Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #9

New Mutants vol. 2 #9

New Mutants vol. 2 #9

"The Ties That Bind" - part 3

Postacie
Cytat

Rahne: "I've changed"
Dani: "Clearly"

Streszczenie

W centrum Manhattanu szaleje niszczący wszystko na swej drodze terrorysta. Jest nim Avalanche, a policja otoczyła przecznicę i oczekuje przybycia Avengers lub X-Men, którzy powstrzymają szaleńca. Sprawy bierze jednak w swoje ręce osoba szybko nadjeżdżająca na motorze, która przeskakuje policyjną barykadę i uderza motocyklem w Avalanche. Poprawia jeszcze ciosem, aby nie oprzytomniał i spogląda na nadlatującego blackbirda. Nightcrawler i Havok zastanawiają się kim jest osoba w stroju motocyklisty, lecz gdy zdejmuje ona kask widzą przed sobą kogoś kogo bardzo dobrzez znają.


W Instytucie trwają prowadzone przez Dani zajęcia. Moonstar dostrzega, iż Laurie nie słucha jej wykładu, bowiem zapatrzona jest w Josha. Publicznie każe jej powtórzyć swe ostatnie słowa, a gdy dziewczynie się nie udaje strofuje ją za zachowanie.


Następnie każe iść za Joshem i zjeść z nim lunch, na przerwie obiadowej która się właśnie rozpoczęła. Josh i Laurie dosiadają się do stolika, przy którym siedzą Sofia i David. Keller na widok Josha nie zamierza przepuścić byłemu Reaverowi i telekinezą usuwa spod jego nóg krzesło. W odpowiedzi Sofia wiatrem rzuca tacą z jedzeniem w Juliana. Po chwili czwórka je już spokojnie, a Sofia szepcze do Laurie iż wreszcie wykonała ruch i zaczyna zbliżać się do Josha. David i Josh rozmawiają o tym, iż wkrótce w szkole znajdzie kolejna z dawnych New Mutants, Wolfsbane. Josh stwierdza, iż widział na zdjęciach w hallu pamięci tę katolicką dziewczynę, która nie wywarła na nim wrażenia. Inaczej jest w rzeczywistości, bowiem Joshowi zapiera dech w piersiach na widok Rahne i jej wyglądu, gdy wkracza ona do stołówki, zaś w oczach Laurie pojawia się błysk zazdrości. Na środku stołówki Dani i Karma witają się ze swą przyjaciółką, zauważając jak bardzo się ona zmieniła.


David, Sofia, Laurie i Josh idą do kafejki, a Josh ze zdumieniem odkrywa iż właśnie tam do tej pory spędzali czas. Dostrzega siedzącą na murku nieopodal dziewczynę, którą poprzednio Keller przepędził spod szkoły. Tymczasem pozostali dowiadują się o wypadku jaki spotkał Lunę. Josh usiłuje porozmawiać na zewnątrz z dziewczyną, ta jednak powtarza szybko iż nie zrobiłaby tego, gdyby nie fakt iż potrzebne jej były pieniądze. Po chwili znika w błysku wyładowań, w chwili gdy nadbiegają pozostali.


W Instytucie Rahne wyjaśnia przyjaciółkom iż po postrzale z pistoletu zaprojektowanego przez Forge'a [tym samym, który odebrał moc Storm] utraciła całkowicie swe moce.


Do Dani podbiegają jej uczniowe mówiąc o tym, że Luna została ranna wskutek elektrycznych wyładowań, zaś Josh mówi o swych podejrzeniach dotyczących bezdomnej dziewczyny. Dani stwierdza, iż Profesor poszuka jej Cerebro, bowiem może być niebezpieczna, zakazując grupie dalszych działań.


W pokoju David usiłuje się uczyć, lecz utrudnia mu to Josh nerwowo rzucający piłką do kosza, bowiem nie podoba mu się decyzja Dani. Pojawia się Rahne, proponując im aby udali się wraz z nią na poszukiwanie dziewczyny nim skrzywdzi kogoś jeszcze, jest bowiem zwolenniczką działania. Pomimo oporów Davida udają się jeszcze po dziewczyny. Laurie widząc Rahne u boku Josha zagryza wargi, a Sofia używa na niej swego wiatru, bowiem obawia się iż z zazdrości mogłaby uwolnić odruchowo feromony. Cała piątka wymyka się przez mur z terenu szkoły.


Wkrótce badają zaplecze kafejski, gdzie znajdują ślady elektryczności. Pojawia się bezdomny, dla którego jasne jest że szukają jednej z nich, Japonki zwanej Surge. Mówi im, iż znajdą ją niedaleko sprzedawcy prochów, od których jest uzależniona. Grupa udaje się we wskazaną stronę, a o tym że są blisko świadczy fakt iż David nagle zaczyna mówić po japońsku. Josh domysla się iż pod wpływem narkotyków dziewczyna traci kontrolę nad swą mocą. Jest jednak odwrotnie. Gdy na jej widok Sofia wyrywa jej pigułki z ręki, Surge krzycząc iż bez nich nie kontroluje swej mocy eksploduje wyładowaniami.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.