Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 2 » New Mutants vol. 2 #13

New Mutants vol. 2 #13

New Mutants vol. 2 #13

"The More Things Change..."

Postacie
Cytat

Sunspot: "We're the New Mutants!"
Mirage: "Well... we were"

Streszczenie

Na wybrzeżu Francji do więzienia dla super-złoczyńców przybywa Justin Pierce, agent wydziału FBI do walki z super-przestępstwami. Proponuje swojemu wujowi Donaldowi Pierce, całkowicie pozbawionemu w wyniku spotkania z Kevinem Fordem skóry układ. Ponieważ doszło do zniknięć w Atlancie, za które może być odpowiedzialny Kevin, w zamian za informacje o nim i jego mocach, kara śmierci Pierce'a zostanie zamieniona na dożywocie w USA.


W Salem Rahne, Dani i Shan spoglądają na zniszczoną przez Magneto szkołę. Wówczas pojawiają się przybyli do Westchester wraz z grupą Storm pozostali dawni New Mutants - Sam, Amara i Roberto. Wkrótce przy ognisku Dani wyjaśnia, iż podczas gdy X-Men walczyli z Magneto, one musiały dbać o ewakuację uczniów szkoły i ich ochronę.


Dani stwierdza, iż polubiła bycie nauczcielką, a jak stwierdza Roberto żadne z nich kilka lat temu nie uwierzyłoby, gdyby dowiedziało się jak potoczą się ich losy. Roberto został szefem X-Corp w L.A., choć jak zauważa Dani zawsze sądziła iż będzie rządził Hellfire Club. Milcząca Amara proponuje aby porozmawiać jedząc.


Z lotniska JFK wyrusza konwój transportujący do więzienia Donalda Pierce'a. Ten natychmiast wykorzystuje nieuwagę agentów i uwalnia się z kajdan. Powoduje rozbicie furgonetki, a gdy na miejscu pojawia się Justin, słyszy iż Pierce pozostawia go przy życiu jedynie dlatego, iż w ich żyłach płynie ta sama krew. Teraz zamierza policzyć się z pewnymi młodymi mutantami.


W Salem Roberto usiłuje poderwać Lunę, a Shan rezygnuje z wyjaśnień jak wygląda sytuacja. Dani udaje się wreszcie porozmawiać z Amarą, która nie zamierza pozostać w Szkole. Amara ma dość pytań o jej stan i ciągłe dopytywanie się, czy wszystko z nią w porządku. Rozmowę przerywa pojawienie się agenta Pierce'a. Rozwściecza on Dani wyjaśniając jej, iż Pierce zbiegł po zawarciu umowy z rządem, zwłaszcza gdy słyszy iż dotyczyła ona odnalezienia Kevina. Uspokoiwszy się oznajmia swym dawnym kompanom, iż mają problem.


Pierce skontaktował się już z Reavers i odzyskał swą skórę. Wraz z Duncanem, dawnym przyjacielem Josha zamierza zemścić się na mutantach, którzy poprzednio ich pokonali, bowiem po zniszczeniu szkoły są oni osłabieni.


W Salem Center, gdzie ewakuowano uczniów szkoły Josh narzeka na warunku w jakich przyszło im w tej chwili mieszkać, a także na to iż pomimo zakończenia walki z Magneto nie przeniesiono ich do innego miejsca. Utyskiwania przerywa nadejście Shan i Dani, które informują ich o poszukującym zemsty Piercie. Dani wpada na pomysł, aby użyć Josha jako przynęty i wywabić Pierce'a z kryjówki. Jak tłumaczy Shan ma dość bezsilności, którą odczuwa tym, gdy nie zrobiła nic aby powstrzymać Magneto. Przedstawia swój plan Justinowi.


Wkrótce Josh w eskorcie FBI wyrusza do kampusu. Reavers podsłuchujący rozmowy radiowe decydują się na atak. Zebrani dawni New Mutants usiłują porozmawiać ze sobą, gdy nagle Wolfsbane wyczuwa przybycie Pierce'a. Po szybkim biegu dawni New Mutants tak jak przed laty w swej pierwszej misji stają na wprost Pierce'a i Reavers. Cyborg oznajmia, iż tym razem Xavier nie będzie w stanie ich ocalić, zaś hełmy Reavers ochranią ich przed atakiem mentalnym, Dani oznajmia, iż jeśli Pierce nie zauważył, to grupa która stawiła mu czoła lata temu zdążyła już dorosnąć. Atak Susnpota strąca hełmy, a Shan uderza w nich telepatycznie. Rahne powala Duncana i w ostatniej chwili powstrzymując swą rządzę krwi pozwala mu odejść. Pierce wyciąga swe ostrza, które natychmiast niszczy Cannonball. Dani rzuca cyborga na ziemię, zaś Magma spala jego powłokę.


Josh powraca do swych przyjaciół, mówiąc im jak fajne była walka którą zobaczył. Bobby ma tę samą opinię i żal mu czasów, gdy zebrani stanowili jedną drużynę. Lecz te czasy już nie powrócą, bowiem jak stwierdza Dani, ktoś musi nauczać nową generację mutantów.

Autor: Kumos

Galeria numeru

New Mutants vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.