Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #5

New Mutants #5

Postacie
Streszczenie

Szkoła Charlesa Xaviera, Salem, Nowy Jork. Profesor próbując przejść kilka kroków odczuwa przenikliwy ból głowy, po czym upada. Tak zastaje go Lilandra i pyta, co się stało. Xavier stwierdza, że jego telepatyczna moc znikła, nie może nawet porozumiec się ze swoimi uczniami. Kobieta pociesza go, że New Mutants poradzą sobie przez kilka godzin bez niego i zapewnia, iż jego zdolności na pewno niedługo powrócą.

 

New Mutants wraz ze Stevie Hunter spędzają czas w wesołym miasteczku. Bawią się na kręgielni, strzelnicy, kupują watę cukrową. Następnie Roberto i Dani decydują się na przelot samolotem. Później, po opuszczeniu parku New Mutants zauważają stojącą nieopodal grupę motocyklistów. Jest to sławny zespół, jeden z najlepszych na świecie, Team America. Roberto daCosta jest ich fanem. Mówi jak nazywają się poszczególni członkowie zespołu swoim przyjaciołom. Dodaje także, że kilka miesięcy temu Team America rozpadł się. Następnie chłopak idzie po autograf dla jego siostry, która uwielbia motocykilstów. Cowboy, blondyn daje mu go z chęcią, natomiast czarnowłosy El Lobo Wolf stwierdza, że nie ma ani czasu, ani cierpliwości na takie bzdury. Po chwili New Mutants udają się na występ Team America. Trzech motocyklistów obserwuje natomiast kobieta z lornetką.


Kiedy wszyscy zasiadają na trybunach, Team America rozpoczynaja swój występ. Widownia jest pod wrażeniem ich akrobacji. Kiedy motocykliści dojeżdżają już do końca swej trasy, niespodziewanie na drodze przed nimi następuje wybuch. Podbiegają również mężczyźni z pistoletami. Jeden z nich wydaje rozkaz, aby zabrać się za Team America, a każdego, kto wejdzie im w drogę zastrzelić. Na trubunach stevie zauważa, że Profesor nie odpowiada na jej telepatyczne wezwanie. Po chwili wahania, Cannonball postanawia zatrzymać napastników. Po nim dołączają Karma, Wolfsbane i Sunspot. Team America nie wiedzą, kim te dzieciaki, ale cieszą się, że walczą po ich stronie. Nie można tego powiedzieć o mężczyźnie w srebrnej zbroi i kobiecie, która wcześniej obserwowała motocyklistów przez lornetkę.


Stevie pomaga wstać z ziemi Shan. Niedaleko nich wybucha pocisk. Obydwie czują się jak na wojnie. Nagle Shan zauważa mężczyznę stojącego za nimi. Jest to Silver Samurai, mówiący, że jeżeli przyłączą się do niego, nie skrzywdzi ich. Karma próbuje opanować jego umysł, jednak bezskutecznie. Na pomoc leci Cannonball, ale i jego atak zostaje odparty przez rycerza w srebrnej zbroi. Teraz Wolf, jeden z motocyklistów sięga po broń leżącą na ziemi. Chce zabić Silver Samuraia strzałem. Chwilowe wahanie prawie kończy się tragicznie, gdy Samurai rzyca w niego jednym ze swoich zębatych dysków. Nagle, jakby z nikąd wyłania się postać na czarnym motorze: Dark Rider. Jedzie on wprost na Silver Samuraia, który stoi ze wzniesionym mieczem. W ostatniej chwili odsuwa się, odcinając ostrzem przednie koło motoru, następnie rzuca w niego dyskami. Dark Rider leży na ziemi, kiedy Samurai do niego podchodzi. Zdejmując jego kask ze zdziwieniem stwierdza, że jest to dziewczyna: Danielle Moonstar. Postanawia zabrać ją ze sobą. W tym momencie zauważa to Sunspot i Wolfsbane. Próbuja oni pomóc Dani, ale jest już za późno, Silver samurai teleportuje się i znika.


Dani orientuje się, że stoi w jakimś pomieszczeniu, w dziwnym stroju. Ostatnią rzeczą, którą pamięta, jest atak na Team America. Po chwili zapalają się oślepiająco jasne światła. Dziewczyna widzi stojący pod ścianą motor. Nastepnie słyszy dziwny dźwięk, po czym pojawiają się trzy toczące się, wielkie koła z kolcami. Nieznany głos oznajmia, ze to rodzaj ćwiczenia. Jeżeli nie zacznie uciekać, zginie. Danielle wsiada na motocykl. Nigdy wczesniej nie jeździła, nie wie nawet, gdzie uruchamia się silnik. Gdy koła są bardzo blisko, zostawia motor i rzuca się przed jedno z nich. Udaje jej się uniknąć zmiażdżenia. Po chwili koła przestaja się toczyc i do pomieszczenia wchodzi Silver Samurai. Każe dziewczynie iść za nim. Dani zastanawia się, jak uciec, gdy oboje wchodzą do innego pomieszczenia, gdzie zastają kobietę. Nazywa się Viper, prosi, aby Danielle się przedstawiła. Potem pyta jakie są jej związki z Team America. Dani mówi, że nie ma żadnych, ale kobieta nie wierzy jej. Wtedy dziewczyna ze złościa odpowiada, że cokolwiek stało się podczas pokazu, ona tego nie pamięta. Rozgniewana, przestaje panować nad swymi mocami, używając ich na Viper. Kobieta uderza ją, wtedy wizja się kończy. Viper jest wściekła, mówi, że Danielle zapłaci jej za to, co zrobiła.


Instytut Xaviera. New Mutants, Profesor, Stevie Hunter, Lilandra i Colonel Rossi siedzą w pokoju Cerebro, zastanawiając sie, co może dziać się z Dani. Xavier nie może nawiązać z nią kontaktu telepatycznego, nawet za pomocą Cerabro. Oznacza to, że jest ona albo bardzo daleko, albo jest chroniona przed jego sondą. Następnie, korzystając z zasobów komputera profesor znajduje informacje o Silver Samuraiu, Viper oraz o Dark Riderze, postaci pojawiajacej się zawsze wtedy, gdy Team America byli w opałach. Wszyscy zastanawiają się, dlaczego Dani zamieniła się w mężczyznę na motorze. Stwierdzając, że prawdopodobnie nie miała innego wyboru, Xavier szuka odpowiedzi współpracując z Cerebro. Po chwili znajduje rozwiązanie, które teraz wydaje mu się proste i oczywiste.


Waszyngton, noc. W mieszkaniu McDonalda, jednego z byłych członków Team America pojawiają się Viper i Silver Samurai. Pezrbudzony mężczyzna widząc nieproszonych gości sięga pod poduszkę, gdzie leżał jego pistolet, trzymany w tej chwili przez Viper. Kobieta mówi, że ma dla niego propozycję, której nie może odrzucić. Chodzi o zebranie całego Team America, dostanie się do fortecy w górach Sierra Madre i wykradzenia stamtąd pewnego obiektu. W przciwnym wypadku dziewczyna, która jest zapewne fanką McDonalda zginie. Mężczyzna nie rozumie, dlaczego akurat on i jego były zespół maja wypełnić to zadanie, ale zgadza się. Dostaje 24 godziny na wykonanie swej misji, po czym Viper i samurai odchodzą.


W przciągu godziny, tak jak kazała Viper, Team America spotyka się. Oprócz Wolfa, Cowboya, Reddy’ego i McDonalda są tam również mechanik Wrench i jego żona, Georgianna. Wszyscy dyskutują o czekającym ich zadaniu. Wolfa jednak za bardzo ono nie obchodzi i ma wątpliwości, czy powinni je wykonać. Rozmowę przerywa pukanie do drzwi. McDonald obawia się, że może to być Viper, ale w drzwiach ukazuje się profesor Xavier. Mówi, ze chce pomóc. Za nim do środka wchodzi reszta New Mutants. Wolf chce ich wyrzucić, co denerwuje Roberta. Wybucha sprzeczka, jednak sytuacje opanowuje McDonald. Wyjaśnia, że Charles Xavier jest naukowce i jednym z czołowych specjalistów zajmujących się mutantami. Profesor przyznaje mu rację, dodając, że wszyscy z Team America także są mutntami. Mówi także, że przez połączenie swych mocy wykreowali oni postać Dark Ridera, przez opanowanie świadomości innej osoby. To własnie przydarzyło się Dani Moonstar ostatnim razem. Kiedy Wolf odpowiada, że go to nie interesuje, rzuca się na niego Sunspot. Również Xavier przyznaje, że są oni odpowiedzialni za życie Danielle. Posiadaja oni zdolności, nad którymi nie potrafią panować, przez co są zagrozeniem dla wszyskich w swym otoczeniu. Przez to muszą szybko nauczyć się panować nad tym, a Xavier będzie ich nauczycielem. McDonald zauważa, ze Profesor nie daje im wyboru oraz, że to trochę nie w porządku. Xavier odpowiada, że to co przydarzyło się Danielle również było nie w porządku.

Cannonball mówi do reszty swych przyjaciół, że wygląda na to, że Profesor bardziej troszczy się o Team America niż o Danielle. Shan uspokaja go, że Profesor nie może być w dwóch miejscach na raz. Xavier chce pomóc im w misji uratowania Danielle. Wtedy Profesor nawiązuje połączenie z Shan, mówiąc, że teraz najważniejszy jest Team America, ponieważ moce jego członków nie powinny już więcej wyrządzać krzywdy niewinnym ludziom. Wtedy Roberto wpada w gniew, oskarżając Profesora, że ich życie znaczy dla niego mniej, niż jacyś motocykliści. Karma ucisza Roberta odpowiadając profesorowi, że nie mogą czekać. To oni są ostatnia nadzieją Dani, więc to oni spróbuja ja uwolnić.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.