Avalon » Serie komiksowe » New Mutants » New Mutants #19

New Mutants #19

New Mutants #19

"Siege"

Postacie
Cytat

Cannonball: "Near as we can figure sir, she was maulded by a bear."
Tom Corsi: "In Westchester County? You gotta be kidding!"
Sunspot: "Of course senhor. This is one great, elaborate practical joke!"

Streszczenie

Na zewnątrz szaleje zamieć śnieżna, kiedy do szpitala przyjeżdża karetka z ranną Danielle. Lekarze natychmiast zajmują się dziewczyną, chcąc ustalić, na ile ciężkie są jej obrażenia. Widząc, że Dani ma bardzo rozległe rany, chirurg chce, aby jak najszybciej znalazła się na stole operacyjnym.


Tymczasem, przyjaciele Mirage czekają za szpitalną szybą, przygladając się pracy lekarzy. Przychodzi do nich Tom Corsi, szef miejscowej policji. Sam stwierdza, że Dani została zaatakowana przez niedźwiedzia. Policjant przyjmuje tę wiadomość sceptycznie, wątpiąc, aby w Westchester były jakieś niedźwiedzie. Wtedy przychodzi pielęgniarka, oznajmiając przyjaciołom Dani, że jej stan jest ciężki, ale dziewczyna ma silny organizm, co jest dobrym znakiem.Tom Corsi mówi, że pójdzie zorganizować patrol, który będzie mógł poszukać niedźwiedzia. Tymczasem pielęgniarka idzie poszukać pościeli i wolnych łóżek dla New Mutants, aby mogli oni przenocować w szpitalu podczas zamieci śnieżnej.


Roberto chce koniecznie iść i szukać potwora na własną rękę, ale Sam przekonuje go, że to i tak nic nie da. Niedźwiedź przyjdzie do nich sam, w odpoweidznim czasie. Kiedy Cannonball widzi zdziwione spojrzenia reszty przyjaciół, tłumaczy, iż od samego początku byli w błędzie, wątpiąc w prawdziwość opowieści Mirage o Niedźwiedziu - Demonie. Rahne zmienia swoją formę na pół człowieka - pół wilka, aby w sposób telepatyczny porozumieć się z Danielle. Dzieje się jednak coś dziwnego, ponieważ tym razem przemiana Wolfsbane przebiega inaczej. Dziewczyna czuje w sobie nową, silniejszą moc. Może jednak usłyszeć myśli leżącej na stole operacyjnym Mirage, są one jednak zbyt niewyraźne. Dani chce powiedzieć coś przyjaciółce, więc zmusza się do odzyskania przytomności. Jest to fatalne w skutkach, ponieważ trwa operacja i lekarze nie mogą podać jej więcej środków usypiających, w obawie, że jej organizm tego nie wytrzyma. Przerażona Rahne mówi, że Dani umiera przez nią. Wyznaje też, że Niedźwiedź ma zamiar wrócić. Bestia boi się Miarge, ponieważ młoda mutantka posiada moc, która mogłaby go zniszczyć. New Mutants postanawiają zostać w szpitalu, dopóki Profesor i X-Men nie wrócą.


Na pokładzie swego statku Starjammers lokalizują dziwne stworzenie, coś, co jest zarówno żywym organizmem i maszyną. Stwór przemieszcza się z ogromną prędkością, a za nim leci jego potężniejsza i dużo wieksza wersja. Komputer pokładowy informuje po chwili, że oba obiekty wymknęły się spoza zsięgu skanerów, a co gorsza, kierują się w stronę Ziemi. Starjammers nie mogąc nic poradzic, postanawiają czekać.


Rahne podgląda przebieg operacji Danielle w formie pomiędzy człowiekiem a wilkiem. Zaskakuje ją policjant Corsi, który trzyma pistolet gotowy do strzału. Dziewczyna szybko ucieka i zmienia postać na ludzką. Meżczyzna jest zdziwiony i myśli, że to, co zobaczył było złudzeniem. Odprowadza Rahne z powrotem do łóżka i udaje się na poszukiwanie pielgniarki, z którą wdaje się w rozmowę. Nagle oboje słyszą warczenie i zaczynają krzyczeć. Budzi to spiących New Mutants, którzy biegną do dyżurki pielęgniarek, skąd dochodził krzyk. Na miejscu nie zastają nic poza śladami krwi. Zdają sobie sprawę z tego, że Niedzwiedź jest w szpitalu.


Wejście do sali operacyjnej obserwują Roberto i Illyana. Dziewczyna rzuca zaklęcie mające chronic to miejsce przed intruzami. Wtedy za plecami Sunspota pojawia się demon. Roberto próbuje wykorzystać przeciw niemu swoją moc, jednak nie daje to efektu. Illyana postanawia użyć Miecza Dusz, żeby pozbyć się potwora. Niedźwiedź wydaje z siebie ryk i znika. Nabiegają Sam, Rahne i Amara. New Mutants postanawiają, że chłopcy nadal będą pilnować wejścia na salę operacyjną. Podczas gdy dziewczęta przechodzą do pomieszczenia z generatorem prądu, Illyana wytwarza ponownie pole, mające ochraniać salę operacyjną. Nagle czuje ona, że Demon atakuje to pole, chcąc dostać się do Danielle. Wtedy wszyscy znów łączą się, aby stoczyć walkę z Niedźwiedziem. Illyana zamierza ponownie użyć Miecza Dusz, aby pozbyć się potwora, ale w tym samym momencie atakuje go Wolfsbane i obie wpadają na siebie. Niespodziewanie New Mutants i Niedźwiedź przenoszą się w zupełnie inne miejsce. Spostrzegają, że świeci słońce i jest gorąco, oraz że otacza ich pustynny krajobraz. Na ziemi widać potężny cień Niedźwiedzia oraz widmo sali operacyjnej, otoczonej polem ochronnym Illyany. Demon nie mogąc poradzić sobie z New Mutants na ich terenie, postanowił przenieść się wraz z nimi na jego własny.

Autor: Moonlight

Galeria numeru

New Mutants #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.