerykanin może odpowiedzieć mu na to pytanie. Na korytarzu spotyka Karmę, która prosi go o przybycie do gabinetu Profesora X. Tam spotyka pozostałych, a także Xaviera i Dani, która zmierza opuścić szkołę. Xavier informuje jej młodych wychowanków, iż Kevin odszedł od nich, a także iż Shan podsunęła mu pomysł aby mogli wybrać sobie opiekuna. Wszyscy zgodnie wskazują na Moonstar, która słysząc to decyduje się zostać.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.