Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #97

New Mutants #97

New Mutants #97

"X-Tinction Agenda" - part 8: "War"

Postacie
Cytat

Hodge: "Insect! I will pin you to the wall! And will then repay you in kind!"

Streszczenie

Hodge zamierza zabić X-Men, nim Storm przywróci im moc swoim dotykiem. Okazuje się bowiem, iż Moreau dokonując procesu transmodacji Ororo pozostawił jej taką możliwość, co było swoistą bombą zegarową. Scott atakuje cyborga, aby powstrzymać jego ruchy, podczas gdy Storm zaczyna przywracać moce pozostałym, począwszy od Jean. Cyborg ogłasza, iż zgładzi genoinżyniera zaraz po mutantach, a następnie przejmie władzę na wyspie, skąd poprowadzi anty-mutancią krucjatę. Do ataku Cyclopsa dołączają Strom i Marvel Girl, lecz ten brnie mimo to naprzód. Gdy wydaje się już, że wszystko jest stracone gdzieś w cytadeli dochodzi do eksplozji. Hodge orientuje się, iż miała ona miejsce w samym cetrum budowli i jego laboratorium, a wówczas przygniata go spadający strop, choć o czym X-Men nie wiedzą, cyborg przenika przez podłogę. Okazuje się, że eksplozji dokonał robot wysłany przez Forge'a. Sam indianin natomiast celowo wprowadził się w stan hipnozy, aby genoshańscy telepaci tego nie odkryli. Jak zauważa Scott nadeszła pora, aby go przebudzić.


Poniżej Boom Boom, Rictor i Jubilee podążają w tajemnicy za genoinżynierem, kiedy wszystkich powala ta sama eksplozja. Mut kopiący tunel ginie, a Moreau zostaje ciężko ranny, lecz droga do bunkra Hodge'a została otwarta. Wewnątrz trójka orientuje się, dokąd przybyła, kiedy słyszy czyjeś kroki. Chowają się dosłownie w ostatniej chwili, bowiem do bunkra wpełza Hodge, na widok zniszczeń poprzysięgający śmierć każdemu mutantowi na planecie, a w szczególności Forge'owi. Po odejściu cyborga mutanci odnajdują szczątki Warlocka co doprowadza ich do wściekłości. Cucą Moreau nakazując, by zaprowadził ich do Wipeouta, aby ten odblokował ich moce.


Piętro wyżej, pozbawiony przez Hodge'a protez Forge dochodzi do siebie, a dorosła Storm całuje go głęboko. Anderson wyjaśnia zgromadzonym co właściwie się dzieje. Wraz z Moreau uknuli spisek mający na celu ocalenie Genoshy spod władzy Hodge'a. Genoinżynier zaprogramował odpowiednio Storm, która stała się ich tajną bronią. Tymczasowo są więc sprzymierzeńcami, nawet jeśli nie podoba się to Cable'owi. Mutanci przygotowują się do ostatniej bitwy, a Forge odtwarza swe kończyny ze zgromadzonego metalu. Wkrótce Storm, Cable, Sunspot i Cannonball ruszają na ratunek Rahne, zaś pozostali w pościg za cyborgiem. Scott pragnie odnaleźć także swego brata...


Eksplozja uwolniła Havoka z rąk magistratów. Alex wściekły na siebie, że dał się tak łatwo wciągnąc w pułapkę, pomimo faktu iż myślał że oszukał Hodge'a zdradzając własnego brata, rusza na poszukiwanie cyborga. W gabinbecie Moreau Rictor zostaje zaatakowany przez Rahne. Genoinżynier rozkazuje mutowi się cofnąć, a Rica boli, że Wolfsbane słucha teraz wyłącznie poleceń Genoshan. Na podłodze leży ciało Wipeouta, więc odblokowanie mocy mutantów wydaje się niemożliwe, na szczęście pojawia się Storm z resztą New Mutants. Przywraca moce obecnym, w tym Wolfsbane, która staje się teraz dużo większa i potężniejsza. Moreau tłumaczy, iż zmodyfikował jej geny zmieniając ją w prawdziwego wilkołaka, opanowanego przez wściekłość, aby mogła zmierzyć się z Hodge'm. Rahne przysięga, że tak właśnie się stanie. Dołączają się do tego pozostali i New Mutants wraz z Jubilee i Storm ruszają za cyborgiem.


Hodge nie czeka aż X-Men go odnajdą i sam przystępuje do ataku. Odnajduje tropiących go mutantów i zaczyna po kolei eliminować najgroźniejszych. Iceman i Banshee padają, podobnie Psylocke, której udaje się wcześniej ostrzec poszukującego swego brata Cyclopsa. Hodge pokonuje kolejno resztę X-Men, pomimo ich starań.


Tymczasem grupa Cable'a dociera do laboratorium Hodge'a. Moreau zdradza, iż część zgromadzonej tu maszynerii nadaje ciału cyborga moc, więc mutanci zaczynają ją niszczyć. Genoinżyniera cieszy fakt, że Hodge nie zdążył przyswoić sobie mocy Warlocka, bo zmieniłby się wówczas w technoorganiczną istotę niemożliwą do pokonania. Hodge zaczyna ulegać awarii, co pozwala Beastowi na zniszczenie części jego ciała, jednakże cyborgowi udaje się przeniknąć przez podłogę. Wpada do laboratorium, gdzie atakuje zgromadzonych. Sunspot i Jubilee zostają trafieni, lecz Boom Boom udaje się zniszczyć jedną z jego nóg. Wolfsbane wyrządza mu najwięcej szkód, ale Hodge radzi sobie i z nią, podobnie jak z atakiem Cannonballa. Swój gniew koncentruje na Storm i Cable'u. Wówczas Moreau zaczyna strzelać doń z bazooki, co powoduje ciężkie rany cyborga. Wściekły Hodge przetrąca genoinżynierowi kark i błyskawicznie znika w podłodze. Ranni mutanci pozostają nad ciałem Moreau, podczas gdy Rictor, Wolfsbane, Cable i Storm ruszają w pościg...

Autor: Magistrate Kumos

Galeria numeru

New Mutants #97

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.