Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #18

New Mutants #18

New Mutants #18

"Death - Hunt"

Postacie
Cytat

Magik: "About time you look awful."
Mirage: "You should see the other guy."
Magik: "Those were robots. [...]"

Streszczenie

Leżąc w swoim łóżku, Mirage myśli o niedźwiedziu - demonie, który zabił jej rodziców. Dani jest przekonana, że potwór wrócił, aby zabić i ją.


Rachel Summers przypomina sobie dzień, w którym armia otoczyła rezydencję, niszcząc ją doszczętnie. Była wtedy małym dzieckiem, Profesor kazał jej schować się na Sali Walk, a sam próbował zatrzymać intruzów. Póżniej znaleziono ją w gruzach Szkoły, jako jedyną, która przeżyła. Teraz Rachel stoi przed bramą rezydencji, jako dorosła kobieta. Jej życie nie zaczęło się jeszcze, wróciła z przyszłości, aby zrealizować swój plan, mający nie dopuścić do wydarzeń, których była świadkiem.

Na Sali Walk Sunspot, Cannonball i Magma walczą z robotami. Sam wciąż doskonali umiejętność kontroli nad sobą podczas lotu. Udaje mu się nie zderzyć z Amarą, ale w zamian dziewczynę łapie robot, z którym walczyła. Magma z łatwością roztapia owinięte wokół niej stalowe macki. Kiedy Sunspot niszczy ostatnią maszynę, New Mutants wygrywają walkę. Ich treningowi przyglądała się Dani, której moce są nieprzydatne w walce z robotami oraz Illyana. Mirage po ostatnich wydarzeniach i po tym, co zobaczyła jako przyszłe losy jej przyjaciół, zastanawia się, czy nadal może im ufać. Przyznaje też, ze teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje Xaviera, ponieważ sny o złowrogim niedzwiedziu prześladują ją co noc. Wtedy słychać dzwonek do drzwi i Illyana biegnie otworzyć. U drzwi zastaje przestraszoną Rachel, pytającą, czy może widzieć się z Profesorem. Kiedy słyszy, że go nie ma, kobieta pyta jeszcze o imię Illyanę, po czym ucieka. Zatrzymuje się niedaleko rezydencji, chcąc sobie wszystko przemyśleć. Rachel jest bardzo zdziwiona, bo widziała śmierć Illyany podczas oblężenia rezydencji. Nie może zrozumieć, czemu dziewczyna jest teraz w wieku, jaki powinna osiągnąć dopiero za parę lat.


Daleko od Ziemi, Warlock ląduje na pustej planecie. Jest wyczerpany. Nagle pojawia się olbrzymia postać. Okazuje się być Magusem i obiecuje swojemu synowi szybką i bezbolesną śmierć, po czym ciska w niego snopem energii. Warlockowi udaje się uciec w ostatniej chwili. Magus ostrzega, że prędzej czy później i tak będzie musiał się z nim zmierzyć.

Mirage walczy z Niedźwiedziem. Widzi, że w kołczanie została jej tylko jedna strzała, więc tym razem nie może chybić. Namierza cel i strzela, poczym siada na ziemi, prosząc Illyanę, aby wyłączyła projekcję w Sali Walk. Po chwili obie dziewczyny wychodzą. Dani idzie do swojego pokoju, myśląc o demonie, który prześladuje ją w snach. Obwinia się także o śmierć swoich rodziców, ponieważ poszli walczyć z Niedźwiedziem w góry dla niej. Wie też, że zginęli niepotrzenie, bo demon chciał zabić tylko ją. Wtedy dziewczyna postanawia zmierzyć się z nim sama. Wychodzi przed rezydencję, wołając, aby Niedźwiedź pokazał jej się.


Przed Mirage wyłania się ogromna bestia. Dziewczyna nie tracąc czasu, używa swoich mocy, aby przestraszyć demona obrazem, którego najbardziej się obawia. Ku jej zaskoczeniu, jest to ona sama. Wtedy Dani strzela do Niedźwiedzia z łuku, jednak strzała, która utkwiła w karku zwierzęcia nie wyrządza mu krzywdy. W zamian niedźwiedź porywa dziewczynę w swoje łąpy i podnosi ją do pyska. Chcąc się oswobodzić, Mirage wbija kolejną strzałę w jego nos. Uwolniwszy się, Danielle udaje się wcelować strzałą w podniebienie demona, tak że bestia pada na ziemię. Dziewczyna nie może uwierzyć, że wygrała, i że jej koszmary dobiegną końca.


W środku nocy Rahne budzi się nagle, wiedząc, że coś strasznego przydarzyło się Dani. Budzi Sama i po chwili oboje, wraz z Robertem i Illyaną wybiegają przed rezydencję. Są w szoku, kiedy dostrzegają Danielle leżącą nieprzytomną na śniegu w kałuży krwi.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.